Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hiszel-e Istenben vagy termész...

Hiszel-e Istenben vagy természetfölötti erőkben?

Figyelt kérdés

dec. 29. 16:50
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
0%

1917ben Fatimaban egy természetfeletti lényről beszélt három gyermek.


Az utolsó természetfeletti jelenés napján 70 000 ember volt jelen, sok ateista megtért ott azon a napon. Nap csodát is látták.


A jelenség beszédét közvetitette három paraszt gyereknek, elmondta hogy Oroszországban rossz fejlemények lesznek, és sokáig a szenvedések kiindulópontja Oroszország lesz.


Meg kell értenünk és elfogadnunk, hogy vannak természetfeletti események, melyek természetfeletti szemelyektöl is érkeznek.


Nem az a komolytalan aki figyel ezekre és próbálja értelmezni és elhelyezni a földi valóság között.


Az a komolytalan aki elháritha, nem veszi figyelembe ezeknek a törtenéseknek súlyát és igaz voltát, ha egyáltalán vizsgálódik.


Én utánajártam. Nem magyarázható meg a jövőbe látó kézség, a romolhatatlanság, a Maria-jelenesek, a vérzö vagy könnyező szobrok esetei, a Torinói lepel.


Valaszodban beleköthetsz egyikbe másikba, de attól még termeszetfelettiek maradnak ezek a jelenségek.


Igen, az ateisták egyetlen reagalasuk ezekre a háritás, és nem a beható vizsgálódás, amiben kénytelenek lennének beismerni vannak természetfeletti események, amire nincs tudományos válasz.

dec. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Személyes istenekben - mint például az ábrahámi vallások istene, hindu istenek, ókori görög istenek stb. - nem hiszek. De nem zárom ki egy ún. "magasabb erő" létezését.
jan. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
24%
Igen.
jan. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
0%
nem hiszem semmiben.
jan. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Jégszív ***** válasza:
37%

A kérdés feltevése számomra ÉRTELMEZHETETLEN!

A HIT életemben már rég nem játszik szerepet.

1. TUDOM, hogy van

2. TUDOM, hogy nincs

3. NEM TUDOM: Akkor megpróbálok a tudomány segítségével utána járni.

Persze, ez gyakran nem sikerül: akkor a kérdés nem foglalkoztat!

jan. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
39%
Miért van az, hogy az összes vallásost jobban lepontozták mint az ateistákat?
márc. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!