Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi vagy ki a szent szellem (...

Mi vagy ki a szent szellem ( Szent Lélek) a Bibliában?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert ez a téma is vita tárgyát képezi. De tényleg ilyen bonyolult megválaszolni? Isten azt akarta a Szavában hogy ilyen kételyek között imádják az emberek őt? Nyilván valamelyik elképzelés nem fedi a valóságot,s ezért érinti az Istennel ápolt kapcsolatunkat is. S láttam már itt egy-két okos hozzászólást,s érdekelne a véleményük.
2009. jan. 4. 09:45
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
34%

Nemcsak azt akarta, hogy kételyek között imádják - azt is, hogy egyáltalán a létezése is kétely legyen.

Nem valami kedves megnyilvánulás.

Te is imádhatnál akár engem is - hiszen megérdemlem, és ígérem, bőségesen kárpótollak mindenért a halálod után. Ha mégsem tenném, akkor pedig ígérem, hogy reklamálhatsz.


A különbség az, hogy engem, ha nagyon akarsz, megtalálsz.

2009. jan. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
21%
A szent szellem Isten tevékeny ereje. Vagyis személy, hanem hatékony erő, amelyet Isten áraszt ki magából szent akaratának végrehajtásához (Zsolt 104:30; Csel 4:31; 2Pét 1:21).
2009. jan. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
43%
helyesbitek:"vagyis nem személy"
2009. jan. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
67%
Van egy olyan érzésem, hogy egy fordítási hiba, amivel teli van a Könyv.
2009. jan. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
"Te is imádhatnál akár engem is - hiszen megérdemlem." Mondd az okokat,amiért megérdemled...aztán elgondolkodom, s meglátjuk aztán. A kárpótlást azért most szeretném igényelni inkább. Utca,házszám? Megakarlak találni. :-D
2009. jan. 4. 15:09
 6/37 anonim ***** válasza:
59%

Eléggé lepontozták a válaszom - csak akkor írok majd, ha az arány javulni fog.


2 oka van:

- a halálod után (és NEM előbb! Ez nem kívánságműsor!) valami hihetetlen és óriási jutalmat kapsz, ami örökké fog tartani.

- ha viszont valamit elrontasz, akkor örökkön-örökké kínozni foglak.


Ha pedig engem akarsz megtalálni, akkor ne az utcát és a házad keresd - nézz a szívedbe, és ott megtalálsz.

Ha mégsem, akkor benned van a hiba. Sajnálom, de akkor nem segíthetek. Pedig milyen szívesen megtenném...

2009. jan. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
46%

Máriában a Szentlélek valósítja meg az Atya jóakaratú tervét. A Szentlélektől foganja és szüli a Szűz Isten Fiát. Szüzessége a Lélek és a hit ereje által egyedülálló termékenységgé válik. [Vö. Lk 1,26--38; Róm 4,18.21; Gal 4,26--28.]

A dolog nyilvánvaló ! A szentlélek isten genetikai termékenyítő anyaga !

2009. jan. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim válasza:
68%
A Szent Lélek a harmadik isteni személy, miután Jézus visszament a mennybe, ő eljött, hogy vigsztaljon, bátrítson, munkálja a lelkiismeretet, és támogassa a hit terjedését.
2009. jan. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
Akkor most lélek vagy személy ? Ez itt a kérdés !
2009. jan. 6. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim válasza:

Én a testet, és a lelket elválaszthatatlan egységnek hisszem, halál után a temetőben nyugszik a testünk, a lelkünk visszatér Istenhez, az ő adatbankjában megmaradunk. Halva semmit sem tudunk, érzünk. Mikor vissza fog jönni, feltámaszt, és megújítja a testünket, és elvisz országába.

Ha így szemléled, akkor a Szent Lélek egy konkrét személy, nem tudjuk, hogy milyen alakban, de nem csak egy kóbor suhanás, mint a filmekben elképzelik a lelket.

2009. jan. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!