Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten jót tett azzal, hogy...

Isten jót tett azzal, hogy Bábel tornyánál összezavarta a nyelveket?

Figyelt kérdés

Létrejött a sok ország, sok nyelv, az emberek többé nem értették meg egymást, ezáltal jött a sok háború. Ha nem zavarja össze a nyelveket, akkor lehetett volna egy békében élő egységes emberiség.


Szerintem hatalmas hiba volt. Rengeteg pusztítás, szenvedés lett a következménye.



jan. 6. 14:42
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
72%

"5Akkor az Úr leszállt, hogy megnézze a várost és a tornyot, amelyet az emberek építettek. 6Így szólt: „Nézzétek, egy népet alkotnak és egy nyelvet beszélnek. Ez csak a kezdete tevékenységüknek. Ezután semmi sem lesz nekik lehetetlen, aminek a megvalósítását elgondolják. 7Ezért szálljunk le és zavarjuk össze nyelvüket, hogy senki ne értse a másik nyelvét!”


Vagyis Isten nem egyedül csinálta és a cél az emberi szabadakarat nagyfokú korlátozása volt.

jan. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
75%

Háborúk örökké léteztek a törzsek között. Addig is, amíg nem voltak nemzetek.

Ja, és az embereknek csak addig volt közös nyelvük, amíg csak egy csoport élt Afrikában, olyan 2 millió éve. A mai majmoknak sincs közös nyelvük.

Nem kell mindent szó szerint venni a Bibliából.

jan. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
2%

Hogy ne fájna neki? Hiszen vannak érzései.

Egy szülőnek is fáj, ha a gyermekét akit felnevelt, táplált, óvott, szembe köpné az anyját meg az apját.

Nyilván nem fogja megengedni,hogy ellene tegyenek az emberek, amikor szándékkal hozta létre a földet.

Nehogy már holmi emberek meghiúsítsák Isten akaratát.

Még jó,hogy nem hagyja annyiban.

jan. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 A kérdező kommentje:
A szülő büszke is lehetne, hogy milyen szép nagy tornyot épített a gyereke
jan. 7. 13:58
 15/65 anonim ***** válasza:
14%

Kedves Kérdező


Ismét figyelmen kívül hagyod, hogy milyen célból hoztak létre ilyen építményt.

Isten sokat megenged, de nem mindent. S a kellő időben meghiúsítja azt, ami keresztbe tenne a saját elhatározásának.

jan. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
0%

,, Egy szülőnek is fáj, ha a gyermekét akit felnevelt, táplált, óvott, szembe köpné az anyját meg az apját."


A liberálisoknál ez büszkeségnek számít.

jan. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 Jégszív ***** válasza:
94%

Eszem megáll, micsoda badarságokat hordtatok itt össze! Miféle iskolai végzettséggel rendelkeztek? Ha már nekiálltok írni, legalább a helyesírással törődnétek...


Megpróbálom a dolgot komolyan értelmezni:

KOMMUNIKÁCIÓS ZAVARRAL "örvendeztette meg" az emberiséget? Mindenkinek meghagyom, hogy erkölcsi érzéke és elmeállapota alapján ítélje meg ezt a tettet. Én viszont azt mondom, ez a húzása messze eltörpül amellett, hogy a világ népeinek KÜLÖNBÖZŐ MÓDON nyilatkoztatta ki magát! Ezt AKKORA GAZTETTNEK (ostobaságnak) tekintem, amire azt mondanám:

TÉNYLEG JOBB, HA NEM LÉTEZIK!

jan. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
0%
17. Én nagyobb gaztettnek tartom, hogy kinyírtatok 40 millió embert, mert vallásos volt.. Igaz, Jégszív elvtárs?
jan. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 Jégszív ***** válasza:
91%

#18.

Mintha te már egyszer üzentél volna nekem, akkor sem értettem.

Nem kéne inkább orvoshoz fordulnod?

jan. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
0%

19. Legalább a történelmet ne tagadd már le..


Vállald be, hogy a kommunizmus milliók halálát okozta a vallásellenesség miatt.. Amit te annyira istenítesz.

jan. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!