Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény szavazók a...

A keresztény szavazók a Fidesz mellett vannak, az LMBTQ ellenes politika miatt?

Figyelt kérdés
febr. 22. 08:58
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan azt akartam leírni, amit az első válaszoló már le írt.
febr. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 szp72 ***** válasza:
18%

Én bevallom egyet értek a fidesz migráns, lmbtq, háború ellenes, család és munka támogató politikájával. A lopás nem zavar, amíg nem tôlem teszik. Mindegyiknek magafelé hajlik a keze.


Inkább fidesz, mint dk. Inkább Orbán, mint Gyurcsány.

márc. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
75%

"A lopás nem zavar, amíg nem tôlem teszik."

Ha közpénzből lopnak, ha az uniós forrásokat osztják ki maguknak, akkor tőled is lopnak. Az pedig elég fura, ha egy keresztény egyetért a lopással, pedig a Biblia szerint még csak kívánni se szabad más tulajdonát.

márc. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 A kérdező kommentje:

#43


Szp72 normálisan válaszolt a kérdésre.

Tiszteletben kell tartani a politikai nézeteit. Amúgy ő a vallás/valláskritika rovatban az egyik legnormálisabb hívő kommentelő.

Mondom ezt úgy, hogy én nem vagyok hívő.

márc. 7. 14:45
 45/52 anonim ***** válasza:

#44

Szerintem én is normálisan reagáltam, nem anyáztam, nem szidtam válaszomba, semmi hasonló, szóval felesleges volt beszólnod nekem.

Sok válaszával én is egyetértek, ami a teológiát illeti, de azért egyéb válaszokkal szabad egyet nem értenem :)

márc. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 szp72 ***** válasza:
25%

Úgy értettem, hogy nem zavar jobban a fidesz lopása, mint akármelyik más kormányzaté, mert nagyjából mindegyik ezt csinálja. Sőt talán még arányaiban kevesebbet is lopnak, mindenesetre negyedszer választják meg őket elsöprő többséggel, ami azt jelenti, hogy az emberek többsége és én magam is nem érezzük, hogy többet lopnának tőlünk, mint korábban.


Egyet értek Orbán Viktor jelmondatával: "Ha munka van minden van." A kormány munkahelyteremtő politikája önmagáéban megérdemli, hogy folyamatosan rászavazzanak. A családtámogatási rendszere meg külön jó, hogy nem a felelőtlen gyerekvállalást pénzeli, hanem a jövedelmek adóját csökkenti, munkára ösztönözve mindenkit.

márc. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
75%

"negyedszer választják meg őket elsöprő többséggel, ami azt jelenti, hogy az emberek többsége és én magam is nem érezzük, hogy többet lopnának tőlünk, mint korábban."

Az azt érzitek nem jelenti, hogy ne lopnának többet. Arról nem is beszélve, hogy már az borzalmas, hogy az országban ez mára ilyen elfogadott természetes lett, hogy a politikusok lopnak. Szépen fokozatosan hozzá szoknak az emberek, hogy nekik bármit szabad.

Egyébként meg a "negyedszer választják meg őket elsöprő többséggel, ami azt jelenti, " többek között, hogy gyűlölet kampányok működnek és azt, hogy nincsen normális alternatíva.


Bár legalább ha váltogatnák az ilyeneket akkor talán rá lennének kényszerítve a politikusok, hogy ha maradni akarnak akkor a dolgukat csinálják mert így csak meg van erősítve, hogy hazudj, lopj, verd át az embereket, terjeszd a gyűlöletet és tegyél mindenki fejére magasról és EZ kifizetődik mert a másik is rossz de ha nem akkor úgy is jönnek a lejáratások, hazugságok,...

márc. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 szp72 ***** válasza:
18%

@ "Az azt érzitek nem jelenti, hogy ne lopnának többet."


Ugye én azt mondtam, hogy arányaiban. Ki lop többet? Aki 1000 Ft-ból elvesz 500-at vagy aki 2000-ből 600-at.


@ "Arról nem is beszélve, hogy már az borzalmas, hogy az országban ez mára ilyen elfogadott természetes lett, hogy a politikusok lopnak."


Nem tudom hol élsz, s nem tudom miről beszélsz. Hatalmon lévők mindig gazdagodnak, s mindig a befolyásos híveikkel tesznek nagyobb jót, mert így marad fenn a rendszerük. Én még olyan politikai hatalmat nem láttam, amelyik az ellenfelének kedvez.


@ "Szépen fokozatosan hozzá szoknak az emberek, hogy nekik bármit szabad."


Sajnos ez lehetséges, de ezzel a saját bukásukat is előmozdítják.


@ "gyűlölet kampányok működnek"


Milyen gyűlölet kampányra gondolsz? Hogy a migrációnak káros hatásai is vannak? Vagy nem való óvodába lmbtq propaganda?


@ "Bár legalább ha váltogatnák az ilyeneket akkor talán rá lennének kényszerítve a politikusok, hogy ha maradni akarnak akkor a dolgukat csinálják"


Szerintem aszért vannak négy évenként választások, hogy a nép ítéletet mondjon. Korábban a nép váltogatott. Aztán jött Gyurcsány, s utána a mindent elsöprő fidesz győzelem.


@ "hogy nincsen normális alternatíva."


Nagyon nincs.

márc. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
62%

"Ugye én azt mondtam, hogy arányaiban. Ki lop többet? Aki 1000 Ft-ból elvesz 500-at vagy aki 2000-ből 600-at."


Én pedig azt mondta, hogy sem neked sem nekem nincsenek pontos adataim, hogy ki mennyiből és mennyit lop és mennyit lopna ha a másik helyében lenne.

Ez az egész pusztán egy feltételezés.


A probléma pedig, hogy úgy állnak hozzá már az emberek, hogy "a másik is lopna", "politikusok mindig lopnak, ez van" és hasonlók így nem is fog változni. Ahogyan az is probléma, hogy kormány szinten sincs szinte senki aki valamennyire is fellépne ezek ellen.


"Hatalmon lévők mindig gazdagodnak, s mindig a befolyásos híveikkel tesznek nagyobb jót, mert így marad fenn a rendszerük. "

Amilyen fizetésük van azzal lopás nélkül is bőven gazdagodnának. A nagyobb jó pedig már rég elmarad. A rendszerükben nincs minek fenn kéne maradnia.


"Szerintem aszért vannak négy évenként választások, hogy a nép ítéletet mondjon. "

A probléma, hogy egy része azért szavaz a fideszre mert meg kell őket védeni mindig valamilyen kitalált ellenségtől ami egy tisztességtelen befolyásolás.

Vannak akik pedig azért szavaznak rájuk mert nincsen jobb. De így csak tovább erősítik, hogy a sz** is jó és maradjanak, lopjanak, ... tovább.

Nem kéne eltűrni egyiktől sem a sz**t és akkor kénytelenek lennének végezni a munkájukat amiért milliókat kapnak és még többet lopnak és kénytelenek lennének jól csinálni.

márc. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 szp72 ***** válasza:
43%

@ "Amilyen fizetésük van azzal lopás nélkül is bőven gazdagodnának."


Tulajdonképpen mit nevezel lopásnak? A nagy meggazdagodások tudvalevően úgy történnek, hogy az állami megrendeléseket, pályázatokat rendre a kormányzat közeli cégek nyerik, főleg ha az egy kifejezetten nagyberuházás. Az állam közpénzből tulajdonképpen kifizet egy munkát, tehát teljesen törvényesen jár el. Az úgymond lopás akkor van, ha túlságosan is sokat fizet egy munkáért, amit mások olcsóbban és jobban elvégeztek volna.

márc. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!