Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A papok, illetve az apácák...

Zenon kérdése:

A papok, illetve az apácák ruhája miért pont fekete színű?

Figyelt kérdés
Miért nem fehér?Hiszen a fehér a jóságot és a tisztaságot jobban kifejezi,mint a fekete,vagy nem?A fekete nekem inkább a gonoszt szimbolizálja,mint a jót.szóval miért?
2010. okt. 25. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
fekete az mindig divatos na meg a koszsem látszik meg rajta annyira
2010. okt. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Tessék a fehér ruhás papok:

[link]

:)


Egyébként az apácák, és a papok nem csak feketében járnak.

2010. okt. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

fekete színű?

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

ne általánosits

2010. okt. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Attól,hogy a Rockerek meg a Gótosok csak feketében járnak attól még nem gonoszok.
2010. okt. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Elismerem,tévedtem.Valószínűleg szűk látókörű vagyok.:)
2010. okt. 25. 23:21
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
A fekete fehér, csak az utcai viselet, ott is, az ünnepi.Általában szürke ruhát hordanak.A papok pedig bármit viselhetnek az utcán, ami tetszik nekik. Némelyik, farmert is hord. Szerintem a fekete,egy jó szín, ezért hordják sokan, én is kedvelem.Azzal vitatkoznék, hogy nem látszik rajta a kosz, legalább annyira kényes mint a fehér.
2010. nov. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
Így rejtik el, hogy a mohóságuk következtében zsírdisznókká dagadnak.
2010. nov. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia, szép estét!


Majdnem 7 éves kérdés, lehet már nem is olvasod, de én azért válaszolok, mert az előttem szólók hatalmas butaságokat mondtak és lehet, hogy más idetéved, akkor ne olvasson marhaságokat.


#2 - Azok nem papok, hanem diakónusok. A diakónus szerpap és még nem mutathat be áldozatot az Úrnak, nem hordhat reverendát. Azt a fehér ruhát albának nevezik, és övként van köréjük tekerve a cingulus. Az áldozópapok általában e fölé veszik fel a fekete színű reverendát.


A fehér reverendát a pápa hordja, a fekete az áldozópapoké, püspököké, érsekeké, bíborosoké stb. Az adott tisztségeken a reverenda szegélyének, gombjainak, cingulusának a színei változnak. Emellett külön ruhadarabként a birétum színe is változó, ám általában birétumot csak a kardinálisok hordanak. Tehát semmi különleges oka nincs a fekete reverendának. Egyszerű, triviális. Fekete a pápa "alatt" elhelyezkedőké, a fehér a pápáé.

2017. okt. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!