Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik azért nem tudnak hinni...

Akik azért nem tudnak hinni Istenben, mert szerintük a hit nem elég racionális, azok miért nem próbálják meg racionalizálni az Istenhitet?

Figyelt kérdés

2023. máj. 1. 15:10
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
80%

Mert egy mesén nem lehet mit racionalizálni.

Másrészt meg minek kitalálni egy mesealakot, amikor nélküle is minden racionális, megmagyarázható, ha meg ezt is belekeveri az ember, akkor csak értelmetlen lesz.

2023. máj. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
88%
Pont azért, mert nem tartják racionálisnak.
2023. máj. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
3%

Felesleges és értelmetlen az Isten hittel erőltetve nyomulni!

Az a röhely és a szomorú, hogy akik tagadják Istent és Jézust és mesének tartják a történelmét, mind e mellett minden mást elfogadnak és elhisznek legyen az más Istenhit, legyen az Ezotéria, legyen az Karma, vagy reinkarnáció stb. Tehát Jézus nekik semmi és senki, de minden más mondvacsinált hitvallás az oké! Ki érti ezt???

2023. máj. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
5%

A Szentírás felfogásához és értelmezéséhez kell némi értelem, történelmi ismeret, akik csupán egy mesének vélik, még soha nem foglalkoztak alaposan és mélyrehatóan a Bibliával, csak nagyon felületesen, kiragadva, kiforgatva egy-egy kis részletet.

Sokszor egy egész élet sem elég a Szentírás teljes megismerésére és értelmezésére.

2023. máj. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
83%

Sem a tudományos eredmények sem pedig emberileg nincs igényük rendszerint az ateistáknak istenhitre.


Egyébként mit értesz az alatt, hogy " racionalizálni az Istenhitet"?

Egy új vallást létrehozni amiben nincsenek ellentmondások és hasonló hibák? (nagyjából mint a deista istenkép) vagy egy adott vallásnak az ellenmondásaira kéne valamit kitalálni, hogy feloldjuk az ellentmondásokat?

2023. máj. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
95%

A különböző istenhitek racionalizálása nem az ateisták feladata. Ahogyan nem feladata az "A" vallásban hívőknek sem, hogy a "B" vallást racionalizálják.

Minden egyes vallás, amennyiben szeretné, maga is megpróbálhatja racionális alapokra helyezni a hitét. Ez eddig csak próbálkozások szintjén történt meg, egyelőre nem sikerült senkinek. Te úgy gondolod, sikeres lehet?

2023. máj. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
85%

#4


A Bibliát négy fordításban is végigolvastam. Kutattam a történelmi hátterét, értelmezését. Később már kommentárokat írtam hozzá, amit ellenőriztettem is. Meghallgattam egy rakás előadást/istentisztelet sőt, magam is részt vettem több ilyenen. Később tanítottam is: vezettem bibliakört, tartottam istentisztelet is, ahol kb. 70 ember előtt prédikáltam.

Elég mélyrehatóan ismerem a Bibliát?

Úgy gondolom, hogy igen, ennek ellenére ateista lettem, és a Bibliát mesének tartom már.


-----


A Kérdező kérdésére válaszolva:


A vallások isteneit nem lehet racionalizálni, mivel tele vannak csodás történetekkel a hozzájuk kapcsolódó leírások, és akkor ezeket is el kell hinni annak, aki követni akarja az ilyen istent.

Racionálisabb valamivel a deizmus, (hívő szemszögből viszont nem vonzó, mert a deizmus szerint Isten nem foglalkozik a világgal, nem hallgat meg imákat sem, így abban nem fognak hinni) de sehogy sem lehet bizonyítani a deista istenképet sem, és nincs is rá szükség, mivel megvannak a természetes magyarázatok.

2023. máj. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 NTBS ***** válasza:
Nem lehet.
2023. máj. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

"Minden egyes vallás, amennyiben szeretné, maga is megpróbálhatja racionális alapokra helyezni a hitét. Ez eddig csak próbálkozások szintjén történt meg, egyelőre nem sikerült senkinek. Te úgy gondolod, sikeres lehet?"


Nem olyan rég kitaláltuk hogyan juthatunk el a Holdra, és képesek voltunk megvalósíani. Én úgy gondolom hogy Istent racionalizálni mégiscsak könnyebb feladat, mint eljutni a Holdra.


#7 Pedig te már sínen voltál, nálad mi csúszott félre?

2023. máj. 1. 20:16
 10/36 Darkmoon80 ***** válasza:
88%
Szerintem nála helyére kerültek a dolgok...
2023. máj. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!