Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem tetszik, hogy a keresztény...

Nem tetszik, hogy a keresztények azzal fenyegetőznek, hogy a pokolban megkínozzák az embereket?

Figyelt kérdés

Keresztény neveltetést kaptam, mert a szüleim is keresztények.


Anyukám fiatal koromban arra kényszerített, hogy a templomba járjak misékre.


Nagyon nehezen szabadultam meg emiatt a kereszténységtől.

A testvérem aki 4 évvel fiatalabb még mindig nem szabadult meg.


Nekem nem tetszett, hogy imádkozni kellett, gyónni kellett.


Mindig azzal fenyegetőztek, hogy a pokolba kerülsz és ott megkínoznak.

Tisztára elmebaj volt az egész.


Miért nem lehet egy vallást normálisabbra csinálni.


dec. 30. 19:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%

"A testvérem aki 4 évvel fiatalabb még mindig nem szabadult meg."

Lehet nem mindenki akar tőle szabadulni.


"Mindig azzal fenyegetőztek, hogy a pokolba kerülsz és ott megkínoznak."

Ne hazudj, ilyet biztos nem mondtak :)

dec. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Egyetlen vicces dolog volt, hogy mivel nem akartam imádkozni, a nagymamám aki keresztény volt mindig fizetett nekem érte, hogy imádkozzak. Ha fizettek pénzt akkor imádkoztam, de szegény már meghalt, nagyon szerettem a nagymamámat.
dec. 30. 19:53
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

"Mindig azzal fenyegetőztek, hogy a pokolba kerülsz és ott megkínoznak."


Nekünk is volt ilyen papunk, szerencsére már van más helyette. Kedves kérdező, a kereszténység nem erről szól.

dec. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
39%
Aha, azért elég átlátszó, hogy te vagy az az unatkozó infantilis, aki provokatív egyházellenes kérdéseket ír ki folyamatosan a téli szünetben.
dec. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
20%

Érdekes jelenség,hogy neveletlen ficsúrok vadabbnál vadabb rémálmaikat teszik szüleik szájába!

Ez,a hálátlanság legaljasabb formája!


SZÉGYELLD MAGAD!

dec. 31. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
39%

Egyrészt a kereszténység nem tanít ilyesmit, ez egy igen primitív, egyszerű, emberi felfogása a kárhozatnak.

Ha annyira érdekel, a kárhozat állapotában lévő szenvedés nem hasonlítható semmilyen földi szenvedéshez. Ott a lélek teljesen és végérvényesen el van szakítva Isten szeretetéről, ilyet itt a földi életünk során a lehető legrosszabb helyzetünkben sem tudunk elképzelni.

De az elkárhozás igazából egy döntés. Isten senkit nem szán ide. Halálában az ember saját akaratból hozott döntése az, hogy Isten helyett a kárhotatot választja.

dec. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
17%

(Róma 6:6, 7) . . .. 7 Mert aki meghalt, azt felmentették a bűne alól.


A pokolban nem kínoznak embereket.

Először is, ilyen hely nem létezik. Isten nem hozott létre ilyesmit. A Másik, hogy ha létezne, ott a hiedelem szerint az emberek "lelkét" kínozzák, vagy is nem fizikai testet kínoznak, tehát az már nem ember.

Isten egyetlen büntetést nevezett meg az embernek, még pedig a halált.

A halál az élet ellentéte, és aki meghal, az felszabadul a bűn alól,mivel kifizette ezzel a büntetését. Dupla büntetés nincs.

Nem is lenne igazságos. Hiszen az ember vétkezése miatt meghal, utána pedig egy másik létformában megkínozzák, mert emberként vétkezett.... Abszurd...

Isten személyének, igazságosságának, és irgalmának bemocskolása.

A hitét elhagyó egyházak átvették a Görögök, meg a Rómaiak buta vallásos hülyeségét, mint ahogy sok más szokásokat, ünnepeket is.


A Bibliában a"tűz", a teljes megsemmisülést jelenti, ami a második halál.

Vagy is aki Isten ítélete miatt hal meg, annak nincs lehetősége a feltámadásra, a nem létezésben marad, mint ha meg sem született volna.

dec. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
9%

hat hogy "kinzohelyet" csinaltak misebol es templombol


azt nem Isten akarta, hanem az emberek


vegletes komolysagot fegyelmet


ahelyett hogy szorakozo hely lenne

dec. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Más vallások szerint pedig más rossz helyre kerülsz vagy egyéb rossz történik veled, hogy ha nem követed őket.


Szinte minden vallásnak a része, hogy valami rossz lesz neked, hogy ha nem őket követed mert ha nélkülük is eltudnád érni azt a jót amit hirdetnek akkor nem lenne rájuk szükség és eltűnnének.


Szokott lenni jó pár tanítás is ami pont ugyan ezt a célt szolgálja, hogy minél inkább behúzzák és ott tartsák az embereket. De ez teljesen logikus emberi viselkedés.


Azonban ugyan annyira lényeges ez a fenyegetőzés is mint a többi vallás fenyegetőzése.

dec. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Amúgy mi a kérdés? Pontosan mire is kell itt választ adni?
dec. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!