Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményed a következő...

Mi a véleményed a következő megállapításról: "Mind egyenlő távolságra vagyunk Istentől és az igazságtól. Van, aki ellene fordul, van aki nem törődik vele és van, aki felé fordul." ?

Figyelt kérdés

Úgy látom, Isten jelenlétében ez a három ember típus létezik.

-Isten felé forduló

-Isten ellen forduló

-Istennel nem törődő


Lehet még ember más viszonyban e hármon kívül Istennel?


Szavazás:

Te hogyan vagy Istennel?



nov. 13. 20:58
A kérdező szavazást indított:
Igyekszem Isten felé fordulni
Igyekszem Isten ellen fordulni
Nem törődők Istennel, létezése lényegtelen
Egyéb hozzáállásom van, leírom
18 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
55%
Ez értelmetlen. Ilyen tartalmatlan kérdéseket hívő ember nem tesz fel.
nov. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Darkmoon80 ***** válasza:
64%

Egyéb.


Mivel szerintem nem létezik, nem fordulok sem felé, sem ellene.

Mivel szerintem nem létezik, ezért nincs mivel nem törődni (nem csupán figyelmen kívül hagyom a létezőt).

nov. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
21%
Isten szìvèben vagyok ès Ő az èn szìvemben!
nov. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
23%
Hogyan lehet ellene fordulni?
nov. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%
Kedves 4 úgy hogyha szánt szándékkal elfordulsz tőle, nem hallgatsz rá, szidod, stb és Nagyonbsok rosszat testel direkt azért hogy Isten elken fordulj. Vannak ilyenek. Akik pl egy tragédiát éltek meg akkor mérgesek lehetnek Istenre
nov. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
22%
4-es: Tagadod gondolom, Sàtànnak szövetkezel ha van tènyleg Sàtàt! Talàn ìgy! Nem vagyok biztos benne!
nov. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
52%
Mindenki egyedi. Mindenki másmilyen messze van istentől. Egy jóságos bölcs olyan messze lenne, mint egy vadállat? Valahogy igen, de nem mindenhogyan.
nov. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
69%

Nem ilyen egyszerű kedves kérdező!

Mert ugye ott van az, hogy - melyik Isten?


Mert attól, hogy a keresztények istene felé Való hozzáállást fürkészed, még ezernyi isten van, akik felé ennek ugyanúgy van létjogosultsága.

Vegyük például csak a mai nagy vallások isteneit, például a zsidót, ami azért Tóra, meg Ószövetség ide, vagy oda jelentősen különbözik a keresztény Istentől.

Aztán ott van az Iszlám, ami a világ legnagyobb vallása tagjainak számát tekintve, hiszen cirka az emberiség negyedrésze hisz benne és ők - gondolom te is elismered, joggal várhatják el ugyanazt a saját szempontjukból.

Mellette számos istenhit virágzik manapság is, attól függetlenül, hogy mindezek ősrégi - ókori, vagy legalább középkori szemléleten, erkölcsön és nézeteken alapulnak, amit konzerválnak és így negatív erővel hatnak és ezt a többi vallásokról érzékeli is a kor embere, csak a sajátjával elfogult.

Tessék feltenni a kérdést úgy is, miképpen viszonyulsz Allahhoz, vagy JHVH-hoz, mert minden keresztény istentagadó is egyúttal, mert elfordul egy csomó istentől, annak követelményrendszerétől és ez olyannyira érvényes, hogy én, mint ateista pusztán egyetlen vacak istennel többen nem hiszek, nagyjából a többivel egy véleményen vagyunk, hogy nem létezik, a szent könyvük halandzsa és amit a fanatikus hívei gondolnak az ostobaság.

Ez a teljes igazság, ezt tessék ilyen formában is szemügyre venni, hátha valamelyik egészségesebben gondolkodó klerikális rabszolgának feldereng az agyában, hogy - lehet, hogy én is ilyen becsapott, megtévesztett szerencsétlen lúzer vagyok, akit hülyítenek a maszlaggal, hogy uralkodhassanak felettem, ugyanúgy, mint a többi hitek szerencsétleneit, valláskárosultjait?

nov. 14. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

"Istentől és az igazságtól"


Így szól a megállapítás. Azért így szól, mert Istenben aki nem hisz vagy istenekben hisz, az nyílván hisz egy másfajta igazságban, mint aki mondjuk a Keresztény Istenben hisz.

Aki a keresztény istenben hisz, annak az igazsága nyilván Krisztus.

Aki Allahban hisz, annak igazsága nyilván Mohamed.

Aki nem hisz semmilyen istenben, annak igazsága nyilván a tudomány és az anyag.

Aki JHVH vagy Jáhvéban hisz, nyilván a törvényekben látja az igazságot.

Buddha igazsága pedig a Nirvana vagy a megvilágosodás.

Ez lényeges. "az igazságtól" kifejezés azért szerepel benne, hogy mindenki a saját felfogása szerinti Istenre gondolhasson.

Többet is belefektethettem volna a leírásba, nagyon sajnálom. Legközelebb odafigyelek erre a hibámra.

nov. 14. 18:49
 10/23 anonim ***** válasza:
46%

"Aki a keresztény istenben hisz, annak az igazsága nyilván Krisztus."

Ha nem jött volna el Jézus, akkor ki/mi lenne?

nov. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!