Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért legyek jó ember?

Miért legyek jó ember?

Figyelt kérdés

Miert legyek jó ember, amikor csunyan átvernek?

Osszevesztem egy lánnyal, de sikerult vele kibekulnem mert én kerestem meg több mint félév után a bűntudatom miatt. Viszont már nem azt kapom mint eddig, lenéző, szarik rám, bár ha unatkozik tud nekem írni. Ezek után miért legyek emberséges?

Más esetekre is igaz, ha más átver, vagy mar nem tekinthető barátnak, akkor én minek játszam a jó fiút?



2019. jún. 16. 06:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Egy "mintavétel" alapján ne dönts... jó, vagy rossz, az a nézőpont kérdése csupán. A lényeg, hogy önmagad legyél, ne mások miatt, magad miatt!
2019. jún. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Önmagam vagyok, mivel én eléggé emberséges es lelkiismeretes srác vagyok, szóval pont ez baj.
2019. jún. 16. 06:49
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

"Mért legyek én tisztességes? Kiterítenek úgyis!

Mért ne legyek tisztességes! Kiterítenek úgyis."

2019. jún. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ez azért nem akkora tragédia. Nem tudom,milyen kapcsolatban vagytok,haverok,vagy esetleg csapnád a szelet neki,de ez barátságoknál megesik,az én volt legjobb barátnőm ugyanezt csinálta,mégsem borítottam ki a bilit,hogy most akkor nem leszek emberséges,ez nonszensz.
2019. jún. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%
Amúgy hogy jön ide az átverés? Nekem pont őszintének tűnik,ha minden nap írna neked,holott esetleg már tényleg sz*rik rád,na az lenne az átverés.
2019. jún. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Sőt,ugyanez történt most az egyik haverommal is,szóval ismerem a szitut. Most meg is szakadt a kapcsolatunk,mert a kedves barátnője nem ismeri a barátság fogalmát és pár facebook-os levélváltás 145 km-ről (úgy,hogy én ráadásul még családos is vagyok)neki már egy bimbózó kapcsolat és szépen elintézte,hogy ne beszéljünk. Van ilyen,sajna jobbat nem tudsz,csak beletörődni,esetleg ha nem próbáltad még,kérdezz rá,hogy miért csinálja.
2019. jún. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

es vallasos vagy? Miert vallaskritikai kerdes? Ha hitetlen vagy akkor human erkolcs, etika alapjan kell megitelned...



[link]


Gita -t olvasgathatnad a "Miertek"-re valasz miatt


mert ugy latom semmilyen vallashoz sem kapcsolodsz, vagy valami borzalmasan nincs rendben, emelett persze vilagi ismeretekhez se igazan...


szoval kicsit Tanulgas hogy rajojj, sajnos jonak kell lenned akkor is ha rosszat kapsz erte


de valaszthatsz mas utat is, de az miert lesz "Jo" neked? valoszinu az sem jo ezert nem tetted


igy probald elfogadni koteleseged es segits masokon

2019. jún. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem tudtam kategoriat valasztani a temanak.
2019. jún. 16. 08:35
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
lepj tovabb, lesz lany aki szeretni fog
2019. jún. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
27%

Első sorban Isten kedvéért, kéréséért.

Ez egy aranyszabály:(Máté 7:12) 12 Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták.

A megbocsátás Isteni erény. S Ő is akkor bocsát meg:

(Márk 11:24, 25) . . .. 25 És amikor megálltok imádkozni, bocsássatok meg, ha valaki ellen valami panaszotok van, hogy égi Atyátok is megbocsássa nektek vétségeiteket.”

2, Magadért. Mert ha olyan vagy amilyen mások, akkor nem vagy különb. Mutasd meg, hogy Te nem alacsonyodsz le a gonoszsághoz, ehhez a stílushoz.

2019. jún. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!