Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Muszlimok, hogyan magyaráznáto...

Muszlimok, hogyan magyaráznátok el Fazekas Bence Gyula református teológusnak, hogy nem csupán téved, de sértő is az írása?

Figyelt kérdés
[link]

#Fazekas Bence Gyula #evangelikalcsoport
nov. 17. 08:23
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem sehogy nem érdemes, mert egyy teológus nem képes vitára, csak azt szajkózza, amit elötte is, tényleges ismeretei nincsenek, ha meg valami nem érthetö, akkor jön az "istennek valami célja van vele, csak az emberek nem fogják fel" függetlenül attól, hogy mennyire illik a témába.
nov. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%
A teológia a vallás tanulmányozásáról és vizsgálatáról szól, nem pedig értelmetlen mondatok szajkózásáról szól, azt az antiteisták teszik, hogy megnyugodjon a kis lelkük.
nov. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Nem vagyok muszlim de már ott az elején felkaptam a fejem, amikor a muszlimokat allah-hívőknek nevezi. Ez komolyan nem tudja, hogy az arab keresztények is Allahnak nevezik Istent?
nov. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Ez a kérdés akkor releváns, ha ugyanezen muszlimok a muszlim teológusoknak is el akarják magyarázni, hogy a kereszténységről alkotott nézetük nem csupán téves, de sértő is.
nov. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

"Nem vagyok muszlim de már ott az elején felkaptam a fejem, amikor a muszlimokat allah-hívőknek nevezi. Ez komolyan nem tudja, hogy az arab keresztények is Allahnak nevezik Istent?"


Kizárt hogy egy teológus ezt nem tudja. Sok keresztény gátlástalanul hazudik, főleg ha az iszlámról van szó. Az evangélikus keresztények pedig különösen hazugok és ellenségnek tekintik a muszlimokat.


Én megmutatnám ennek a kereszténynek mit ír a saját Bibliája a hazudozókról.

nov. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5: Isten arabul Allah. الله

Ez egy nagyon sértő cikk, és úgy érzem az ilyenekkel nem éri meg se a vita, se a magyarázat.

nov. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Másrészt, ha xy református, JT, muszlim, vagy zsidó, pláne nem kellene a másikba bele állni és megmagyaràzni.
nov. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

Mindkét vallás ókori butaságokon alapul, de a keresztyének már túl vannak az erőszakos középkori módszereken, valamivel előrébb tartanak. Egyszer teljesen felokosodnak és feloszlanak. Nem lesznek már hívek, nem jár senki templomba, felvilágosodnak, nem lesz miről beszélni.

A mohamedánizmus egyelőre az agresszív, terjeszkedő korszakában tart, ebből még sok probléma lesz. Csak abban lehet reménykedni, hogy a mi életünkben még kihúzzuk valahogy, Szent Orbán Viktor segedelmével, de ezt még ő sem tudja megoldani, hogy a későbbiekben a nyugaton felboruló rendszer ránk is fog borulni.

Ez már legyen a buta fiatalok problémája, akik elherdálják őseik földjét, semmibe nem nézik szülőik áldozatait, akik szülőföldjükért haltak:

[link]

[link]

De ez a két link semmi, hosszan lehetne sorolni a példákat.

nov. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!