Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a különbség XVI. Benedek...

Mi a különbség XVI. Benedek és Ferenc pápa szolgálata, pontifikátusa, egyházpolitikája és hitelvei között?

Figyelt kérdés
Össze lehet ezt foglalni egyáltalán pár mondatban?

dec. 27. 01:24
 1/2 anonim ***** válasza:
61%
Ferenc sokkal liberálisabb, reformerebb. Szegény Benedek nem igazán tudott kilépni az elődje árnyékából (ami nem is csoda).
dec. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát, hitelvekben azért reméljük semmi. 🙂

Ferenc pápát én egyházkormányzati szempontból autokratábbnak gondolom, úgy értve, hogy simán átalakítja a Kúriát úgy, hogy hozzá hasonló gondolkodású bíborosok legyenek ott. Ezt amúgy abszolút megteheti, hiszen övé a legfőbb egyházkormányzati hatalom. Ugyan régebbi történet, de én ezt becsültem nagyon János Pál pápában: olyanok voltak a közvetlen tanácsadói - köztük Joseph Ratzinger a Hittani Kongregáció élén - akivel nem értett mindenben egyet. De volt benne annyi nagyság, hogy adott a véleményükre. Ezt volt az igazi párbeszéd.

Ferenc pápát ezért és más dolgok miatt közel sem tartom olyan liberálisnak, mint amilyennek általában beállítás. Bár attól függ mit értünk liberális alatt.

Benedek pápa megnyilatkozásai és tettei hozzám közelebb álltak, világosabbak voltak. De Ferenc pápa "jezsuitás" elmélkedései is nagyon jók, én nagyon szeretem a katekizmus-előadásait.

Ami közös bennük, hogy a világi hatalmak egyáltalán nem értik, illetve szándékosan kiforgatják szavaikat.

dec. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!