Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Igaz, hogy a tudományok meg...

Igaz, hogy a tudományok meg fogják dönteni teljesen a kereszténységet, az iszlámot, a zsidó vallást, a hinduizmust, a buddhizmust stb.?

Figyelt kérdés

Olvastam az interneten.


De nem értem, hogy akkor miért vannak olyan tudósok természettudományos és társadalomtudományos területeken is, akik ezeket követik... Erdélyi Ágostonnak is volt egy csomó videója erről. Meg Dawkins is mondott hasonlót.


Akkor a vallásos tudósok miért nem tagadják meg a hitüket? Hogy lehet fizikus, kémikus, matematikus, történész, filozófus stb., ha közben vallásgyakorló?



2023. szept. 28. 00:26
 71/101 Tevenyereggyarto ***** válasza:
91%

Számomra külön vicces ,hogy a Kérdező szóvá tette azt ,hogy a korábbi válaszoló rosszul gondolkozott a lélekről s emiatt vont le hibás következtetéseket stb. Viszont mikor visszakérdeztetek akkor azt írta ,hogy a lélek pontos definíciója mindenhol más na meg amúgy is hit alapú az egész…

Már nem azért Kérdező, de Darkmoon kérdése (és mindenki másé aki hasonlókat kérdezett) is teljesen jogos: mi alapján állítasz bármit is a lélekről? S pláne mi alapján írod ,hogy valaki rosszul informált a lélekről mikor saját hited szerint is megismerhetetlen és tisztában vagy vele ,hogy ez csak hit? Így semmi értelme az egésznek. Állítasz valamit s mikor visszakérdeznek akkor kitérsz annyival ,hogy ez hit meg természetfeletti…


Mármint oké, hihetsz miben akarsz. Viszont ne csak akkor jusson eszedbe ,hogy ez hit mikor kérdőre vonnak, hanem még az állításod nyilvánosságra hozása előtt. Vagy állíts, de akkor próbáld bebizonyítani. Másképp nincs értelme oldalakat lekörmölni.

2023. okt. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/101 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

"

nem fogom minden egyes mondatom elé odaírni, hogy "Az én hitem szerint...". "


Nem is kell.

Egyszer elég ezt tisztázni, csak (a félreértések elkerülése végett) nem utólag(!) ha rákérdeznek, hanem előre(!), és magadtól...

2023. okt. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/101 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

folyt.


Így ugyanis elkerülhető az a kínos szituáció, hogy teljesen feleslegesen bizonyítékokat követelnek tőled, időt és energiát fecsérelve valami teljesen érdektelen dologra.


Itt a hitedre gondolok, ami például számomra teljesen érdektelen, hiszen mint már kijelentettem mindenki abban hisz amiben csak akar...


Te is, én is...


És mivel a hitre nincs bizonyíték (te írtad, azért hit és nem tudás) így ha kettőnk hite nem egyezik, nincs mód annak eldöntésére, hogy akár egyikünknek is igaza van (lehet, mindketten tévedünk...), az ovis érvtelen feleselgetésnek meg nincs értelme...

2023. okt. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/101 A kérdező kommentje:

#71.

Egyik szentirat szerint sem az a lélek, amiről a hozzászóló írt. Olvastam buddhista, hindu, keresztény, muszlim, zsidó, zoroasztriánus, taoista, sőt, óegyiptomi és hellén filozófiai meglátásokat is a kérdésben, de sehol nem az.


A lelket csak egy mester segítségével láthatod meg. Ahogy említettem: vannak ilyen szertartások, beavatások. Ezek a mesterek pedig eléggé sokat írtak mindezen dolgokról.

2023. okt. 2. 19:26
 75/101 Jégszív ***** válasza:
28%
Remélem.
2023. okt. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/101 anonim ***** válasza:
20%
A hit és a tudás nem ellentétek. A hit ellentéte a hitetlenség, a tudás ellentéte a tudatlanság. Einsten is ezért volt vallásos.
2023. okt. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/101 anonim ***** válasza:
91%

"A lelket csak egy mester segítségével láthatod meg. Ahogy említettem: vannak ilyen szertartások, beavatások. Ezek a mesterek pedig eléggé sokat írtak mindezen dolgokról."


Csak nem Yoda, vagy Vindu mesterre gondolsz?

XD

Kipling szavaival élve: 'az már egy másik történet', de ha más mesterre céloztál, mondhatnál erről bővebbet, mi a neve, milyen könyvekben írtak erről , akár sokat, akár keveset, mert így csak halandzsának tűnik, amit írsz!

2023. okt. 3. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/101 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

"A lelket csak egy mester segítségével láthatod meg. Ahogy említettem: vannak ilyen szertartások, beavatások. Ezek a mesterek pedig eléggé sokat írtak mindezen dolgokról."


Hmmm, az UFÓkról is sokat írtak....


Valami konkrét, elfogadható információs forrást tudnál adni?

2023. okt. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/101 A kérdező kommentje:

#78.

Olvasd el a világvallások szentkönyveit! Ezeket nagyon fejlett mesterek, remeték, papok, szerzetesek, próféták stb. írták.

2023. okt. 3. 14:59
 80/101 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező - a világvallások szentkönyveit gátlástalan ego-mániákusok írták és később tartalmilag is hosszadalmasan csiszolgatták - ezért a helyükön kell kezelni ezeket a kulturális anakronizmusokat. A jelenlegi fejlett tudatosságunk már mesze meghaladja ezeket minden szempontból!
2023. okt. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!