Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyáltalán Isten létezik?

Egyáltalán Isten létezik?

Figyelt kérdés
Régebben nagyon erősen hittem Istenben, de az utóbbi időben nagyon megrendültem. Kezdem azt hinni, hogy az egész életem egy hazugság. Elsősorban Isten miért engedi ezt a sok rosszat még az ártatlan emberekkel is? Miért bűn az öngyilkosság? Oke, hogy Isten mindenkinek szabad akaratot adott, de, hogyan lehet az, hogy még akkor sem segít, ha több éve kérem őt, hogy segítsen? Másik, hogy a biblián keresztül üzen, de mégis ott van az, hogy Sátán direkt olyan igékre emlékeztet, ami számomra fenyegető, lehúzó. Most akkor Isten üzen vagy sátán játszik? Ahogyan egyre többet olvasom a Bibliát, egyre több ellentmondást tapasztalok.
márc. 13. 19:38
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
26%

Igen, nagyon is.

Ha nem lenne az életnek forrása, akkor semmi nem létezne, Te sem.

márc. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 Potyondi Gergely ***** válasza:
18%

Isten létezik, és a Biblia Isten Igéje.


Ebben a videóban 5 erős érvet mondanak a Biblia hitelességére:


[link]

márc. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
27%

Isten a szellemével írta a szavát, ezért csak annak szelleme tud segíteni annak helyes megértésében.

(1Korintusz 2:14) 14 Testi ember azonban nem fogadja el mindazt, amit Isten szelleme feltár, mert bolondságnak tekinti azokat, és nem tudja megismerni őket, mert szellemi módon kell megvizsgálni azokat.

Az apostol szembeállítja a szellemi embert a testi emberrel.

A „testi ember” kifejezés nem arra utal, hogy valaki a földön él fizikai testben, hiszen a földön élő keresztényeknek is fizikai testük van. A testi ember megfogalmazás itt olyan személyre utal, aki nem foglalkozik szellemi dolgokkal. Nem is él Isten akaratával összhangban.

Nem kutatja, tanulmányozza Isten szavát, kérve annak szellemét segítség céljából.

márc. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
44%

Miért bűn az öngyilkosság?

Mert nem tartja tiszteletben az életet, amit kapott.

Ezért akitől kapta az életet, azt tulajdonképen "szembeköpi" azzal, hogy kioltja a saját életét.

márc. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
76%

A Biblia nem Isten szava, hanem a zsidó nép és korai kereszténység mítoszgyűjteménye.

A szent könyvek/vallások istenei nem léteznek.

Egy vallásoktól független istenség létezése nincs kizárva. De ha a kérdés a bibliai istenre, tehát JHVH-ra vonatozik, akkor a válaszom az, hogy nem létezik.

márc. 14. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
30%

Fogadjunk, hogy ez ugyanaz a kérdező, aki heti szinten eljátssza, hogy ő kiábrándult hívő az evilágon történő rossz miatt.


A túlvilágban gondolkozz tesó, ne evilági dolgokban.

márc. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
79%

Istennel eddig még nem nagyon sikerült összeegyeztetni a világot amit tapasztalunk.

Sokan próbálkoztak de rendszerint félre kell hozzá értelmezni a szavakat vagy figyelmen kívül hagyni részleteket és hasonló módon kifacsarni vagy Istent vagy a világot ahhoz, hogy legalább részben összetudják egyeztetni.


Az öngyilkosság tiltása elég érthető.

Ott van a halál utáni jobb világ reménye. Az emberek elmennének gyónni majd öngyilkosok lennének és így biztosan elkerülnék a poklot. Hát nem lenne a kereszténység egy túl nagy vallás ha ez a tiltás nem lenne.


Még ha azt nézzük, hogy a valakitől kapott ajándékot kidobni vagy "vissza vinni a boltba" sértés az ajándékozónak akkor is sokat változik a kép ha hozzá vesszük azt is, hogy az ajándékot azért viszik vissza mert az rengeteg gondot és szenvedést okoz.

Nem tudom ki hogyan viszonyulna egy olyan helyzethez, hogy ha valakinek olyan rossz ajándékot adna ami szenvedést okoz neki de én részemről vissza kérném és bocsánatot kérnék az adott személytől, hogy ennyi fájdalmat okoztam neki, majd adnék neki egy jó ajándékot.


A szabad akarattal az a probléma, hogy sokkal többet látnak bele az emberek álltalábban mint ami (ha egyáltalán van).

márc. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
72%

"A szabad akarattal az a probléma, hogy sokkal többet látnak bele az emberek álltalábban mint ami (ha egyáltalán van)."


A vallás/ezoterikus világképben létezik a szabad akarat, a természettudomány azonban már nem ilyen biztos a létezésében.

Már hivatkoztam a rovatban Brian Greene "Utazás az idők végezetéig" című könyvére, ahol a szerző - aki matematika és fizikaprofesszor - rámutatott arra, bár elméletben létezhet a szabad akarat, de sem a klasszikus fizika sem a kvantummechanika nem támasztja alá.

Sőt, Greene egészen odáig ment, hogy a szabadságra is egy új definíciót kínál.

márc. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

8

Én leginkább arra próbáltam utalni azzal a résszel, hogy HA létezik is akkor sem lehet mindent rákenni a szabad akaratra amit rá szoktak. Például elég gyakran szokták a szabad akaratra fogni azt, hogy sokan olyan döntést hoznak amivel ártanak másoknak. Azonban mivel a döntéseinket sok minden befolyásolja, megváltoztatja az emberek döntéseit (ez elég triviális ezért nem fejteném ki) ezért nem lehet annyival letudni, hogy szabad akarat miatt van rossz a világban. Az egyéb problémákról már nem is beszélve amit ez felvetne és arról, hogy közben ott van az ígéret, hogy lesz majd olyan világ ahol nem lesz rossz.

márc. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
30%
Igen, létezik. Egészen biztos, hogy létezik.
márc. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!