Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha "a test nem használ semmit"...

Ha "a test nem használ semmit" a keresztény "kinyilatkoztatás" szerint, miért mégis testben történik a "feltámadás"?

Figyelt kérdés

Bújtatott reinkarnációról lenne itt szó?

Egyik oldalon (látszólag) égre-földre harcolnak a test ellen, a másik oldalon pedig felmagasztalják, istenítik. Van ennek bármi értelme?

Valójában bújtatott újraszületést tanítanak a kereszténységben?



2014. márc. 17. 12:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Én nem hiszem, hogy testben történne a feltámadás.

El lehetne itt filozofálni ezen a kérdésen... nekem is eszembe jutott már, hogy mi van, ha egyes részletek a Bibliából a reinkarnációra akarnak utalni, de a keresztény egyházak és a nagy hívők ezt teljes mértékben elvetik. Hát nem tudom. Majd kiderül, ha oda jutunk XD

2014. márc. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%

Szervusz!

A feltamadas valoban testben tortenik. Isten az embert hus-testben teremtette meg, es a foldet adta nekunk orok lakhelyul.

A mennyben szellem lenyek elnek, akiknek nem fizikai testuk van, szamunkra lathatatlanok.

A Biblia emlit egy par /meghatarozott szamu/ egyent, akik majd a halaluk utan szellemkent felmennek a mennybe. Ezek a foldi eletuk soran halalukig kitartottak husegben Isten utjan. Igy Isten eldontotte, hogy ezeket a kivalasztott egyeneket Jezus mellet mint tarskiralyokat fogja kinevezni. Ezek az egyenek a foldi halaluk utan szellemkent felmennek a mennybe, es Jezussal fognak uralkodni a fold felett 1000 esztendeig.

De senki mas nem ment/megy fel a menntybe.

A Janos 3:13 vers ezt irja: "Es senki nem ment fel a mennybe, hanemha az, aki a mennybol szallott ala, az embernek fia a Krisztus."

Tehat az osszes tobbi ember aki mar meghalt, fel fog tamadni, de itt a foldon. Tokeletes testben jonnek elo. Ami azt jelenti, hogy aki testi vagy szellemi ertelemben serult volt, ep testben ep szellemmel jon majd elo. Viszont a gondolataik, az emlekezokepesseguk az a regi lesz, azaz tudni fogjak kik voltak ok, kik voltak a rokonaik.

Isten ide teremtette az embert. Ahogy vannak "mennyei gyermekei, ugy vannak foldi gyermekei is", mink.

Ha azt akarta volna, hogy vele legyunk a mennybe, akkor oda teremtett volna minket, es nem hus-testben.

Tehat az embert ide alkotta meg, es egy orok elet kilatasat adta elejuk. Sajnos Adamek elbuktak a dolgot, ezert vagyunk mi most ilyen helyzetben.

De Isten igerete szerint lesz feltamadas, es lesz orok elet is a megtisztitott uj foldon.

Ha kerdesed lenne, szivesen valaszolok. Udv: Judit!

2014. márc. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%

Romlandó és romolhatatlan testről olvashatunk a Bibliában. A romlandó test valóban nem használ semmit, mivel vége lesz.

Az IKor 15. fejezete elég részletesen foglalkozik vele, egy kis részlet:


1Kor 15,53 Mert szükség, hogy ez a romlandó test romolhatatlanságot öltsön magára, és e halandó test halhatatlanságot öltsön magára.

1Kor 15,54 Mikor pedig ez a romlandó test romolhatatlanságba öltözik, és e halandó halhatatlanságba öltözik, akkor beteljesül amaz ige, mely meg vagyon írva: Elnyeletett a halál diadalra.

2014. márc. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

Kedves Súr "barátom"


a Főnököd, Sátán, mivel etetett meg hogy megint kitalált ide egy kérdést, s te statisztálsz hozzá?

Azt hittem hogy fel hagysz ezzel a butasággal, és inkább Istenhez csatlakozol, de látom tévedtem.

2014. márc. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ez az újjászületés nem azonos a keleti vallásokban tanított reinkarnációval. Nem kisbabaként fognak megszületni mindent elfeledve, hanem fiatal felnőtt testet fognak kapni, ami megfelel a lélek által tartalmazott ideális testképnek. Mindenre emlékezni fognak, ami az életükben történt; személyiségük az életbeli javított formája.

Egyébként a megtért keresztény már újjászületett. Nem mint kisbaba született meg újra, mindenről megfeledkezve, hanem lélektől született újra. Olvasd és gondold át, hogy mit mondott Jézus Nikodémusnak!

2014. márc. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 nagylzs ***** válasza:
36%

Nem tudom hol olvastad hogy a test "nem használ semmit". A megfogalmazás sem túl jó. A test nem azért van hogy használjon. Te használd a testedet, és ne fordítva. Nem is értem hogy jutott eszedbe, hogy "a test nem használ". A test akkor tölti be a célját ha SZOLGÁL. A hasznosságágához nem fér kétség: szükség van testre. (Nem láttam még olyan embert akinek ne lett volna teste, akkor az nem ember lenne. Nyilvánvalóan szükséges.)


Lehetséges hogy van a bibliában egy ilyen mondat aminek egy van egy ilyen része, de környezetből kiragadva biztos a félreértelmezés. (Egyébként is biztos, de úgy kisebb.)

2014. márc. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ján. 6,63

A lélek az, a mi [2 Kor. 3,6.] megelevenít, a test nem használ semmit


Jn 6,63

A lélek az, ami éltet, a test nem használ semmit.


Jn. 6,63

A lélek az, aki életre kelt, a test nem használ semmit


Jn 6,64

A szellem az, mi megelevenít, a test nem használ semmit.


Jn 6,63

A lélek az, ami éltet, a test nem használ semmit.

2014. márc. 18. 00:00
 8/15 openyoureye ***** válasza:
90%

:)


A kérdezőnél a pont. A jehovisták meg nagy lázban lapozgatják a könyveiket vagy telefonálgatnak, hogy erre most mit találjunk ki...

2014. márc. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mi módon adhatja nekünk ez a testét, hogy együk azt? Erre vàlaszolt.
2014. márc. 18. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48Én vagyok az életnek kenyere.49A ti atyáitok a mannát ették a pusztában, és meghaltak.50Ez az a kenyér, amely a mennyből szállott alá, hogy kiki egyék belőle és meg ne haljon.51Én vagyok amaz élő kenyér, amely a mennyből szállott alá; ha valaki eszik e kenyérből, él örökké. És az a kenyér pedig, amelyet én adok, az én testem, amelyet én adok a világ életéért.52Tusakodának azért a zsidók egymás között, mondván: Mimódon adhatja ez nékünk a testét, hogy azt együk?53Monda azért nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: Ha nem eszitek az ember Fiának testét és nem isszátok az ő vérét, nincs élet bennetek.54Aki eszi az én testemet és issza az én véremet, örök élete van annak, és én feltámasztom azt az utolsó napon.55Mert az én testem bizony étel és az én vérem bizony ital.56Aki eszi az én testemet és issza az én véremet, az én bennem lakozik és én is abban.57Amiként elküldött engem amaz élő Atya, és én az Atya által élek: akként az is, aki engem eszik, él én általam.58Ez az a kenyér, amely a mennyből szállott alá; nem úgy, amint a ti atyáitok evék a mannát és meghalának: aki ezt a kenyeret eszi, él örökké.59Ezeket mondá a zsinagógában, amikor tanít vala Kapernaumban.60Sokan azért, akik hallák ezeket az ő tanítványai közül, mondának: Kemény beszéd ez; ki hallgathatja őt?61Tudván pedig Jézus ő magában, hogy e miatt zúgolódnak az ő tanítványai, monda nékik: Titeket ez megbotránkoztat?62Hát ha meglátjátok az embernek Fiát felszállani oda, ahol elébb vala?!63A lélek az, ami megelevenít, a test nem használ semmit: a beszédek, amelyeket én szólok néktek, lélek és élet.64De vannak némelyek közöttetek, akik nem hisznek.
2014. márc. 18. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!