Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerinted melyik a legvégső...

Szerinted melyik a legvégső vallásos érv a tudományos, vagy - ha úgy tetszik- ateista érvek ellen?

Figyelt kérdés

2013. nov. 3. 22:24
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
84%

Szabad nekem is válaszolnom? :)


Általában az szokott lenni, hogy ha valamit mi (nem hívők) nem tudunk megmagyarázni, akkor onnantól kezdve az egész "ribizli" és létezik Isten. (A rések Istene ha úgy tetszik)


Én most csak ezt tudtam kiemelni.

2013. nov. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
74%
42
2013. nov. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
7%
Nemvagyok : Aranyosak a macskák.
2013. nov. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Aranyosak a cicák? Akarsz beszèlni róla?
2013. nov. 3. 22:34
 5/28 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem a két top vallásos értv az az objektív moralitás, meg a sörpocak álltal is említett rések istene (God of the gaps).


De minkét érvet gyerekjáték megcáfolni. Igazából nem létezik végső teista érv. Csak hit van.

2013. nov. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
87%
El kéne már felejteni ezt a "tudomány kontra vallás"-dolgot. A kettő nem ütköztethető, mert nem egy síkon mozognak. A tudomány bizonyítékokkal operál, ellenőrizhető, megismételhető kísérletekkel dolgozik. A vallás ezzel szemben vallásos hiten, személyes meggyőződésen alapszik, a hitnek pedig a definíciójában benne van, hogy olyan meggyőződés, ami feltétlen és nem követel bizonyítékokat. Innentől kezdve belátható, hogy teljesen abszurd a vallás "valódisága" mellett "érvelni", mert maga az érvelés a tudomány módszere. A vallás nem követel meg érveket. Ha egy vallásos azt mondja egy ateistának, hogy isten mindenhol ott van, és erre az ateista azt mondja, hogy "mutass erre bizonyítékot", a vallásos ember válaszolhatja azt, hogy "nincs bizonyítékom, de így érzem". A hit így működik, ezért a hit és a tudomány nem egy téma alá tartozik.
2013. nov. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
64%

Kedves 6. hozzászóló:


Te most nagyon szépen leírtad az elvi agnoszticizmust. Csak hogy tévedsz. A nemtudod bizonyítani, sem cáfolni, egy logikai paradoxon. Ha valami nemlétezik, azt nemlehet vizsgálni, ebből adódóan nem lehet bebizonyíteni hogy nemlétezik.

Helytelen továbbá, hogy nem veszed figyelembe az érvek arányosságát, illetve azokat a konkrétumokat amik a valássok szent könyveiben le vannak írva. Ezek a konrétumok tudományos módszerekkel vizsgálhatóak.


Ezt a két érvet figyelembevéve igen, LEHET a hitet tudományos alapon vizsgálni és cáfolni.


Ha aztállítom, hogy a kertem végében lakik egy láthatatlan, mágikus kobold és 100%-ig megvagyok erről győződve, az én koboldom és isten létének bizonyossága semmiben sem tér el. A különbség az, hogy míg engem ezzel bevisznek a gyogyóba, addig egy hivőt nem, mert az ő tévképzetét a társadalom torelálja.

2013. nov. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
93%
A duzzogva elvonulás. A rések istenével nem tudják sokáig húzni, mert leggyakrabban már kitöltött résekre hivatkoznak, amire aztán képükbe is kapják a választ (amit ignorálnak).
2013. nov. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
61%

tudományos =/= ateista

Tudományos tényeket vallásos érvekkel cáfolni értelmetlen.

A vallás és a tudomány valóban nem ütköztethető, hiába pontoztátok le a 6. válaszolót.

2013. nov. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
51%

"A vallás és a tudomány valóban nem ütköztethető, hiába pontoztátok le a 6. válaszolót."


Dehogynem. A vallás vizsgálható (és cáfolható) a tudománnyal. Már leírtam miért, olvass vissza.

2013. nov. 4. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!