Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek a következő...

Mi a véleményetek a következő megállapításról: "A sátánisták is közelebb járnak Istenhez, mint azok, akik nem hisznek Istenben(ateisták)" ?

Figyelt kérdés

nov. 9. 12:26
A kérdező szavazást indított:
igaz
nem igaz
Krisztus az igazság
Egyéb vélemény, leírom
20 szavazat
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy a világról csekély tudással rendelkező, téves elképzeléseket valló, anti-istenező szavaira túl sokat kéne adni.


Egyébként leginkább az a kérdés, hogy Istent melyik zavarja jobban. Az, hogy ha valaki logikusnak találja, hogy nem létezik az ismeretei alapján vagy pedig az, hogy konkrétan utálja és ellene akar dolgozni?


Elég beképzelt dolog bármelyik kereszténytől azt gondolni, hogy ő biztosan tudja erre a választ vagy úgy eleve, hogy Istennek pontosan mi is a tetsző.


Persze ez az egész annak függvényében, hogy az idézet szöveg író személy sokkal inkább a sátán imádókra gondolt és nem az egyébként szintén ateista vagy valami ateista szerűség sátánistákra.


Aztán ami még lényeges, hogy sem az ateisták, sem a sátánisták, sem pedig a sátánimádók nem egyformák.

Lehet valaki nem hisz Istenben de közben tudtán kívül olyan életet él (természetesen leszámítva az Istenben való hittel kapcsolatos pontokat), közben pedig ott van akár egy keresztény aki pedig folyamatosan vétkezik és csak annyiban "jobb", hogy elhiszi Isten létezését.


Tehát még a hívő keresztények sem biztos, hogy közelebb járnak Istenhez mint az ateisták.

nov. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
30%
Nem járnak közelebb. Szerintem inkább távolabb. Mert egy ateista élhet nagyon szép életet. Viszont a sátán nagyon veszélyes és kihasznál.
nov. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
0%

Nincs sem sátán, sem Isten.

Aki sátánimádónak hiszi magát, az szimplán idióta.

Bolond, ha úgy jobban tetszik.

nov. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:

Magam is elgondolkodtam a megállapításon.

Nekem nincs gondom semmilyen fajta emberrel sem. Részemről mindenki abban hisz vagy nem hisz, amiben neki jól esik, sőt még miattam téritheti is egyik a másikat.


Viszont ez a megállapítás:

"A sátánisták is közelebb járnak Istenhez, mint azok, akik nem hisznek Istenben(ateisták)"


Én abból indulok ki, hogy ki milyen irányba törekszik. Ha valaki a sátán felé törekszik, az úgy vélem el kell, hogy fogadja Isten létét, legfeljebb unalmasnak tartja. Valamiért talán menőbbnek tartja a sátánt vagy a sátán gyermekeit. Lazábbnak, szabadabbnak gondolja őket.

Sátánisták, sátánimádók meg az ilyesmi okkultabb figurákról nekem mindig az a benyomásom, hogy hitük éppen ugyanúgy Istent létezővé teszi a számukra, mint ahogy az Istenben hívők számára a hitük létező jelenséggé teszi a sátánt.

Azok pedig, akik nem hisznek, ateisták. Egyáltalán nem törekednek sem Isten felé. Sem a sátán felé. A hit hiánya kizárja számukra a létezését.

Csak a bizonyítékra támaszkodnak, amire pedig nincs bizonyíték, azt elvetik, mint nem létezőt.

Úgy vélem ez az állítás helyes. Sőt, maguk az ateisták sem állíthatnak mást, mint hogy Isten nem létezik. Egy nem létező és egy létező között pedig nem is lehetne nagyobb távolságot felmutatni.

nov. 10. 00:01
 5/50 anonim ***** válasza:
68%
A sátánisták természetesen közelebb járnak Istenhez, hiszen ők hisznek Istenben, sátánban. Az ateisták se Istenben, se sátánban nem hisznek.
nov. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
100%

5

Szerinted akkor az aki hisz Istenben de közben embereket mészárol le és kínoz meg amikor csak tudd árt másoknak az közelebb áll Istenhez mint az aki bár nem hisz Istenben de önfeláldozóan segít másokon?

nov. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:

Szerintem 5-ös megállapítása helyes.

6-os!

Lényegében igen, ez a helyzet. Mert aki hisz Istenben és ennek ellenére embereket mészárol és gyilkol, annak nagyobb lehet a bűne, mint annak, aki ugyanazt teszi csak hitetlenségében.

Félreértés ne essen, egy mészáros se ártatlan. Egy kínzó sem ártatlan. A megkínzott és a lemészárolt pedig lehet ártatlan.

Viszont, aki hisz például a sátánban, az elkerülhetetlenül kell, hogy higgyen Isten létezésében. Neki már van lehetősége könyörögni az Istenhez a bocsánatért, ha megbánta bűneit. Aki pedig Istenhez könyörög a bocsánatért, az nyilván meg kellett, hogy bánja a bűneit, különben könyörögni sem merne Istenhez.

Aki pedig ateistaként bánja meg a bűneit, az ugyan kihez könyöröghetne a bűneiért? Neki nincs Istene.


Egyszer olvastam valahol, hogy a sátán legnagyobb trükkje az, hogy elhiteti az emberekkel, hogy nem létezik.

nov. 10. 10:37
 8/50 anonim ***** válasza:

Kérdező te itt már feltételezed, hogy a szadista, gyilkos megbánja a bűneit. De nekem nem ez volt a kérdésem.


Ezenfelül mint írtad fontos a bűn bánat. Hol szerepel az a Bibliában, hogy Isten az ateistának nem bocsájtja meg bűneit ha megbánja azokat? Különösen ha próbálja is azokat jóvá tenni?

nov. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:

Én úgy vagyok ezzel, hogy ha vétkezem valaki ellen, akkor attól bocsánatot kérek. Ő pedig, jó esetben megbocsát nekem. De ha én nem kérek bocsánatot valakitől, aki ellen vétkeztem, akkor az a valaki aligha mondhatja ki nekem, hogy megbocsát nekem.

Isten feltételezem ugyanígy van ezzel. Ha valaki felismerte a bűnét és bánva azt felkeresi Őt. Isten meg fog neki bocsátani. De ha valaki nem bánja a bűnét, fel sem ismeri a bűnét, az nem is fogja a bűnére Isten bocsánatát kérni, így Istennek lehetőséget sem tud adni arra, hogy megbocsátsa a bűnét az illetőnek.


Én is csak annak tudom mondani, hogy "El van nézve", aki mondja nekem, hogy "Bocsánat." Persze ettől függetlenül én is megbocsáthatok annak, aki ellenem vétett anélkül, hogy az kérné a bocsánatomat. De az illető ez így nem tudhatja meg.

A bűn, vétek pedig az, amikor valamikor valakivel olyat teszünk, amit mi nem szenvednénk el.


Én nem feltételezem, hogy minden szadista gyilkos megbánja a bűnét. Én azt feltételezem, hogy létezhet olyan szadista gyilkos, aki megbánja a bűnét.

De nem is kell ilyen messzire mennünk. Ha én lopok, de azt nem szeretném, hogy tőlem lopjanak, akkor az bűn.

Ha én valakit megkárosítok, de ha engem károsítanak meg hasonlóképpen és az nekem nem tetszene, akkor az bűn.


Isten megbocsátja az ateistának is a bűneit, csak az soha nem is fog tudni róla. Mert ha az ateista tudomást szerez arról, hogy Isten neki is megbocsátotta az eddig elkövetett bűneit, akkor már nem ateista többé.


Bizony mondom nektek egy magát ateistának valló sem véletlenül van itt. Valami idevonzotta vagy ide taszította. Ez pedig a valóság.

nov. 10. 12:51
 10/50 anonim ***** válasza:

Kérdező

Egy ateista elkövet egy bűnt amit megbán. Attól még, hogy nem mondja ki konkrétan Istennek címezve, hogy ő ezt megbánta attól még megbánta és Isten ezt pontosan tudja ahogyan azt is, hogy azért nem címezte neki mert nem hisz benne. Tehát a bocsánat kérés megtörtént az pedig, hogy nem közvetlen tőle kért bocsánatot, amit nem is tudott volna az már csak gyerekes kifogás lenne.

Isten pedig nem egy ostoba gyerek.



"Én nem feltételezem, hogy minden szadista gyilkos megbánja a bűnét. Én azt feltételezem, hogy létezhet olyan szadista gyilkos, aki megbánja a bűnét."

Egészségedre, de a kérdés továbbra sem ez volt és a kérdés elől továbbra is csak kitérsz.


Adott valaki aki élvezi ha másokat kínozhat, bánthat és ezt teszi is amikor csak alkalma van rá és már temérdek embert meggyilkolt és akar is és sosem bánja meg a bűneit, de úgy hiszi, hogy létezik Isten.

Adott egy másik ember aki nem hisz Istenben azonban többet és önfeláldozóbban segít az embereknek mint a legjobb keresztények, nem hazudik soha, nem lop soha és a kereszténység minden törvényét betartja a hittel kapcsolatosakat leszámítva.


Melyik személy van szerinted közelebb Istenhez?


A mellébeszélést pedig lehetőleg hanyagold mert már kezd sok lenni.

nov. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!