Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények olyan Istenben...

Keresztények olyan Istenben hisznek akit ide oda lehet küldözgetni és nem tud magától beszélni?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésnél merült fel ez a kérdés az alábbi Bibliai versekre vonatkozóan:


János 16:7 Én azonban az igazságot mondom nektek: jobb nektek, ha én elmegyek; mert ha nem megyek el, a Pártfogó nem jön el hozzátok, ha pedig elmegyek, elküldöm őt hozzátok.


Keresztények szerint ez a Pártfogó a Szentlélek vagyis Isten, de a vers úgy szól hogy van valahol tehát fizikailag korlátozott és lehet küldözgetni.



János 16:13 nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall,


Eszerint nem tud magától beszélni, csak azt mondja amit hallott. Ez Istenre hogy lehet igaz?


Kértem a keresztényeket hogy értelmezzék ezeket a verseket de nem tették meg. Hátha egy külön kérdésben kiírva lesz aki megpróbálja.



2023. ápr. 28. 12:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
75%
Már miért ne tudna magától beszélni? Nem szerepel ilyesmi az idézett versekben.
2023. ápr. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
74%
Pedig elég egyértelmű! Jézus után a Szentlélek a tanító. Ugyanazt tanítja amit az Atya és Fiú is, ez elég értelemszerű. De ebből tényleg hogy szűrted le hogy bármi is korlátozza fizikailag, vagy hogy ne tudna beszélni. Talán ha te továbbadsz valakinek egy üzenetet, az azt jelenti hogy egyébként képtelen vagy a beszédre? Vagy mégis hol van itt bármi logika a következtetésedben?
2023. ápr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 A kérdező kommentje:
Azt írja nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall. Ez azt jelenti nem tud magától beszélni.
2023. ápr. 28. 17:53
 4/79 anonim ***** válasza:
74%

"Azt írja nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall. Ez azt jelenti nem tud magától beszélni."

Nem jelent ilyesmit. Ez annyit jelent hogy az üzenetét pontosan az eredeti formájában adja vissza. Sehol nem írja egy szóval sem, hogy ne tudna beszélni.

2023. ápr. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
28%

"Már miért ne tudna magától beszélni? Nem szerepel ilyesmi az idézett versekben"


Nézd már, az előbb nem önmagamtól szóltam, hanem azt adtam vissza amit olvastam. Erre most mégis képes vagyok ugyanúgy magamtól is szólni, ha úgy tartja kedvem. Mit gondolsz, én hogy voltam képes erre, és isten miért ne lenne képes rá?

2023. ápr. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
68%

Jézust meg az Atya küldte, de ettől még a Biblia Istennek nevezi Jézust. Olyat pedig sehol se olvastam, hogy ne tudna magától beszélni, a Biblia elég sok helyen írja, hogy magától beszél, magától hoz döntéseket, sőt vezérel, stb...


Egyszer olvasd el a Bibliát. Az a baj, hogy csak olyan kereszténygyűlölő iszlám és ateista blogokról tájékozódsz, akik írói maguk se olvasták a Bibliát, egyetlen egyszer se :) Ezért lehetnek állításaik között ilyen ostoba blődségek is.

2023. ápr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 A kérdező kommentje:

"Nem jelent ilyesmit. Ez annyit jelent hogy az üzenetét pontosan az eredeti formájában adja vissza. Sehol nem írja egy szóval sem, hogy ne tudna beszélni."


Ez biztos hogy nem igaz. Ha én üzenek valakinek akkor egyáltalán nem igaz hogy nem önmagamtól szólok, sem hogy azt mondom amit hallok. Ha én megbízok valakit és átadok neki egy üzenetet hogy továbbítsa, na rá igaz az hogy nem magától szól és hogy csak azt mondja amit hall.

2023. ápr. 28. 19:12
 8/79 A kérdező kommentje:

"De ebből tényleg hogy szűrted le hogy bármi is korlátozza fizikailag"


Azt írja nem jön el amig Jézus itt van, tehát fizikailag nem itt van hanem valahol máshol. Azt is írja, Jézus elküldi tehát szintén valahonnan el lesz küldve és idejön a földre. Tehát fizikailag korlátozott.

2023. ápr. 28. 19:15
 9/79 anonim ***** válasza:
73%

"Ha én megbízok valakit és átadok neki egy üzenetet hogy továbbítsa, na rá igaz az hogy nem magától szól és hogy csak azt mondja amit hall."

Pontosan. És semmi olyasmi nem következik belőle, hogy akit megbíztál, az egyébként ne tudna beszélni.

Csak sikerült felfognod :)

2023. ápr. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
73%

"Azt írja nem jön el amig Jézus itt van, tehát fizikailag nem itt van hanem valahol máshol. Azt is írja, Jézus elküldi tehát szintén valahonnan el lesz küldve és idejön a földre. Tehát fizikailag korlátozott."

Miért lenne az? A vers semmit nem említ, ami korlátozná a képességeit.

2023. ápr. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!