Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ezt hogyan magyaráznátok ezt meg?

Ezt hogyan magyaráznátok ezt meg?

Figyelt kérdés

Egy barátom a múlt héten tette le a vezetési vizsgáját,azt mondta nekem hogy egy ponton elakadt a válaszokban(pedig rendesen felkészült) ezért azt mondta magában hogy "Istenem most segíts meg" erre meg állítása szerint olyan istenèlmènyt élt át,hogy a végén már szinte túlteljesített:-)

A kérdésem az lenne hogy szerintetek ez valóban Isteni segítsèg volt vagy valami flow szerű élmény lehetett inkább?


dec. 4. 09:01
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
"Ezt hogyan magyaráznátok meg":így helyes:-)
dec. 4. 09:02
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Neki segített a hite. De gondolom, nem Isten súgta meg a választ.

Biztos ideges volt, leblokkolt és ez az Istenhez fordulás megnyugtatta annyira, hogy előjött a tudása, ami egyébként is benne volt.

dec. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Magyarázatom sajnos nincs, de nem tudom megállni, hogy ide ne bugyogjam a véleményemet.

Ha a mérhetetlenül hatalmas világegyetem minden emberi elképzelést meghaladó, felfoghatatlan megalkotója és irányítója első óhajra besegít egy Y megfordulásba, miközben félmilliárd ember éhezik a bolygón, percenként történik egy gyilkosság valahol, és 32 háború van folyamatban, hát én azt mondom elég furcsa a humora.

dec. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
30%
Isten a békesség istene. Barátod isten segítségét kérte, az pedig levette róla az aggodalmat, félelmet. Isten képes felszabadítani az ember lelkét a nyomás alól. Sőt, az itt és mostba helyezi az embert. Nem rágódik a múlton, nem aggódik a jövő miatt, hanem megmarad az ember a jelenben és hatékony cselekvésre lesz képes.
dec. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
11%

3-as!

Nem érted a poént, mert nem tudod, mi vár Odaát. Aki pedig hisz, az érti a poént, hiszen ismerjük az utat az Istenhez.


Nem istennek van furcsa humorérzéke. Sajnos le kell, hogy írjam a véleményem:

Te nem érted a poént, mert nem a megfelelő ismeretekben bővelkedsz.


Ez a világ pedig az ördög játszótere. sátán e világ fejedelme. Viszont aki ismeri Jézust, megismerte a tanításai és a Biblia nyomán, az ismeri azt, akitől még a sátán is fél. Mert Jézus krisztus az Óvóbácsi, aki őrzi a gyermekek Játékát. Akit pedig sátán piszkál a Játszótéren, az kérje bátran az óvóbácsi közbenjárását. sátán elfut előle.


Kik háborúznak jelenleg? Talán a keresztények? Nem, a politikusok.

Kik éheznek jelenleg? Talán a keresztények? Aligha.

Mert aki keresztény minden időben megvan az eledele, ahogy Jézusnak is megvolt, amikor a szamáriai asszonnyal beszélgetett.


Mi pedig, keresztények értjük isten humorát. Nagyszerű. Előre meg is írta, hogy mi várható és mire kell készülni.

Aki pedig hittel kéri Isten segítségét, az meg is kapja.

dec. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

"Viszont aki ismeri Jézust..."

Úgy beszélsz, mint ha te ismernéd....

Mi volt a neve, mielőtt leszületett, és ezt a nevet adták neki az emberek?

dec. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

#5

Tudod az a bajom azzal amit írsz, hogy ha egy szülő csak a szófogadó gyerekét eteti, ruházza, gyógyíttatja, szereti, a rosszcsontot pedig, aki ugyanúgy gyámoltalan elhanyagolja, az szerintem nem jó szülő.

#3 voltam.

dec. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Jaj nekem a nagyon vallásos Keresztanyám mondta a nyelvvizsga előtt, hogy ha nem jut eszembe valami, mondjam a miatyánkat és attól majd mindent tudni fogok. Nem vagyok vallásos, a miatyánkat se tudom, hát biztos segített volna. De ő állítja, hogy mindkét kereszttesómnak így lett meg valami vizsga, hogy mikor elakadtak, imádkoztak. Bár szerintem csak ezt mondták az anyjuknak, ahelyett, hogy lestek/puskáztak 😂
dec. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

4,5 vagyok


6-os!

Jézus nincs rejtve senki elől sem. Megismerhető. A legtöbben olvasnak róla, tanulnak róla. De nem ismerik Jézust. Jézust akkor lehet megismerni, ha nem csak olvassa az ember, megtanulja a tanítást, hanem valamilyen formában alkalmazza is az életében. Nem egyszerű. De működik.

Én másképp látom Jézust, mint a keresztények többsége. Egyszerre embernek és egyszerre Istennek.

Hogy mi volt a neve a leszületése előtt? ha el tudod mondani bárkinek a nevét a leszületése előtt, akkor én is el mondom Jézus leszületése előtti nevét. Ha nem, akkor én sem tudom neked megmondani.

Ha pedig olvastad volna a szentírást, akkor tudnád, hogy ki adta meg Jézus nevét.


7-es!

Nem, nem érted a dolgot. Jó szülő e az, aki a rosszcsont gyermekét óvja meg a jóval szemben? Vagy melyik szülő jutalmazza meg a gyermekét, ha az olyat tesz, ami nem helyénvaló? Isten pedig nem személy vallogató.

Gondoltam idézek ide valamit a Bibliából:

"Hallottátok, hogy megmondatott: „Szeresd felebarátodat, és gyűlöld ellenségedet.” Én pedig azt mondom nektek: Szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok azokért, akik üldöznek titeket, hogy így mennyei Atyátoknak fiai legyetek, mert ő felhozza napját gonoszokra és jókra, és esőt ad igazaknak és hamisaknak. Mert ha azokat szeretitek, akik titeket szeretnek, mi a jutalmatok? Nem ugyanezt teszik-e a vámszedők is? És ha csak testvéreiteket köszöntitek, mennyivel tesztek többet másoknál? Nem ugyanezt teszik a pogányok is? Ti azért legyetek tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes." (Máté 5: 43-48)


Sajnos volt alkalmam tanulmányozni, a saját bőrömön megtapasztalni a sátán működését. De volt szerencsém, hogy Jézus működését is tanulmányozhassam.

Az életemben tapasztaltam meg. Én nem érzem, hogy Jézus halott lenne. Én azt érzem, hogy nagyobb hatásfokkal működik, mint valaha. Tapasztalatra mondom ezt nem a levegőbe beszélek.

dec. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Is is. Mindkettő egyszerre.

Kérte a segítséget, komoly, nyitott szévvel, tehát megkapta.

dec. 5. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!