Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kereszténység az egyetlen...

A kereszténység az egyetlen igaz kinyilatkoztatása istennek? Valószínűleg igen. Isten biztos, hogy nem tett kinyilatkoztatást a Védákba, Koránban, Tórában, stb. Ti miért hiszitek, hogy Avalon isteni kinyilatkozás a biblia

Figyelt kérdés
jan. 27. 11:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nem.

Szerintem a keresztény vallás a Bibliával együtt csak fikció.

Ha van Isten, nem olyan, mint a kereszténységben

jan. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

Békesség neked, kérdező!


Fentebb a 11-es kommentelő igazul jelentette ki, de az nem igaz teljesen, hogy a Biblia kitaláció volna volna, erről magam is bizonyságot teszek. Van benne bizony megannyi passzus, amit szükséges alaposan megvizsgáltatni a Szent Lélek kegyelmével, ettől függetlenül valóban az Igazságról tesz bizonyságot. De a könyv megírása, összeállítása, nyomtatása mind okkal történt emberek által. És akinek van valódi, igaz köteléken álló kapcsolta a Szent Lélekkel, az megkapja erre is talán a választ, ha alázattal és gyermeki lélekkel kérdezi őt. A könyv nagyon fontos, de a helyén szükséges kezelni, mert a legtöbbek számára egy bálvány. De Isten Szava Él-Ő, és lehet Őt kérdezni kisdedi lélekkel személyesen, és válaszokat fog adni Krisztuson keresztül annak, aki kérdezi.


Isten nem vallás, sosem volt és nem is lesz az. Az összes vallás egy tőről ered. Ezek mind emberek által megalkotott rendszerek, embereknek, mindnek saját dogmával, babonával, szabályokkal. Isten, az Egy Igaz Isten, sosem küldött senkit, hogy vallást alapítson, és Ő maga sem tette ezt soha. Az iránta érdeklődő lelki gyermekeket magához hívja, az Ő tökéletes és egész Lelkéhez. Nem másokhoz küld, nem megoszt. Épp az a lényeg, hogy a vallások megosztanak. És nem létezik, olyan, hogy egy igaz vallás, mert ami az egyik vallásúnak igaz, az a másiknak olyan, amivel nem képes azonosulni. Minden egyes vallásnak megvan a maga könyve, a maga Istensége, Istenségei. És minden hívő, aki azokban hisz, az nem a másikét fogadja el, hanem csak a magáét dicsőíti. De amint meg is íratott, és magam is megéltem már az Ő kegyelmükből, hogy bizony Egy Igaz Teremtő Isten van, Egy Dicső Fiú, és rajtuk kívül minden csak hazugság és mese. Nem a vallás Istenéről és Megváltójáról teszek bizonyságot. Mert a kereszténység két központi J betűs karakterét, főleg az Ószövetség istenét magam nem ismerem, és nem is akarom megismerni soha. Krisztus még igaz volna, de ami kreálva lett belőle, az agonizáló, jóképű Messiás-ábrándkép, a mindenkit szerető és elfogadó megváltó, a csodatévő varázsló, Őt nem ismerem és nem is akarom.


Istennek nincsen semmiféle emberi rendszerből fakadó kinyilatkoztatása. Isten bizonysága az, amit a gyermeki lélekbe pecsétel el Krisztuson keresztül személyesen! Nem mások által, nem mások közbenjárásával, hanem intim módon. Amit a lélekben kijelent, az az Ő Szava, mert az Él-Ő a lélekben tovább.


A másik nagyon fontos tényező pedig az, hogy Istenben hinni még kevés! A hit alapvető fontosságú, de mit sem ér, ha valaki nem kap személyes bizonyságot arról, akiben hisz, vagy amiben hisz. Ezért a hit végső stádiuma a személyes meggyőződés, ami még talán magánál a puszta hitnél is erősebb és fontosabb. Mert hiába van hitem abban, hogy vágyok egy társra, ha mindez csak a hit szintjén marad meg. Az ember szeretné végre látni is, megérinteni, megtapasztalni azt, akire és amire vágyik. Ezt nevezzük személyes meggyőződésnek. Ilyenkor már nem csak hiszünk, hanem meggyőződtünk, ami erősebb. Lehetne azt is írni, hogy tudunk, de az Igazságot nem az elmével fogjuk fel, hanem a gyermekei lélek éli meg.


Legyen meg a hitünk szerint, és a Szent Lélek akarata valósuljon meg szüntelen!


Üdv.

jan. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"Fentebb a 11-es kommentelő igazul jelentette ki, de az nem igaz teljesen, hogy a Biblia kitaláció volna volna, erről magam is bizonyságot teszek."


Én meg bizonyságot tehetnék arról, hogy a Biblia fikció. Kérlek szépen, prédikáltam egy neoprotestáns gyülekezetben, vezettem bibliakört, tehát tanítottam is. A Bibliát több fordításban végigolvastam, írtam hozzá kommentárokat, azok közül az egyiket az egyik egyházelnök is átnézte. Olvastam teológusok kommentárjait, segédkönyveket is. Meghallgattam/részt vettem egy rakás bibliai ismeretterjesztő előadáson, istentiszteleten. Ismerem a történelmi hátterét is a könyvnek.

Ezt csak azért írtam le, hogy tudd, nem csak úgy kijelentettem, hogy a Biblia fikció. Már egy ideje nem foglalkozok vele, de feltehetően még így is jobban ismerem, mint az átlagos keresztény hívő.


Az én véleményem szerint a Biblia fikció. De megertem, ha valaki nem ért velem egyet.

jan. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

13. Tehát semmit nemhogy nem értettél meg belőle, hanem lélekből meg sem élted. És azért - és bocsáss meg érte- , mert a kommented zöme abból áll, és ezt fájó olvasni, hogy TE mit csináltál a testi akarásod okán, ami dicsekvés. És az emberek zöme ezt csinálja szüntelen. Dicsekszik, azt hiszi, hogy mond valamit, és akkor is szól, amikor hallgatni volna szükséges. Dicsekvéssel és egóval senkinek semmi köze Istenhez és Krisztushoz. Az Igazságot csak a lelki kisded érti meg, éli meg lélekből, akiben van alázat, és aki mer szembesülni azzal, ami a szívében felhalmozódott. Aki elengedi az akarását. Van benne lelki felelősségvállalás és kötelességtudat, és képes zabolázni a nyelvét. Aki nem a világot szolgálja, nem tekintélyelvű, nem hiszi, hogy ő jó ember és bölcs, aki szelíd, aki nem kötekszik, aki nem rest, ha bajbajutottat lát, aki nem képmutató, aki nem cinikus, aki nem hízeleg, aki nem dicsekszik szüntelen, aki nem hazug, aki nem magát emeli fel, és aki kijött már a megannyi hazugságból, ami őt rabul ejtette. Ők ismerik Istent, mert övék a Mennyek országa. Hány ember ilyen, és mégis mennyien vallják a szájukkal Istent? Csak az a fő, hogy ÉN mit csináltam, mit olvastam, össze, mit akartam megtudni, és az érdem is az ÉN érdemem. De azt szinte senkinél sem olvasom vagy hallom bárkitől is, hogy Istennek és Krisztus Lelkének adnának hálát elsődlegesen és a Lelket dicsőítenék! De azért mindegyikük Isten szolgája, csak ezek a dolgok valahogy hibádzanak. Ismerik a Szent Lelket, de a gyümölcsök mégis mást mutat. De ha ennyire testi akarású még valaki, akkor miként ÉL és működik benne Isten szent akarata?


Nem, ezt nem csak azért írtad le, hanem elsősorban azért, mert aki testi még, az dicsekszik azzal, ami tudása van. De megíratott, hogy a világ bölcsessége bolondság Isten előtt, mint ahogyan az is, hogy a képmutatók, akik nincsenek Istenben egész életükben csak tanulnak, de az Igazság megismerésére el nem jutnak! Ha ennyire bennfentes vagy a Bibliában, akkor ezen passzusokat is ismerned szükséges. Azt mondja Krisztus, hogy ami a szívben, azt szólja a száj. Ha te is azt sorolod fel, hogy te mit csináltál, kiket hallagatál, ki után mentél, kit bálványoztál, mit olvastál össze, mi köszönhető NEKED, akkor hol van ebben Isten akarata? Bocsáss meg, lehet, hogy erőteljesek a szavak, de egy dolog dühít, Isten kegyelmezzen ezért nekem, amikor az emberek dicsekszenek és felemelik magukat, pedig okuk semmi! sincsen rá. Amikor szájjal vallják Istent, de azért a szívük összefekszik a tengernyi babonával és hazugsággal. És azt hiszik, tudnak valamit, értenek valamit, de közben semmit! sem élnek meg lélekből. Kevés dolog utálatosabb Isten előtt annál, aki dicsekszik testben, a világban.


Igen, feltehetően jobban ismered. De a Biblia egy könyv, és aki abból merít, azt tanulmányozza szüntelen, abból ír esszét, teológia kutatómunkát, abból idézget és azt hiszi Isten Szavának, az még távolabb áll azért attól, hogy ismerje Isten Igazságát. Mert Isten Szava Él-Ő. Aki ezt nem így vallja, az Őt káromolja! Nincsen átlagos meg afeletti keresztén hívő. Istenben nincsen vallás, sem földi hierarchia, sem tudás, sem információ. Istent az ismeri meg igazán, aki kijött a babonákból, aki Érte odaadott mindent, amije volt! Te már odaadtad?


Az emberek zöme szájjal tesz bizonyságot az Igazságról, de úgy nem lehet. Azt a lélek éli meg, cselekszi. Ameddig ez nincs meg valakiben, addig ez nem személyes bizonyság, csupán vélt, ami ráadásul hamisság is, önbecsapás. A lelki bizonyságtevő bizonyságát nem emberek ítélik meg, nem azoknak bizonyít azzal, hanem Istennek. De felismerhető a gyümölcse. És aki lélekben gyermek, az éli lélekből, ki ő és Kik küldték el.


Elnézést, kérlek bocsásd meg a keményebb tónusú szavakat, de az idő egyre kevesebb, amiként az Atya ezt kijelentette, és erről magam is személyesen tudok bizonyságot adni. Itt, ezen a ponton már nem lehet azt mondani, amit a másik hallani akar, és negédesen puszilgatni a másikat. Itt a lélek épsége a tét!


Legyen meg a hitünk szerint!


A Szent Lélek akarata érvényesüljön a te életedben is!


Üdv.

jan. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

#14


Remélem nem gondolod komolyan, hogy végig fogom olvasni ezt a regényt, aztán vitázni veled.

Jellemző a hozzád hasonló elfogult hívőkre, hogy fontolóra sem veszik a másik álláspontját, hanem élből elutasítják, hogy a világképük össze ne omoljon.

Az pedig, hogy elvitatod tőlem a megélést, kifejezetten sértő. Sokkal mélyebben benne voltam a kereszténységben mint hinnéd, és ezért volt nehéz onnan kijönni. De nem érdekel, mit gondolsz.

Szia.

jan. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

15. Azzal kezded, hogy kihangsúlyozod, hogy nem olvasod végig a kommentet, de biztosan megtetted. Amikor valamit külön hangsúlyozunk, körülírunk, felhívjuk rá a figyelmet, hogy azt mi nem tettük meg, valójában de igen, megtettük. Azt is írod, hogy nem fogsz vitába szállni, de a hozzászólás tónusa is mind erről árulkodik. Minél inkább tagad valamit az ember szájjal, annál inkább ellentéteset érez a szívében.


Egyrészt semmi közöm a valláshoz, másrészt nem vagyok elfogult sem vallásos értelemben hívő. Aki Isten szolgálja lélekben, az nem elfogult, Az Igazságban ilyen emberi kifejezések, minőségjelzők, szavak nem léteznek már, mint ahogyan a saját vélemény sem meg az önmagam. Mert a lélek ilyenkor már nem azt mondja, amit akar, hanem amire indítást kap. Aki Istennek szolgál, annak már nincsen világképe sem. Ilyennel még a testi ember rendelkezik. A lelki gyermek, szőlőmunkás lélekismerettel rendelkezik már. A Lélekről van képe, nem a világról. Nem kép-zelete van már, hanem a Lélek ellátja őt kép-es beszéddel, aminek hála lesz lélekképe, nem pedig világképe. A másik nézőpontját pontosan te utasítottad el, főleg ahogyan a kommentedet kezdted és zártad. Teljesen nyílt és megcáfolhatatlan.


Igen, a megélést a Lélek megismerése okán igen, elutasítom. Mert tapasztalatból kijelentem, hogy magam is kerestem a saját testi akaratomból Istent összevissza, mégsem leltem meg sehol! És nemcsak magam, hanem senki sem lelhet így rá az Igazságra, mert az nem világi tudás, információ, nem hierarchia, tekintélyelvűség, hazugság, babona, képmutatás, világ, testi akarat. Az Ige a lelki kisdedeké, ezt mondja a Mester is, amikor hálát ad az Atyának, hogy ezt elrejtette az okoskodók elől, de a gyermekeknek megjelentette. Azt viszont biztosan igaz, hogy te bennfentesebb voltál a kereszténységben. Magam Hála a Léleknek ebbe sem nem folytam bele. Beleragadtam más gyarlóságba, mert ember vagyok, és máig kecmergek ki belőlük, de egyrészt ezt látom már, mert a Lélek ad látást rá folyamatosan, másrészt a vallásba legalább nem süllyedtem bele.


Azt a szót használod, hogy sértő. De ha csak te is annyi emberrel egyetemben egy kicsit jobban megfigyelnéd azt lélekből, hogy sokszor miként szólsz a másikhoz, mit adsz neki, akkor az önzés is háttérbe szorulna, és nem azt figyelnéd, hogy a másik mit ad neked, hanem hogy te mit adsz a másiknak! Ezt hallom online és a való életben is, hogy az emberek folyton megsértődnek, megbántódnak, de hogy ők mit adtak, azt a szőnyeg alá seprik. Azt a fájdalmat, ahogyan szólnak, ahogyan megalázzák a másikat. No, az a sértő! Ne azt nézd kérlek te sem, hogy neked mit adnak, hanem hogy te mit adsz az embertársaidnak elsősorban. Így leszel bölcsebb lélekben, és így tudsz majd a rálátás okán olykor bocsánatot is kérni, főleg a saját lelkedtől.


Áldás a Szent Léleknek ezért is, hogy kiszabadított a vallásból téged is. Imádkozom érte, hogy meg is maradj a babonák nélkül. De azért is imádkozom, hogy végleg leszámolj azzal a lelkülettel, ami annyi hívőre jellemző, és az pontosan az, amit nekem fentebb írtál, bennem kifogásolva, mert az pontosan neked egy tükör. Az a felemelkedett, túlzóan magabiztos, cinikus, erőszakos és lenéző mentalitás. Ezt még magaddal hoztad, amikor onnan kijöttél. Szinte senkitől sem olvasom, hallom azt, hogy bocsánat, elnézést. Ima a kivételekért, a legtöbben csak elítélnek, hiszik, hogy ők jó emberek, igazuk van és bölcsek. Az alázatos ember ma már olyan, mint a fehér holló. Azért, mert valaki szembesít és kimondja neked az Igazságot, az nem olyan, mint amiket te rólam fentebb felsoroltál, még ha te is a világ azt is gondolja. Ilyen értelemben Krisztus volt a valaha létezett legbeképzeltebb. Ő is ezt tette szüntelen, szembesített bennünket a gyarlóságainkkal, és nyíltan vallotta, hogy Ő és az Atya lélekben egyek. Rajta mered-e ezt számon kérni? De magam és azok, akik el lettek küldve, azok beképzeltek, azok elfogultak, azok eretnekek, őrültek, mert magam csak egy senki vagyok.


Azzal zárod a soraidat, szintén nyomatékosítva,hogy nem érdekel, amit gondolok. Dehogynem érdekel, akkor nem reagáltál volna ilyen dühösen. Az Igazságba való beleütközés mutatja meg egy ember valódi személyiségét, és akkor a legtöbben elhullanak, és lehullik mindenkiről az álca. Egy dolgot élj meg te is kérlek lélekből: nem vagyok az ellenséged! Egy ellenségünk van, azzal, aki a szívünkben lakik, amikor levesszük a tekintetünket Istenről. Úgy hívják: sátán! Ő a mi legfőbb ellenségünk, nem egy másik ember. Nem a babonás szárnyas vallási lény, hanem az emberi romlott szív.


Másrészt azért is vitatom el, amiket fentebb felsoroltál, mert az, aki ezeket már megcselekedte az életélben, abban kialakult már némi alázat és szelídség. A kommented viszont teljesen mást sugall. Írni mindenki azt ír, amit csak akar, de a gyümölcsök árulkodnak.


Legyen meg a hitünk szerint, és a Szent Lélek kegyeleme tartson meg!


Üdv.

jan. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Azzal kezded, hogy kihangsúlyozod, hogy nem olvasod végig a kommentet, de biztosan megtetted."


Nem tettem meg, csak beleolvastam. A #16-os kommentednek csak ezt az egy mondatát olvastam el. Ismerem ugyanis ezt az embertípust akit te képviselsz, szóval nem fársztom magam azzal, hogy a számomra érdektelen, és hiteltelen gondolatokat olvassak. Amúgy szerintem mások is ezt csinálják, amikor értékelnek téged: úgy lettél lenullázva, hogy végig sem olvastak. Felesleges, mert látszik a stílusodon, mi várható tőled.

Összességében egy fél csillagon állsz, gondolom ez sem véletlen. Na, most már tényleg szia.

jan. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
*Összességében fél csillagon állsz
jan. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

17. Hiába a tagadás, a felelősség fel nem vállalása, a hárítás, a gyümölcs árulkodó. Biztosan elolvastál, mert ha valóban nem tetted volna, akkor nem lenne ilyen indulat és cinizmus a soraidban.


Az az érdekes a testi emberrel, hogy állítja, ő ismeri ezt és azt az embertípust, de a legfőbbet sosem akarja megismerni: magát! Mindenkinek tükröt állít, de csak a saját tükrébe nem mer és akar belepillantani. Fájó, hogy ennyire félreismersz. Kérlek téged, a saját lelkedet próbáld megismerni Isten kegyelmével. Ahogyan a Mester mondja, először a saját szemünkből a gerendát vessük ki, aztán akarjuk a másikából a szálkát.


Nem, mások is végigolvassák a legtöbben, mert a testi ember kíváncsi, és dacosabb annál, mintsem ne olvassa végig. Az egy dolog, hogy a száj mit mond, és mit érez a szív. A többi embertől nem azért kapok lepontozást, mert annyira balgaságokat írnék. Az emberek zöme irigy és gyűlöli azt, aki nem azt mondja, amit ő hallani akar. A legtöbben csakis ezért pontoznak le, és nem csak engem, hanem mindazokat, akik ki merik mondani az Igazságot.


Ne áltasd kérlek te sem magad abba a hazug illúzióba, hogy majd pontosan ezen az oldalon lévő emberi visszajelzések, zöld pipák mutatják azt, hogy te igazat szólsz. Igen, a világ miatt, amikor azt mondod, amit a másik hallani akar, akkor felpontoznak, amikor meg nem, akkor le, ez ennyire nyílt. Aki még mindig embereket követ és az emberektől várja, hogy neki igaza van vagy sem, annak Istenhez nem lehet köze. Ha zöld pipa, akinek abból sok van, az a képmutatás, a hazugság ismérve. Akinek kevés, és az Igazságot szólja, az pedig annai ismérve, hogy valójában ő jár igaz úton és a többi tékozol.


Te voltál fentebb a 11-es kommentelő is akkor. Igen, annyin állok, de nem Isten előtt. Te, ti viszont fél csillagon álltok előtte a legtöbben. Lehet, hogy a világ előtt nem, de az semmit sem jelent. Az elmúlik egyszer. Az 5 perc hírnév. Ez az óriási különbség. Remek, hogy le vagyok pontozva (de inkább azért imádkozom, hogy senki se szavazzon rám), mert ez a tükör számomra, hogy helyesen cselekszem.


Imádkozom érte, hogy ezt egyszer te is megéld és légy lélekben békességgel teli és boldog a Szent Léleknek hála!


Legyen meg a hitünk szerint!


Üdv.

jan. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

Elnézést, ha lemaradt. Köszönöm a kenyér megtörését Nekik, tanulságos volt ismételten.


Üdv.

jan. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!