Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi bajuk van néhány embernek...

Mi bajuk van néhány embernek a zsidókkal, romákkal, feketebőrűekkel?

Figyelt kérdés
2023. okt. 22. 11:10
 1/7 A kérdező kommentje:
Ilyennek születtek, mit tudnak csinálni? Miért kell ezért utálni valakit?
2023. okt. 22. 11:13
 2/7 A kérdező kommentje:
Észérveket akarok olvasni, érveléseket
2023. okt. 22. 11:17
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A romákkal nem azért van bajom, mert annak születtek. A tapasztalataim miatt alakultak ki ellenőrzéseim.
2023. okt. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%
Hát a helyzet az hogy a Biblia az alapja a rasszizmusnak, azon belül is az Ószövetség. A zsidó nép etnikai alapú kiválasztottságát és felsőbbrendűségét hirdeti. Ezt átvették a keresztények majd pedig kialakult a fasizmus, nácizmus.
2023. okt. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Nekem semmi, Pál apostol is azt tanítja, hogy:

"Nincs többé zsidó vagy görög, rabszolga vagy szabad, férfi vagy nő, mert mindannyian eggyé lettetek Krisztus Jézusban."

2023. okt. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%

Nincs baj velük. Ha baj is van velük, csak ugyanannyi, mint a magyarokkal.

Bár azt nem értem, miért kellene istenítenem ezeket az embereket. Azért, mert a zsidó Isten népéből való, talán istenítenem kellene?

Meg talán istenítsem a feketebőrűt, mert nagy f.sza van? Vagy mert az őseit rabszolgaként kezelték? Ugyan miért kellene nekem megbánnom magyarként az amerikaiak bűneit? Nem hinném, hogy a felmenőim között bárkinek is módjában állt volna rabszolgát tartani. Nem fogom Isteníteni az amerikai rasszizmus miatt a feketét.

És talán a cigányt istenítsem? Aztán miért? Azért, mert mindig azzal jönnek, hogy a származásuk miatt vannak háttérbe szorítva? Ez nem így van. csak egyszerűbb, hogy a származására fogja, hogy csicska melót végez, pedig ugyanolyan könyveket kapott iskolában, mint én. Nevetséges.


Hát ezért nem fogom isteníteni őket. Ők sem istenítenek engem.

Sőt, a muszlimöot sem fogom isteníteni. A keresztényt és az ateistát sem istenítem. egyedül Jézust vagyok hajlandó isteníteni, a többi emberrel pedig úgy bánok, ahogy saját magammal. Majd a jó Isten majd intézi a büntetéseket és a bosszút, ahogy mindig is tette.

2023. okt. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ennek az oka lehet rossz tapasztalat és az is, hogy ezt hallották. Utóbbi esetben pedig mikor jönnek a személyes tapasztalatok akkor pedig jöhetnek az olyan dumák, hogy "persze, TE kivétel vagy".


Ezenfelül még lehet más oka is de szerintem az esetek nagyrészében ez.

2023. okt. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!