Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Régi jó haverom mindenképpen,...

Régi jó haverom mindenképpen, rámenősen és az ő módszerének megfelelően téríteni akar engem, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Ugyanakkor az én bármilyen, bármiben (!) való hitemet kritizálja, pedig nem is vagyok igazán ateista. Mindezt jó szándékkal, mert én én éppen komolyabb érzelmi válságban vagyok. Mit tegyek, én is erőszakosan lerázzam? Vagy van jobb, biztosabb módszer?
2010. okt. 18. 20:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát, ha ennyire megszállott, akkor csak egy biztos módszer van: menj át hajthatatlan kőateistába, és mondd, hogy valós megoldást keresel a válságodra, nem képzelt barátokat. Ha elég sokszor hallja ezt, egy idő után meg fogja unni.
2010. okt. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
Adj neki egy esélyt, és egyezzetek meg, hogy békén hagy, ha nem válik be.
2010. okt. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Én vallásos vagyok, de nagyjából minden vallást ismerek így ha át akarnak téríteni akkor mindegyiket megtudom úgy indokolni hogy miért nem. Minden vallásba bele lehet kötni. Az enyémbe is.

Bár érdekes módon eddig csak jehovák és hitgyülisek "erőszakoskodtak" Velem.

2010. okt. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

Figyelj csak, adok egy jó ötletet. :)


Mondd meg neki nyugodtan legközelebb, hogy Isten az önzetlen szeretet mintaképe, annak az elve...és aki önzetlen(vagyis igazi Istenhívő), az nem győzködi a másikat, nem kritizálja a másik nézeteit, s nem különböztet meg, nem skatulyáz be senkit a hite miatt és így tovább...de ezt persze illedelmesen és kedvesen. ;)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
31%
Adj neki egy esélyt, lehet, hogy nem mond teljesen hülyeséget!
2010. okt. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi javaslatokat, de pontosítanom kell: évek óta tart ez már, és többször meghallgattam. Sajnos már idegesítő nekem, de összeveszni sem akarok vele. Finoman viszont nehéz, mert csak véget nem érő vita alakul belőle...
2010. okt. 19. 21:55
 7/12 Salx Narval ***** válasza:
Akkor üsd le és kész.:D
2010. okt. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Évek óta tart? És eddig nem fogta fel, hogy semmi esélye? Legközelebb megemlíthetnéd neki, hogy utánanéztél a vallás témának, és olyasmit hallottál, hogy a hit - és Isten -lényege a szeretet, ami nem kényszerít senkit semmire. Ebből legalább az jön le neki, hogy nagyjából vágod, miről van szó, de köszönöd, nem kérsz belőle.

Vagy azt mondod, hogy köszönöm, de én csak magamban hiszek. Ha túl erőszakos - nagyon nyomul -, akkor az utóbbi.

2010. okt. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Kíméletlen", de szeretet teljes hangnemben közöld vele, hogy te az Univerzalista hit magyarországi papja lettél. Bármikor nagyon szívesen felokosítod arról, hogyan lehet hozzátok "bekeresztelkedni" és szívesen látod köreidben, de ehhez oktatáson is át kell neki esni (előtte olvasd át a vallás tanait - bármelyik vallást választhatod az övén kívül).


Ha ez nem működik, akkor mindig csak kérdezzél, mint egy hitetlen (ateista) és a végén rádún. Ezután a vallást kizárhatjátok a témáitokból - már ha tudjátok.

2010. okt. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyszerűen mond neki:

-Nem érdekel!!!!

2010. okt. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!