Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyesek szerint miért rossz...

Egyesek szerint miért rossz dolog a bűntudat?

Figyelt kérdés

Sokaktól hallottam hogy bírálják a keresztény vallást, főleg a katolikus irányzatot mert bűntudat keltő.


Na és ez miért baj?



dec. 30. 07:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

10

Szexelni felelősségteljesen is lehet. Tudod, ismétlem, FOGAMZÁSGÁTLÁS. Plusz ott az abortusz, ha minden kötél szakad.


Az elfojtás veszélyeiről pedig a modern pszichológia is ír.

dec. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

#11 Neked a fogamzásgátlás és abortusz jelenti a felelősségteljes szexet?


Igen szerintem is inkább abortuszra kell vinni szegény gyerekeket, meg osztályfőnöki órán óvszert és fogamzásgátlót osztogatni nekik.

Már nem azért de ettől még a bűntudat keltéssel is jobban járnának......



"Az elfojtás veszélyeiről pedig a modern pszichológia is ír."


Érdekes nekem semmi bajom nem lett belőle.


Ember vagyok nem állat, én döntöm el kivel mikor és hogyan nem az ösztöneim. Nehogy azt add be nekem, hogy kötelező a digi dugi vagy

különben mentálisan beteg leszek. Ez egy mérhetetlenül aljas, megalázó, emberi méltóságot sértő, lealacsonyító, suttyó nézet.....

dec. 30. 10:23
 13/16 anonim ***** válasza:
78%

11

Az abortusz elutasítását még csak-csak megértem, de a védekezéssel mégis mi a baj? :D Nem vagyunk állatok, hogy ész nélkül szaporodjunk.


Az meg dicséretes, hogy azzal szexelsz, akivel akarsz. Ezzel mindenki más is így van. A lényeg az lenne, hogy ebbe ne pofázzon bele az egyház.


Azzl pedig vitatkoznék, hogy nem lett semmi bajod az elfojtástól. 😂

dec. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
86%

"Igen szerintem is inkább abortuszra kell vinni szegény gyerekeket, meg osztályfőnöki órán óvszert és fogamzásgátlót osztogatni nekik."


Egyáltalán nem. Ahogyan az sem jó amikor valami rossz dolognak vagy tabu témának tekintik.


Normálisan el kell magyarázni a dolgokat nekik, beszélni kell róla és nem tabuként kezelni egy teljesen természetes dolgot.



"Már nem azért de ettől még a bűntudat keltéssel is jobban járnának......"

Nincs is annál jobb mikor lefekszenek egymással és az egész élmény borzalmas lesz mert csinálni szeretnék de közben folyamatosan mardossa őket a bűntudat és ezért ellazulni sem tudnak.


Lehet szexelni anélkül is, hogy gyerek lenne az eredmény és ehhez nem kell diploma. Persze ha bűnként tekintenek rá az emberek és tabu téma lesz akkor könnyen előfordulhat, hogy a sok tudatlan fiatal véletlen gyereket csinálnak.



"Ember vagyok nem állat, én döntöm el kivel mikor és hogyan nem az ösztöneim. Nehogy azt add be nekem, hogy kötelező a digi dugi vagy különben mentálisan beteg leszek. "


Mert az biztosan nagyon egészséges amikor ott van a párjával, tombolnak a hormonok és egymáshoz sem érhetnek éveken keresztül mert nem házasok.

Aztán pedig majd gyorsan összeházasodnak jó fiatalon, hogy bűntudat nélkül tudjanak szexelni. Majd kiderül, hogy annyira nem is működőképes a kapcsolat, de itt jön a következő csavar mert miután belekergették őket a házasságba még el sem válhattok. Így ott ragadnak majd egy működés képtelen kapcsolatban mert a drága Isten annyira kedves volt, hogy arról már nem akart írni, hogyan is alakíts ki egy működő képes kapcsolatot csak belekényszerít egybe akkor is ha az csak árt a párnak és a környezetüknek.


Csodálatosan hangzik.

Még véletlenül se próbáljunk olyan embereket nevelni akik képesek egészséges szexuális életet élni és működőképes párkapcsolatot fenntartani.


"Érdekes, én pont azt tapasztalom, hogy egykori osztálytársaim szinte mind elb...ta az életét.


15-16 évesen kipróbálgatták a szexet, majd a lányok teherbe estek és most csak a gyerek miatt együtt vannak, pedig sosem szerették egymást."

Tényleg? Minden osztálytársad így járt? Komolyan?

Mindegyik szexelt korán csak te nem, mind teherbe eset korán és mind olyantól akit egyáltalán nem is szeret és mindnek boldogtalan élete van.

Várj ki kell nyitnom az ajtót, csengetett a Mikulás.

dec. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Azért baj, mert a megrögzött gonoszsagainknak nemcsak gátat emel, hanem azt kéri soha többet ne cselekedjük meg.


És ezt kevesen tudjuk megígérni.

dec. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Bűntudat egészséges érzés. Arra indíthat, hogy megtegyük a megfelelő lépéseket hibáink kiigazítására. Az viszont veszélyes lehet, ha eluralkodik rajtunk ez az érzés.
dec. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!