Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény szavazók a...

A keresztény szavazók a Fidesz mellett vannak, az LMBTQ ellenes politika miatt?

Figyelt kérdés
febr. 22. 08:58
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
83%

"Lehet de akkor sem éri meg kockáztatni."

Tehát magad sem tudod, hogy igaz csak hangoztatod.

A "ne hazudj és mások becsületében kárt ne tégy" megvan?


"Az elmúlt években több baloldali politikus is keresztényellenes kijelentéseket tett. "

Kimondta és mikor? Mert ilyen felsorolást nem nehéz kitalálni.


"Még mindig nem érted? Először a keresztények, aztán jöhet a többi ember.

Nyilván a fontossági sorrendben a keresztények állnak elől. Az ateisták és az LMBTQ tagok a sor legvégén.

Jobban belegondolva nekik nem nagyon segítenék."


Már írtam, hogy értem. Teljes mértékig értem, hogy te magasról teszel Jézus tanításaira. Idéztem is neked legutóbb és el is magyaráztam, hogy az, hogy a keresztények az elsők nem Jézus tanítása csak egy félreértelmezés, ferdítés (ami szintén bűn).

De láthatóan még az elveszett bárány és a tékozló fiú történetét sem ismered.


Tehát akkor összefoglalásképpen:

- Teszel magasról arra, hogy mit tanított Jézus, mik a keresztény értékrendek, stb. és nyugodt szívvel szeged meg a parancsolatokat is.

- A Biblia ismereted hiányos és ami van azt is félre értelmezed.


Ennyi erővel még sátánista is lehetnél. Mitől vagy te keresztény? Megkereszteltek gyerekkorodban attól? vagy eljársz misére és ennyi?

febr. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
100%

Ha figyeled kérdező azt amiket orbán mond, majd azt amik történnek ebben az országban... A napnak is világos, hogy mi a fene történik.


S azt hiszi minden keresztény hülye és naív.


Minden szavát kiütik a tettei.

Egy álszent.

febr. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
0%

"Már írtam, hogy értem. Teljes mértékig értem, hogy te magasról teszel Jézus tanításaira. Idéztem is neked legutóbb és el is magyaráztam, hogy az, hogy a keresztények az elsők nem Jézus tanítása csak egy félreértelmezés, ferdítés (ami szintén bűn)."



Ne egy ateista akarjon már kioktatni Jézus tanításaiból. SEMMI KÖZÖD A MESTERHEZ!


"- Teszel magasról arra, hogy mit tanított Jézus, mik a keresztény értékrendek, stb. és nyugodt szívvel szeged meg a parancsolatokat is."



„Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet hozzak a Földre! Nem azért jöttem, hogy békét, hanem hogy kardot hozzak. Azért jöttem, hogy »szembeállítsam a fiút az apjával, leányt az anyjával, menyet az anyósával. Így az embernek a saját családtagjai lesznek az ellenségei."

febr. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
0%

Olyan embereket támogatnak itt a magukat kereszténynek nevezők, akik Háborúra költik a pénzt, és az emberek a politikusok miatt egymásnak ugranak.

„Rekord mennyiségű összeget, 2,2 billió dollárt költöttek háborúkra világszerte” (The Washington Post, 2024. február 13.).

Felmérések szerint a háború kezdete óta, az elmúlt két évben körülbelül 500 000 katona vesztette életét vagy sebesült meg.

Civil lakosság: Az Egyesült Nemzetek Szervezete felmérése szerint több mint 28 000-en haltak meg vagy sérültek meg a támadásokban. Egy magas rangú ENSZ-tisztviselő azonban ezt mondta: „Lehetetlen megbecsülni, mekkora kárt okozott a háború a civil lakosság körében.”

114 millió embernek kellett elhagynia az otthonát a háborúk és az erőszak miatt egy 2023. szeptemberi felmérés szerint.

783 millióan éheznek. „70 százaléka azoknak, akik nem jutnak elegendő élelemhez, háború vagy erőszak sújtotta területen él. Ezért továbbra is elmondható, hogy főként a háborúk okolhatók az éhezésért” (Világélelmezési Program).


Ti pedig egymásnak estek emberi uralkodók miatt? Gratulálok.

Az emberiség világméretű problémáit, soha egyetlen emberi törekvés, lázadás, sztrájk sem fogja megoldani.

Mondta valaha Jézus bárkinek is, hogy ilyen megoldása lesz az emberi gondoknak?

Vajon miért kellett Isten királyságának jó hírét elvinni az embereknek?

Mert kizárólag, Jézusnak van erre hatalma, és képessége.

Ha Jézus tanítványai megtudták volna oldani háborúval, sztrájkokkal, lázadásokkal, megtették volna.

De Ők tudták, hogy vesztett ügy, ezért rábízták arra, Aki valóban megoldja majd ezeket. Ők más feladatot kaptak, nem a lázadás szítását az emberi uralmak ellen:

(János 18:36) . . .„Az én királyságom nem része e világnak. Ha a királyságom része volna e világnak, a szolgáim harcoltak volna, hogy ne szolgáltassanak ki a zsidóknak. Az én királyságom azonban nem innen való.”

febr. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
83%

"Ne egy ateista akarjon már kioktatni Jézus tanításaiból."

Látom kezdesz rájönni, hogy tévedtél csak beismerni még nem vagy képes ezért most az ateistázás megy. De valahol el kell kezdeni.


Bár egyre nehezebben hiszem el, hogy keresztény lennél mert ha kényszered lenne a parancsok megszegésére sem szegnéd meg őket sokkal többször mint most.


"Olyan embereket támogatnak itt a magukat kereszténynek nevezők"

Én részemről nem támogattam senkit itt, különösen nem háború pártiakat. Pusztán elmondtam, hogy a Fidesz szemben áll a keresztény értékrenddel. Megszegi a parancsait és lejáratja.


"Ti pedig egymásnak estek emberi uralkodók miatt? Gratulálok."

Én a magam részéről senkinek nem estem neki. Leírtam a véleményemet itt ami szerint egyáltalán összeegyeztethető a keresztény értékrenddel olyan emberek és rendszerek támogatása amik szembemennek a keresztény értékrenddel és ártanak másoknak. Különösen nem haszonélvezet miatt.

Ha valamelyik felekezet szerint ez elfogadható akkor ők nagyon messze állnak Krisztus tanításaitól.

febr. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
0%

"Látom kezdesz rájönni, hogy tévedtél csak beismerni még nem vagy képes ezért most az ateistázás megy. De valahol el kell kezdeni.



Bár egyre nehezebben hiszem el, hogy keresztény lennél mert ha kényszered lenne a parancsok megszegésére sem szegnéd meg őket sokkal többször mint most."



Mert ugye bűnös vagyok ha nem a fideszre szavazok. xD

Elég olcsó trükk, pláne egy ateistától a saját vallásommal fenyegetni, pláne úgy, hogy bele akarod magyarázni, hogy bizonyos párt politikai irányultságok bűnnek számítanak. xD



"Én a magam részéről senkinek nem estem neki. Leírtam a véleményemet itt ami szerint egyáltalán összeegyeztethető a keresztény értékrenddel olyan emberek és rendszerek támogatása amik szembemennek a keresztény értékrenddel és ártanak másoknak. Különösen nem haszonélvezet miatt."



Ha meg ennyire isteníted a keresztény értékeket, akkor miért nem állsz be te is kereszténynek?

febr. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
77%

"Mert ugye bűnös vagyok ha nem a fideszre szavazok. xD"

Nem. Szavazattól függetlenül már felhoztam pár dolgot mint például a rágalmazást amivel bűnt követtél el.


"Elég olcsó trükk, pláne egy ateistától a saját vallásommal fenyegetni, pláne úgy, hogy bele akarod magyarázni, hogy bizonyos párt politikai irányultságok bűnnek számítanak. xD"

Nem fenyegettelek semmivel sem és a politikai nézetek nem bűnösök. Soha nem is állítottam, hogy bűnös lenne bármelyik politikai irány.

Emberek azonban követnek el bűnt és ezt pártolni támogatni azonban már rossz. Esetleg szerinted bűnözőket támogatni a bűn elkövetésben jó dolog? Idéznéd azt a részt a Bibliából ahol azt írja, hogy támogasd a bűn elkövetését?

febr. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
100%
A pedofilmosdatás amit már másodszor csinált a Fidesz még a legkonzervatívabb keresztény szemszögből is rosszabb mint az LMBTQ.
febr. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
0%

"Emberek azonban követnek el bűnt és ezt pártolni támogatni azonban már rossz. Esetleg szerinted bűnözőket támogatni a bűn elkövetésben jó dolog? Idéznéd azt a részt a Bibliából ahol azt írja, hogy támogasd a bűn elkövetését?"



Nem pártolok támogatok semmi ilyesmit, csak élek a szavazati jogommal.

Ennyi erővel azt is belemagyarázhatnád ha valaki egy adott boltba jár vásárolni, azzal már azzal is bűnözőket támogat. Szánalmas és undorító ahogy a saját vallásom alapján próbálsz manipulálni.........

febr. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
81%

"Ennyi erővel azt is belemagyarázhatnád ha valaki egy adott boltba jár vásárolni, azzal már azzal is bűnözőket támogat. "

Akkor már csináljuk úgy a hasonlatot, hogy passzoljon is. Tehát, hogy

tudatában vagy annak, hogy azt a boltot bűnözők üzemeltetik akik azért tudnak bűnt elkövetni mert te és sokan mások ott vásároltok. Te pedig azért vásárolsz ott és azért buzdítasz másokat az ott vásárlásra mert hasznod van belőled. Ezáltal támogatva a bűnözőket.


"Szánalmas és undorító ahogy a saját vallásom alapján próbálsz manipulálni........."

Ezzel az a hatalmas bökkenő, hogy nem próbállak meg manipulálni. Én pusztán kijavítottam a kereszténységről tett valótlan állításokat. Nem tudom számodra miért szánalmas és különösképpen miért undorító az, hogy ha felszólalok a kereszténységgel kapcsolatos valótlan állítások ellen.

Ezenfelül még próbáltam felhívni a figyelmed arra, hogy a kérdés alatt többször is bűnt követtél el a válaszaiddal. Ebben szintén nem látom mi a manipulatív vagy olyan borzasztó.


Nem te vagy az egyébként inkább aki másokat akar manipulálni a saját önző céljai, haszna érdekében?

"A mi közösségünkben megbeszéltók, hogy annyi kívülállót veszünk rá, hogy a szavazzon a fideszre, amennyit csak bírunk."

febr. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!