Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikus egyházban mi...

A katolikus egyházban mi értelme az ilyen látvány cirkusznak, mint szentelt vízzel fröcskölés vagy össze-vissza füstölés mindent, ettől jobb lesz?

Figyelt kérdés
Miért szükséges ez az egész, ettől jobb lesz valami, Isten ilyenkor jobban odafigyel arra a részre ezt sosem értettem a katolikusoknál miért van ez a látvány cirkusz, bezzeg a protestáns vallásban nincs ilyen
febr. 25. 18:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

A vallási szertartás szót keresed. Konkrétan mi vele a problémád? Vagy ugyanígy visszakérdezhetnék, hogy ha a templomban van szentelt víz és füstölő, akkor Isten kevésbé tud ott lenni?


Ja és kicsit sem vagyok kaotlikus, ezt úgy mondom.

febr. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De mi értelme az ilyen szertartásoknak ez a lényege...
febr. 25. 18:17
 3/14 A kérdező kommentje:

"Vagy ugyanígy visszakérdezhetnék, hogy ha a templomban van szentelt víz és füstölő, akkor Isten kevésbé tud ott lenni?"


Nyilván akkor is ott van isten ugyanúgy ha van füstölés vagy ha nincs ezért nem értem az ilyen szarttartásoknak mi értelme

febr. 25. 18:19
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Hagyomány... Ugyanígy semmi értelme nincs annak, hogy a református pap fekete palástot vesz fel vagy annak, hogy úrvacsora után kezet fognak az emberek.


Egyszerűen szép szokás, ennyi. Akinek nem tetszik, az nagyon sok más felekezetből válogathat.

febr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Ne szólj bele az Isten tiszteletbe!
febr. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
5. Én nem szólok bele csak kérdezem de jól tudom a vallásosknál már a kérdés is beleszólás
febr. 25. 18:49
 7/14 anonim ***** válasza:
48%

Ezer és egy szokásnak nincs konkrétan semmi értelme. A magázódástól kezdve a karácsonyi fenyőállításon át a koccintásig tényleg millió kis szimbolikus dolog ránk ragadt, amit a hagyomány szeretete miatt őrzünk. A vallás sem kivétel.


Természetesen nincs azzal baj, ha valaki nem szereti a karácsony fát vagy épp a katolikus mise liturgiáját. Az majd másképp ünnepli a karácsonyt (ha ünneplelni szeretné) vagy másképp éli meg a hitét (ha megélni szeretné). De nem értem, minek köpködni?


A katolikusok részéről sem fogadnám el, ha a protestáns istentiszteleteket unalmasnak, gagyinak, száraznak minősítenék pusztán a letisztultabb formavilág miatt.

febr. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%
A szenteltvízzel való hintés az Ószövetségben gyökeredzik és a megtisztulást jelképezi. De egy infantilis hülyétől nem várja el senki, hogy ezeket a dolgokat megértse.
febr. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
28%

Jézus szavai szerint semmi értelme, felesleges.

Mint ahogy az akkori "vallás" hagyományaira is ezt mondta. Istennek nem erre van szüksége, hanem engedelmességre.


Isten előre megmondta, hogy lesz egy időszak, amit hitehagyásnak nevez, és sok olyasmit fognak tenni amit úgy sem fogad el.

De nem tiltja meg, szabad akarat van.

Majd elszámolnak vele.

febr. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Akkor menj szépen a "bezzeg" protestánsokhoz. :))


Egyébként ahogy a 8-as is írta: ezeknek már az Ószövetségben is voltak előzmányei, mind a tömjénezésnek (=illatáldozat), mind a vízzel meghintésnek. A zsidók a mai napig rituálisan tisztálkodnak, a víznek nem csak biológiai, hanem szakrális funkciója is van. Keresztényként nem zsidó szokásokat követünk, ezek előképek, ahogy a vízözön is bibliai előképe a keresztség szentségének. A szenteltvízzel való meghintéssel emlékezünk a saját keresztségünkre, házak, tárgyak esetén azok - szellemi - megtisztítására vonatkozik (ahogy pl. már az Ószövetségben a Leviták könyvében előírás, hogy a pap végezze el a ház meghintését, ha valami tisztátalanság történt).

Persze ehhez ismerni kéne a Szentírást teljes egészében. Remélem "bezzeg" protestánsok nem felejtik majd neked ezt elmagyarázni, elvégre "Sola Scriptura", nem kéne kimazsolázgatni, hogy mi tetszik és mi nem tetszik...

febr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!