Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus miért beszél külön...

Jézus miért beszél külön atyákról (saját és emberek atyjáról), valamint istenekről?

Figyelt kérdés
"Fölmegyek Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, Istenemhez és a ti Istenetekhez"

2023. nov. 2. 09:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Istenekről nem beszél az biztos, mert én csak egy Istent látok az idézett részben. Valószínűleg itt azt hangsúlyozza ki, hogy Isten egyben a mi mennyei Atyánk is, s ez a kapcsolat személyes jellegű is.
2023. nov. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%
Valószínűleg itt azt hangsúlyozza ki, hogy más az ő teremtője és más az emberé.
2023. nov. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
Jézus itt azt mondja ő nem Isten.
2023. nov. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%

"Jézus ezt mondta neki: Ne érints engem, mert még nem mentem fel az Atyához, hanem menj az én testvéreimhez, és mondd meg nekik: Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, az én Istenemhez és a ti Istenetekhez."

(János 20:17)


Egy az Isten. Akik az egy Istenben hisznek, azok ugyanabban az egy Istenben hisznek. Egyetlenegy legfelsőbb tekintély létezik, aki hallja az imákat. Aki mindenről tud, mindent lát, mindent hall, minden érzést megért és minden gondolattal tisztában van.

Úgy vélem Jézus ezért mondta azt Mária Magdolnának, amit mondott.

Jézus a Fiú. És része az Istennek. Az Atya is része az Istennek. És ott van a szent lélek, mely egésszé teszi az Istent. A szentlélek Isten lelke. Az Atya Isten szellemisége. A Fiú, vagyis Jézus pedig Isten teste. Ezek a szavak a feltámadás után hangzottak el. Mária Magdolna fel sem ismerte, hogy ki áll előtte, amíg az nevén nem szólította. A Mester már nem volt rabja a testnek. Megszabadult a test börtönéből. Ezután már szellem szerű testel rendelkezik. Látják a tanítványok, hogy átsétál a bezárt ajtón. Ezt megelőző pillanatban pedig a falutól távol volt utazókkal. Még nem ment fel az Atyához. Szemmel látható, tapintható, füllel hallható. De láthatjuk, hogy egyszerre csak egy helyen van. Miután pedig felment az Atyához egésszé vált és egyszerre van jelen mindenhol. Itt a szobámban is jelen van, de melletted is ugyanúgy ott van. Sem hely, sem pedig időhöz kötve nincsen, mert ő már Isten.

Jézus itt valóban azt mondja, hogy ő nem Isten, de azt is mondja, hogy még nem ment fel az Atyához.

A tanítványok és Jézus követői Istenítették őt. De Jézus egyből ezzel kezdi Mária Magdolnának, hogy még ne érintse őt. Ne Istenítse őt, mert ő még nem az Isten. Nem része az Istennek. Isten végtelen bölcsességében a kicsiknek kinyilatkoztatta, hogy Isten minden időben ott van mindenütt. Akkor is ott volt, mikor Jézus testben járta a földet. Jézus olyan volt, aki képes volt arra, hogy teljes mértékben kiüresítse magát és a saját emberi akaratát teljesen alárendelje Isten akaratának. Mert tudta, hogy az a legjobb, amit Isten akar. Így vált ő képessé a csodák végbeviteléhez.

Jézus egy halottat sem támasztott fel. Ő csupán ott volt, ahol Isten feltámasztotta a holtat. Jézus nem szaporította meg a kenyeret. Ő ott volt, ahol Isten megszaporította a kenyeret és a halat. Jézus nem változtatta a vizet borrá, hanem ott volt, ahol Isten a vizet borrá változtatta. Jézus nem támadt fel a halálból. Hanem Jézus teste oda került abba a pillanatba, ahol lehetősége volt arra, hogy még a halála után is testet ölethessen. Jézus nem is volt mázlista. Egyszerűen ráhagyatkozott Istenre és tudta nagyon jól tudta, hogy Ő is része az Istennek, ahogyan te is része vagy az Istennek. Ő tudatában volt ennek és most már te is tudatában vagy ennek.

Előre megmondta, hogy aki tettekre váltja a tanítását, az ugyanazokat a dolgokat viszi végbe, mint Ő, sőt még nagyobbakat is végbe visz. Íme: Jézus tanítását hirdetem száz kilométerekre tőletek.

íme, átadom azt, amit a revitalizáció képtelen átadni: Higgyetek az egy Istenben, kinek mindannyian a részei vagyunk, mint Jézus. Jézus ismeretében pedig mindnyájan egyek vagyunk.

2023. nov. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

4


Ez durva Istenkáromlas volt!

Szégyeld magad!

2023. nov. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%

5-ös!

Ugyan mi az Isten káromlás a 4. válaszomban?

Semmi. Nekem semmi okom sincs a szégyenkezésre.

Isten pedig mindent lát, mindent tud és mindent ért. Pontosan tudja az Úr, hogy én nem szántam semmit sem istenkáromlásnak. De azt is pontosan tudja az Úr, hogy te miért gyanúsítottál meg ezzel.

Mind részei vagyunk az Istennek. Nem a bűnös részünk része Istennek, hanem az a részünk, mely bűntelen. Istennek pedig hatalma van arra, hogy a bűnöket megbocsátsa. Sőt, az embernek is hatalmat adott a bűnök megbocsátására.

Egyek vagyunk Krisztusban. De aki nem ismeri a Krisztust, nincs róla ismerete, az ugyan hogyan lehetne egy a Krisztusban bárkivel is?

Mert Krisztus nem csak egy név. Nem csak Jézus Krisztus a név és nem is Názáreti Jézus Krisztus a név, mely Isten neve. hanem Krisztus egész ismerete, minden, ami fellelhető róla. Ha egy- két történet igaz az Úrról, akkor már ismerheted az Urat. Mert ő mindig ugyanaz, mindig ugyanazt mondta.

Ezt is mondta Jézus (János szerint)":

De Jézus tovább hirdette: „Bizony, bizony, mondom nektek: A Fiú magától nem tehet semmit, csak azt teheti, amit az Atyától lát. Amit ő tesz, azt teszi a Fiú is. Az Atya ugyanis szereti a Fiút, s mindent megmutat neki, amit tesz. De még nagyobb dolgokat is mutat neki, hogy csodálkozzatok rajta. Mert amint az Atya föltámasztja a halottakat és életre kelti őket, a Fiú is életre kelti azokat, akiket akar. Az Atya nem ítél el senkit, hanem egészen a Fiúra bízta az ítéletet, hogy mindenki úgy tisztelje a Fiút is, ahogy az Atyát tiszteli. Bizony, bizony, mondom nektek: Aki hallja szavamat és hisz annak, aki küldött, az örökké él, nem esik ítélet alá, hanem már át is ment a halálból az életre. Bizony, bizony, mondom nektek: Elérkezik az óra, s már itt is van, amikor a halottak meghallják az Isten Fia szavát. S akik meghallják, azok élni fognak. Amint ugyanis az Atyának élete van önmagában, a Fiúnak is megadta, hogy élete legyen önmagában, s hatalmat adott neki, hogy ítéletet tartson, mert hiszen ő az Emberfia. Ne csodálkozzatok rajta! Mert elérkezik az óra, amikor a sírokban mindnyájan meghallják az Isten Fia szavát, és előjönnek. Akik jót tettek, azért, hogy feltámadjanak az életre, akik gonoszat tettek, azért, hogy feltámadjanak a kárhozatra. Magamtól nem tehetek semmit. Amint hallom, úgy ítélkezem. Ítéletem igazságos, mert nem a magam akaratát keresem, hanem annak akaratát, aki küldött." (János 15: 19-30)

2023. nov. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

6


Lehetsz a Sátán követője, de ne itt szerezz követőket, te aljas!

2023. nov. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Muratja az utat
2023. nov. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

6 vagyok. Nyugi, nem 666.

Nevem Krisztián. Belovics Krisztián. Nincs túl sok belőlem a facebookon.

Én nem azért vagyok itt, hogy a sátánt terjesszem. Terjed az magától is.

Azért vagyok itt, hogy a Krisztust terjesszem. Mindazt, ami ránk maradt.

Olvassátok a Bibliát? Olvassátok. Nézitek, de nem látjátok. Mert kicsi a hitetek. Pedig valami erő mégis vonz titeket, különben ti sem abban lelnétek örömötöket, hogy vallás vagy valláskritika témakörbe írjatok.

Csak nem azért vagytok itt, mert nincs ennél jobb vagy élvezetesebb dolgotok?


Itt vagytok. Vonz benneteket is az Isten. Keresitek, kutatjátok. Ismerni akarjátok, tudni akarjátok az igazságot. Mi az igazság?

Jézus Isten fia volt. Egyszülött fia. Elsőszülött fia. Akik pedig Jézust keresik, Őt kutatják, Őt akarják megismerni, azok mind a testvérei.

Ezt pedig Ő maga mondja:


"Amikor anyja és rokonai odaértek, kint maradtak, beküldtek érte és hívatták. Sokan ültek körülötte, szóltak neki: „Anyád és testvéreid kint vannak, és keresnek.” Így válaszolt: „Ki az én anyám és kik az én testvéreim?” Aztán végighordozta tekintetét a körülötte ülőkön, s csak ennyit mondott: „Ezek az én anyám és testvéreim! Aki teljesíti az Isten akaratát, az az én testvérem, nővérem és anyám.”"

(Márk 3: 31-35)


Így hát nem mind Isten gyermekei lennénk? Jézus talán nem a legnagyobb Testvérünk? Ha pedig jézus a testvérünk, akkor nem ugyanoda jutunk végül, ahol ő is van?


Nem a sátánt terjesztem, de nincsen ezzel semmi problémám, hogy így gondolod Kedves 7-es. Hiszen meg van írva, maga jézus mondta meg előre ezt is:


"Gondoljatok a tőlem kapott tanításra: Nem nagyobb a szolga uránál. Ha tehát engem üldöztek, titeket is üldözni fognak. Ha az én tanításomat megtartották, a tieteket is megtartják. S ezt mind az én nevemért teszik veletek, mert nem ismerik azt, aki küldött engem. Ha nem jöttem és nem tanítottam volna őket, nem volna bűnük. De így nincs mentségük bűneikre. Aki engem gyűlöl, Atyámat is gyűlöli."

(János 15:20-23)


A sátánt terjeszteném-e? Nem én írom nagy betűvel a sátánt, hanem te 7-es. Nyilván valami Freud-i elírás lehetett.

Végezetül pedig egy gondolatot megosztanék a hegyibeszéd elejéről, hogy értsétek, hogy most mit érzek:


"Boldogok vagytok, ha miattam gyaláznak és üldöznek benneteket és hazudozva minden rosszat rátok fognak énmiattam. 12Örüljetek és ujjongjatok, mert nagy lesz a mennyben a jutalmatok! Így üldözték előttetek a prófétákat is." (Máté 5:11-12)


Ja és csak hogy Lukács se maradjon ki:

"Mondom nektek, hogy aki tanúságot tesz mellettem az emberek előtt, azt majd az Emberfia is magáénak vallja az Isten angyalai előtt. Aki azonban megtagad az emberek előtt, azt én is megtagadom Isten angyalai előtt. Aki az Emberfia ellen beszél, az bocsánatot nyer, aki azonban a Szentlelket káromolja, nem nyer bocsánatot. Amikor majd a zsinagógákba vagy a hatóságok és hatalmasságok elé hurcolnak benneteket, ne gondolkozzatok rajta, hogyan védekezzetek, vagy mit mondjatok, mert a Szentlélek abban az órában majd megtanít rá benneteket, hogy mit kell mondanotok.”

(Lukács 12:8-12)


Ezt pedig én mondom nektek: A 4 ász az a négy evangélium. De aki mindent visz, az nem a sátán, hanem a Krisztus.

2023. nov. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

9


Tagadni sem tudnád Lucifer!

2023. nov. 4. 03:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!