Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten lényegében egy szörnyeteg?

Lucifer-666 kérdése:

Isten lényegében egy szörnyeteg?

Figyelt kérdés
Hogyan definiálnád a szörny fogalmát?

márc. 6. 02:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
25%
Aki teremtonek hiszi magat es egyik muve a takony, az milyen mar?
márc. 6. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
52%
Egy szörnycsináló!
márc. 6. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
48%
Vagy szörnyeteg, vagy nem mindenható. Az ő érdekében remélem, hogy nem létezik.
márc. 6. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
25%
Igen,görögök a gyógyszerről azt tartották a méreg és a gyógyszer között csak a mennyiség a különbség.
márc. 6. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
56%

És az ember azt hinné, hogy Luci megváltozik egyszer....🤦‍♀️


Isten nem szörnyeteg, ha az lenne, akkor nem mernél ilyeneket irkálni, mert nagyon kikapnál....😠😠


A szörnyeteg mélyen a sötét erdőben rejtőzik, ahol a fák árnyékában lopakodik. Szemei ragyognak, mint a holdfény, és hatalmas karmai a földet kaparják. A szívét a vágy hajtja: éhes, sosem elégedett. De talán, ha megértjük a múltját, találhatunk benne valamit, ami nem pusztán a félelem és a rettegés. Talán egy elveszett lélek, aki vágyik a megértésre és a megbocsátásra.

De jelenthet még:

mesék, történetek elképzelt teremtménye, gyakran félig ember, félig állat; szörny. Lény, aminek a láttára elszörnyedünk; különösen csodaszülött vagy rémítő lény. Vagy: nagyon durva vagy gonosz ember.

márc. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
62%
Nincs isten, ha lenne is akkor is a világ leggonoszabbja lenne
márc. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
42%
Nem
márc. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
71%

"Isten nem szörnyeteg, ha az lenne, akkor nem mernél ilyeneket irkálni, mert nagyon kikapnál....😠😠"


Azt állítod, hogy kikapna ha Isten szörnyeteg lenne. Keresztény tanítások szerint ki is fog. Tehát akkor a tanításokat nem hiszed vagy Isten tartod szörnyetegnek?

márc. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
51%

8

Talán rosszul fogalmaztam. Valóban kifog kapni ha nem hagyja abba.

Én az azonnali büntetésre gondoltam, azonban Isten irgalmasan még vár.

márc. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
57%
Tehát ha az utcán megtámadnak téged akkor én irgalmas és jó vagyok akkor ha hagyom, hogy meggyilkoljanak téged és majd csak évekkel később amikor már a gyilkosod is meghalt akkor jelentem fel?
márc. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!