Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyiptomban, Kurdisztánban,...

X0 kérdése:

Egyiptomban, Kurdisztánban, stb. hogy állnak az istentagadáshoz?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy Egyiptomban az ateizmus a legutáltabb: tehát arabok, muszlimok, és jobban utálják mint a zsidó vallást. Konkrétan hogy állnak hozzá? Mi van, ha valaki nyíltan ateistának vallja magát? Itt meg azt írják, hogy Kurdisztánban mondjuk bármit, csak ne azt hogy nincs vallásunk, vagy hogy ateisták vagyunk:

[link]

Mi történik ha valaki mégis annak vallja magát? Hogy állnak hozzá? Úgy hallottam hogy alkotmányellenesnek nyilvánították az ateizmust, talán Malajziában vagy a környékén. Ez konkrétan mit jelent? Ha valaki nyíltan vállalja? Azt tudom, hogy Indonéziában úgy volt, hogy mindenkinek kell legyen vallása, legfeljebb nem gyakorolja: gondolom benne van a születési anyakönyvi kivonatban, ugyanúgy mint a neme. Hogy most hogy van, nem tudom, de gondolom még mindig így van. Köszi.



2023. okt. 16. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ateizmus önmagában nem feltétlenül istentagadás. Egy agnosztikus ateista nem hisz Istenben, de nem tagadja a létezését.

Csavarva kicsit a témán: istentagadó egy vallásos ember is lehet. Aki hisz például Odinban, de meg van győzödve arról, hogy Krisna 100%-ban biztos, hogy nem létezik, az már istentagadó.


Nem tudom, hogy Egyiptomban mi a helyzet (anyámék voltak ott, de ilyenről nem számoltak be), de ha van is ott olyan, hogy megvetik az istentagadókat, akkor gondolom, csak azt vetik meg, aki az ő istenképüket tagadja. Ha ugyanis az egyiptomiak tagadják Zeuszt, akkor gondolom nem érdekli őket, ha a turista is tagadja, hiszen ők is ezt teszik.

2023. okt. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Konkrétan arról van szó, hogy semmilyen természetfeletti lényben se hisz. Lehet hogy meggyőződése hogy nincsenek ilyenek, lehet hogy nem tudja hogy vannak-e ilyenek. A furcsa ebben az, hogy például ha Kurdisztánban valaki muzulmán, akkor nem mindegy neki, hogy a másik buddhista vagy ateista? Nem az a lényeg, hogy egyik se muzulmán?
2023. okt. 17. 10:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen Kurdisztán?
2023. okt. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3-as: a linkelt cikkben Iraki Kurdisztán van.
2023. okt. 17. 15:28
 5/8 Abdullah_ ***** válasza:

Fogalmam sincs az egyiptomiak és a kurdok hogyan viszonyulnak a kérdéshez általában.


A Korán nem tartalmaz olyan passzust, hogy másként kéne bánni egy istentagadóval. Amit viszont mindenképpen kerülnék: az az hogy az illető ne próbáljon meg másokat meggyőzni ateista világnézetéről.

2023. okt. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sok helyen halállal büntetik ezt.
2023. okt. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5-ös: Itt nem a meggyőzésről van szó, a linkelt cikkben az van, hogy ha megkérdezik, nehogy azt mondjuk hogy nincs vallásunk vagy hogy ateisták vagyunk.


6-os: hol? Nem a meggyőzésre gondolok, hanem ha valaki megmondja hogy ő semmilyen természetfeletti lényben se hisz.

2023. okt. 17. 19:23
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egyiptomi MEMRI TV egyik műsorában volt, hogy a műsorvezető konkrétán neki állt üvöltözni egy vendégével, hogy ő mentálisan beteg aki pszichiátriai kezelésre szorul, miután az illető bevallotta, hogy ateista.
2023. okt. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!