Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mikor a felvilágosodás idején...

Mikor a felvilágosodás idején a "nagy gondolkodók" meg akarták szabadítani a világot a vallástól, gondolták hogy ez lesz a vége?

Figyelt kérdés

Íme a vallásnélküli világ a maga nyers valójában:


https://www.youtube.com/watch?v=zgk9qVCYDKU


https://www.youtube.com/watch?v=C4gD7GAdM-U


És szerintük ez az emberiség fénykora. A vallásoktól megszabadított, megváltott világ. xD



#vallás #világ #Isten #drog #hit #felfilágosodás
jan. 16. 22:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
Mi köze ennek a vallás nélküliséghez?
jan. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
9%

Hogy mit gondoltak a vallás nélküliségről, nem tudni, lehet,hogy nem erre gondoltak.

Az viszont jól kitűnik a két videóból, hogy Istent kizárták az életükből, és egyénileg maguk határoznak arról, hogy mi a jó és mi a rossz.

Az Istentől való függetlenséget választották, ahogy Ádám és Éva is, Sátán segítségével.

Napjainkban azokat, akik megtartják a házasságig a szüzességüket, és nem fekszenek össze mindenkivel, némelyek gyávának, vagy vallás károsultnak nevezik. De ide tartozik a dohányzó, és az életben népszerűségnek örvendő életformákat gyakorlók gúnyolódása azok ellen, akik nem élnek ilyen módon.

/tisztelet a kevés kivételnek, nem mindenki sértegető/


Találkoztam már olyan személlyel aki azt mondta, hogy "nem az ókorban élünk". Vagy is némelyek úgy vélik, hogy Isten modernizálja a törvényeit.

Hatalmas tévedés. Azért gondolják sokan így,mert nincs azonnali halál büntetés, és "legalizáltak" erkölcstelen dolgokat.

Azonban ezeket emberek hígították fel, nem Isten.

jan. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom, nem is érdekel.

Egy dologba viszont iszonyú belegondolni: Mi lenne a világgal, ha MINDENÜTT ELURALKODNÁNAK A VALLÁSOK...


A vallásoknak SZÖVETSÉGESE a "bűn" (az tartja őket életben!) két rákfenéje pedig

- a KÉPMUTATÁS

- és az OSTOBA FANATIZMUS!

jan. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
0%

3


Nem kell belegondolni, a világban némely vallások is uralkodnak.

Lásd keresztes háborúk, vagy a két világháborúra áldást adó vallások, politikai támogatások, stb. Illetve a vallások nevében történő Háboruk,mint a Palesztin-judaizmus közöttiek.

Pedig nem tehetnék.

Legalább is a keresztény életet élő, nem lehet ebben a világban "uralkodó", vagy népszerű.

Igazából a többi sem.

Egyedül Istennek van, vagy lenne joga az uralkdáshoz, nem embereknek.

Nem sokára így is lesz.

jan. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

"A vallásoknak SZÖVETSÉGESE a "bűn" (az tartja őket életben!)"


Mikor pont a vallás beszél a bűn ellen, kicsit se logikátlan.



"Egy dologba viszont iszonyú belegondolni: Mi lenne a világgal, ha MINDENÜTT ELURALKODNÁNAK A VALLÁSOK..."


Akkor normalizálódna a világ, a javakat sokkal arányosabban osztanánk szét az emberek közt stb.stb.

Magyarán mondva eljönne egy sokkal jobb világ, ráadásul halála után meg még a Mennyországba is kerülnének.

Tényleg szörnyű belegondolni.......


2. Válaszolóval egyetértek.

jan. 17. 11:49
 6/25 Darkmoon80 ***** válasza:
91%

"Mi lenne a világgal, ha MINDENÜTT ELURALKODNÁNAK A VALLÁSOK..."


Akkor normalizálódna a világ, a javakat sokkal arányosabban osztanánk szét az emberek közt stb.stb."


Tényleg?


Jobb lenne a világ???


Dzsihád, Szent Bertalan éj, boszorkány üldözés, inkvizíció, keresztes háborúk, az indiánok erőszakos megtérítése vagy kiirtása, öngyilkos merényletek a más vallásúak ellen, ...


[link]


Arányos elosztás???


Jártál a Vatikánban??? (Vagy akár csak az Esztergomi Bazilikában?)

[link]

... arany szentségtartók, kelyhek, az egyházi kincsek (amit a dolgos tömegek verejtékéből gyűjtött az egyház)...

jan. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

"Tényleg?



Jobb lenne a világ???"



IGEN jobb lenne a világ!



"Dzsihád, Szent Bertalan éj, boszorkány üldözés, inkvizíció, keresztes háborúk, az indiánok erőszakos megtérítése vagy kiirtása, öngyilkos merényletek a más vallásúak ellen, ..."


Milyen Dzsihád? Én úgy értettem, hogy mindenki keresztény.

Aztán meg írod itt a középkori dolgokat. 2024-et írunk ember.



"Arányos elosztás???



Jártál a Vatikánban??? (Vagy akár csak az Esztergomi Bazilikában?)"


Ebben viszont igazad van.

Nem mondtam, hogy az egyházból nem kell kivágni a rothadást!

Amúgy is tele van már ateistákkal.


Mikor azt mondtam, hogy jobb lenne a világ, ha a vallások uralnák, az alatt azt értettem, hogy


-Egységes kereszténység.

-Korrekt egyházi vezetők.

-mindenki Krisztushoz méltó életet él.


Ha végre azt csinálná már mindenki amit Krisztus elvárt tőlünk, és az egyház is annak megfelelően működne, akkor semmi baj nem lenne már végre.


De nemmmmm, nektek nem ez kell. Miért is kéne nektek jó.....

jan. 17. 14:53
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

"Aztán meg írod itt a középkori dolgokat. 2024-et írunk ember."

És ami manapság jó, annak nagy részét 2024-ben pont a szekularizációnak köszönhetjük, vagyis hogy szerencsére az Egyháznak már kb köze nincs semmihez, se törvényekhez, se politikához, stb.

jan. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

"És ami manapság jó, annak nagy részét 2024-ben pont a szekularizációnak köszönhetjük, vagyis hogy szerencsére az Egyháznak már kb köze nincs semmihez, se törvényekhez, se politikához, stb."


A kereszténység mióta = az egyházzal? Azt néhány bohóc vezeti aki vagy komolyan gondolja Krisztus tanításait vagy nem. Az eddigiek alapján nem gondolják komolyan, sőt bizonyítékaink vannak arra, hogy jószámmal vannak ateisták is az egyházi személyek közt.

jan. 17. 16:30
 10/25 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Kérdező!


" Én úgy értettem, hogy mindenki keresztény."


Te kis hamis...


VALLÁSOk-ról volt szó, és nem a kereszténységről!

("ELURALKODNÁNAK A VALLÁSOK" !!!)


Sőt, te még tovább szelektálsz, nem is a kereszténység világuralmát kívánod ráerőltetni az emberiségre, hanem annak csak a neked tetsző megrostált, a te szabályaid által kimazsolázott verzióját!


Jóllehet a VALLÁSokba beletartozik a kereszténységtől, az iszlámon és a hinduizmuson át a törzsi vallásokig minden...


Ja, hogy te éppen valamiféle megtisztult kereszténységben hiszel éppen..., csakhogy a többi vallás hívei is hozzád hasonlóan a saját hitük igazát hirdetik.

ÉS!!! te semmivel sem tudsz többet felmutatni a saját hited igazolására, mint ők!


"Aztán meg írod itt a középkori dolgokat. 2024-et írunk ember."

Ember! a vallás (itt Európában tételesen a kereszténység) éppen a középkorban volt a legelterjedtebb, szinte mindenki vallásos volt, aki mégsem azt meg éppen a papok küldték máglyára... Szóval a középkori állapotok azok, ahol leginkább le lehet mérni, hova is vezet az egy vallás teljhatalma!



"A kereszténység mióta = az egyházzal? "


Amióta Jézus rábízta a vezetést az egyházra! (bár lehet hogy tévedek..., de mintha valami efféléket mondott volna)


18 És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.

19 Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,

20 Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!


valamint


"

17 És felelvén Jézus, monda néki: Boldog vagy Simon, Jónának fia, mert nem test és vér jelentette ezt meg néked, hanem az én mennyei Atyám.

18 De én is mondom néked, hogy te Péter vagy, és ezen a kősziklán építem fel az én anyaszentegyházamat(!!!!!!!), és a pokol kapui sem vesznek rajta diadalmat.

"


" Azt néhány bohóc vezeti aki vagy komolyan gondolja Krisztus tanításait vagy nem. Az eddigiek alapján nem gondolják komolyan, sőt bizonyítékaink vannak arra, hogy jószámmal vannak ateisták is az egyházi személyek közt."


Ezt kijelented (erősen összeesküvés elmélet gyanús állítás), de egyrészt bizonyítani kellene, másrészt, még ha bizonyítható is, akkor sem változtatna meg semmit. Meditálhatsz azon, hogy a sok közül melyik a valódi(keresztény) irányzat, de mivel mindegyiket emberek reprezentálják, a saját Biblia értelmezésük alapján, valódi bizonyosságot nem fogsz tudni felmutatni, hogy pont a te értelmezésed a helyes.

jan. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!