Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Most komolyan ez lenne a...

Most komolyan ez lenne a keresztény vallás?

Figyelt kérdés
Kereszténység tanai a megbocsáltásról, a szeretetről szól, DE az álítólagos istenük azért nemzi a "fiát" aki csak egy báb, hogy ő meghaljon olyan okból ami semmilyen változást nem hozott erre a szar világra, sőt később a kereszténység (ISTEN NEVÉBEN) Izraelben embereket öltek. Komolyan mondom ezek után az sem lepne meg, ha kiderülne az a dolog, hogy "Szűz Mária" Hermafrodita volt, és saját magát nemzette meg. :) Boszorkány per azaz az ártatlan nők kereszténység miatt haltak mágján, tán ezt akarta a nagy kegyes isten? Vagy a spanyol hódítók vallási eltérés végett civilizációkat írtottak ki, mert nem vették fel a keresztény hitet. Evolúció elmélet a helyes, ellentétben a biblia Ókori képregény szövegei.

#bűn #Hamisisten #Ókoriképregény
jan. 11. 09:26
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
0%

39. Fájó, hogy érzel, de legyen meg a te hited szerint is.


A Szent Lélek adjon neked is hússzívet a kő helyett.


Üdv.

jan. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
38%

"Ezt a vallást Pál segítségével hozták létre nem sokkal azután, hogy tőlünk Krisztus testben eltávozott."


Már elnézést, de Pál nem hozott létre új vallást. Maga Krisztus hívta el, és az első keresztények alapítói közé tartozott. Ellenben Isten nem engedte volna, hogy az írásai része legyenek az Ő szavának.


Istennek van akkora hatalma, hogy megvédje a szavát a támadások ellen.

Sok támadás érte már a Bibliát, de soha nem tudták megszüntetni. Pedig maga a Papság is égetett el belőle jócskán.

Az apokrif iratok pedig napjainkban sem részei a szentírásnak.

jan. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
0%

42. Ha figyelmesen a Lélek vezetésével olvasod, akkor lélekből élni lehet, mi is az Igazság. Ott van a sorok között, és azonnal kiüt belőle, mi az igaz és mi a talmi. Pál karakterére ezért volt szükség. Magam is hittem benne sokáig, hogy Pál apostol egy kivételes személy, egy erős és Isten támogatását mélyen élvező elhívott, de azóta már megláttam az Igazságot. Hogy ki is volt ő valójában, és mi a szerepe. Angol nyelven rengeteg anyag áll erről rendelkezésre, ha valaki bizonyságra vágyik szüntelen. És ez nem hazugság vagy teória, erről magam is bizonyságot teszek, mert kijelentette ezt a Lélek.


Nem léteztek első keresztények. Ez az elnevezés mind embertől való, nem Istentől. Igen, valaki elhívta őt, de ki lehetett az? Lélekből olvasva választ lehet rá kapni. Sok mindent képes engedni az írott szó. De nem az a lényeges, hanem Isten Szava, ami Él-Ő. Nagyon fontos könyv a Biblia, bizonyságot teszek erről is, magam is forgatom rendszeresen, de a helyén kezelem. Ettől még nincs vallásom, és nem a könyv az első számomra, hanem Isten. Nem emelem fel, nem bálványozom, nem idézgetek belőle szó szerint, nem jegyzetelek belőle.


Úgy is van, van elegendő hatalma arra is. De milyen Istenről beszélünk és milyen támadásokról?


Nem tudták vagy esetleg nem akarták. De az is lehetséges, sőt, hogy itt a tudás és az akarás egy szekéren utaznak. Az apokrif iratok egy rege. Ami ízes és érdekfeszítő, de talmiság. Miként lehet valami elrejtett, ha mégis napvilágra kerül? Nem okkal leltek arra rá, ha egyáltalán létezik. Miért rejtették volna el? Ha Istennek olyan fontos, nem hagyta volna. Annyira egyértelmű és nyilvánvaló az Igazság, és ott van a szemek előtt.


Ha nem haragszol meg érte, bocsásd meg, ha bántót írnék, de naivitást érzek ki a soraidból. Nem helyénvaló mindent elfogadni, szükséges a megkérdőjelezés is. Azért, mert valaki mondott valamit, meg valahol írtak valamiről, az még nem biztos, hogy igaz is.


Persze abban hiszel, amiben hiszel. Mindegyikünk, egy határig. Aztán a hitünknek lesznek gyümölcsei is, és arról mindannyian számot adunk majd, amikor elérkezik számunkra a pillanat. Az ember tényleg mást nem tehet, mint a másik lelkéért imádkozik. Mert porszemek vagyunk Isten kezében. Amiket ide is írok, akár magam is, azt senki el ne higgye. Kérdezze róla Istent. Magam bizonyságot teszek. De a Szent Lélek dicsősége az első és az utolsó is, nem az ember szava és dicsekvése!


Legyen meg a hitünk szerint!


Üdv.

jan. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
18%

"Ezt a vallást Pál segítségével hozták létre nem sokkal azután, hogy tőlünk Krisztus testben eltávozott."

Ez így van, ugyanis Krisztus megbízta az apostolait, hogy hirdessék az Evangéliumot az egész világon. A kereszténységet, illetve az Egyházat maga Krisztus alapította, Ő mondta saját szavaival. Bár te eléggé krisztustagadónak tűnsz, szóval gondolom nem hat meg majd téged.


"Emberi rendszert Isten sosem hozott létre"

Mi Krisztus követői, akik a Bibliát elfogadjuk, mint Isten szava, úgy tudjuk, hogy létrehozott Isten ilyen rendszert.


"Mert a hit még kevés, ha az nem társul személyes bizonysággal."

Jézus szerint a hit elég, én inkább Krisztusban hiszek, mint egy hamis prófétában :)


"Imádkozom is érte, hogy magam ellen beszéljek Általuk, mert az önmagam, a testi vetület az egyetlen, ami elválaszt Istentől."

Ezt a zagyvaságot nem értem, de ha a test annyira rossz lenne, akkor Isten nem alkotta volna meg.


"Amikor azt hiszi, hogy Istent szolgálja, de pontosan így káromolja a Szent Lelket"

Mint amikor te szembe mész Isten szavával és ezt még a Szentléleknek is tulajdonítod?


"Nem szorulok rá az emberek véleményére, elítélésére"

Más se, de szavaid csak ítélkezéssel vannak tele.


"Viszont az igaz, hogy az Megváltó, mint az a J betűs, akit te is írtál sosem létezett."

Nem létezett Jézus? Miért féled leírni szent nevét? Mondjuk az ördögök is félik, s jól teszik.


"Magam imádkozom érte"

Kérlek értem ne, mert nem szeretném, ha a te hamis istened hallgatná meg.

jan. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
0%

44. Azt mondja a Mester, hogy ne dobjátok, ami szent az ebeknek és a gyöngyötöket se vessétek a disznók elé, mert még széttapossák azokat.


Legyen meg a te hited szerint is!


Üdv.



Üdv.

jan. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
91%
A hamis prófétálásod se szentnek, se gyöngynek nem nevezném, de te tudod.
jan. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 KZitus ***** válasza:

Szervusz Kérdező!

Nem, nem az a keresztény vallás, amit a kérdésed alatt megfogalmaztál. Azok a dolgok nagyon messze állnak attól a tanítástól, amelyről Krisztus tanított, és amelyeket Máté, Márk, Lukács és János lejegyzett az evangéliumokban. Főleg ettől a krisztusi tanítástól áll távol: "„Arról fogja tudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek” János 13:35.

Kereszténynek lenni azt jelenti, Krisztust utánozni gondolkodásában, tetteiben, mint a jóság, együttérzés, szánalom, alázat, segítőkészség....

Feltűnt az utolsó mondatod is: "Evolúció elmélet a helyes, ellentétben a biblia Ókori képregény szövegei" Nos erről azok a kérdések jutottak eszembe veled kapcsolatosan, amelyeket Isten Jóbnak tett fel, de akár bármelyik ember is megpróbálhat felelni mindegyikre, külön-külön!

Neked hány kérdésre sikerült választ adnod így több ezer év távlatából (amikor ma már oly magas a tudomány)?

Jób 38

Jehova ekkor így felelt Jóbnak a szélviharból:

2 „Ki ez, aki elhomályosítja a szavaimat, és tudatlanul beszél?

3 Kérlek, készülj fel, mint egy férfi! Én kérdezlek, te pedig világosíts fel!

4 Hol voltál, amikor lefektettem a föld alapját? Mondd meg nekem, ha úgy érzed, tudod.

5 Tisztában vagy vele, ki határozta meg a méreteit, vagy hogy ki mérte ki mérőzsinórral?

6 Mibe süllyesztették a talapzatát, vagy ki tette le szegletkövét,

7 amikor együtt ujjongtak a hajnali csillagok, és Isten minden fia lelkendezve kiáltott?

8 Ki torlaszolta el ajtókkal a tengert, amikor az kitört az anyaméhből,

9 amikor felhőbe öltöztettem, és sűrű homályba pólyáltam,

10 amikor határt szabtam neki, és helyükre tettem reteszeit és ajtóit,

11 és amikor így szóltam: »Eddig jöhetsz, és nem tovább! Itt van büszke hullámaid határa.«

12 Parancsoltál valaha a reggelnek? Vagy tudattad a hajnallal a helyét,

13 hogy megfogja a föld széleit, és kirázza onnan a gonoszokat?

14 Úgy változik át a föld, mint az agyag a pecsét alatt, és a jellegzetességei kirajzolódnak, mint a ruha sajátosságai.

15 A gonoszoktól viszont elveszik a világosságukat, és magasba emelt karjuk eltörik.

16 Lementél a tenger forrásaihoz? Vagy felfedezted a mély vizeket?

17 Feltárultak előtted a halál kapui? Vagy láttad a sűrű sötétség kapuit?

18 Felfogtad, milyen hatalmas a föld? Mondd meg, ha tudod a válaszokat!

19 Merre lakik a fény, és hol van a sötétség helye,

20 hogy elvidd őket a helyükre, és felfedezd az otthonukhoz vezető ösvényeket?

21 Vajon tudod mindezt, mert akkor már megszülettél, és sok évet éltél?

22 Eljutottál a hó tárházaiba, vagy láttad a jégeső tárházait,

23 melyeket a nyomorúság idejére, a harc és háború napjára tartogatok?

24 Milyen irányból szóródik szét a fény, és honnan fúj a keleti szél a földön?

25 Ki vágott csatornát az árvíznek és utat a mennydörgő viharfelhőnek,

26 hogy eső hulljon ott, ahol nem él ember, a pusztában, ahol nincsen ember,

27 hogy megöntözze a kietlen pusztát, és füvet sarjasszon?

28 Vajon van atyja az esőnek? Vagy ki az atyja a harmatcseppeknek?

29 Kinek a méhéből jön elő a jég, és az ég zúzmaráját ki hozza világra,

30 amikor a víz felszíne kemény lesz, mint a kő, mivel megszilárdul a mély vizek felszíne?

31 Egybe tudod kötni a Kima csillagkép kötelékeit, vagy ki tudod oldani a Keszil csillagkép köteleit?

32 Elő tudsz vezetni egy csillagképet, amikor eljön az ideje? Vagy vezetheted az Ás csillagképet a fiaival együtt?

33 Ismered azokat a törvényeket, melyek az eget irányítják? Vagy ki tudod terjeszteni a hatalmukat a földre?

34 Tudsz kiáltani a felhőknek, hogy heves eső zúduljon rád?

35 Tudsz küldeni villámcsapást? Vajon eljönne, és ezt mondaná neked: »Itt vagyok!«

36 Ki helyezett bölcsességet a felhőkbe? Vagy ki adott értelmet az égi jelenségeknek?

37 Ki olyan bölcs, hogy megszámolja a felhőket? Vagy ki tudja felborítani az ég vizeskorsóit,

38 amikor sárrá lesz a por, és összetapadnak a sárrögök?

39 Tudsz zsákmányt ejteni az oroszlánnak? Vagy képes vagy csillapítani a fiatal oroszlánok étvágyát,

40 amikor barlangjukban lapulnak, vagy lesben fekszenek búvóhelyükön?

41 Ki készít ételt a hollónak, amikor a fiókája Istenhez kiált segítségért, és kóvályog, mert nincs mit ennie?

jan. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!