Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyáltalán Isten létezik?

Egyáltalán Isten létezik?

Figyelt kérdés
Régebben nagyon erősen hittem Istenben, de az utóbbi időben nagyon megrendültem. Kezdem azt hinni, hogy az egész életem egy hazugság. Elsősorban Isten miért engedi ezt a sok rosszat még az ártatlan emberekkel is? Miért bűn az öngyilkosság? Oke, hogy Isten mindenkinek szabad akaratot adott, de, hogyan lehet az, hogy még akkor sem segít, ha több éve kérem őt, hogy segítsen? Másik, hogy a biblián keresztül üzen, de mégis ott van az, hogy Sátán direkt olyan igékre emlékeztet, ami számomra fenyegető, lehúzó. Most akkor Isten üzen vagy sátán játszik? Ahogyan egyre többet olvasom a Bibliát, egyre több ellentmondást tapasztalok.
márc. 13. 19:38
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
70%

#19


A bibliai világkép így néz ki:


[link]


Hiteltelen.


Isten létezhet, de JHVH nem, őt Izrael találta ki. Az egész Biblia úgy ahogy van egy ellentmondás.

márc. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
39%

"A bibliai világkép így néz ki:"



Ki szerint néz így ki?


Te a közép és ókori emberek biblia értelmezési képességeire alapozva akarod ezt belemagyarázni.


Ellenben nagy keresztény filozófusoknak mint:


Alvin Plantinga, William Lane Craig, Eleonore Stump, John Haldane, David Bentley Hart stb.stb. Máshogyan látják, és ugye nem baj ha én inkább a szakértőknek hiszek? xD

márc. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
63%

"A pogány istenekről bebizonyosodott, hogy nem létezhetnek, mert lényegében mind itt a fizikai világban létező istenségek."

És akkor mi van?

Ez nem érv.


"Istent a fizikai világon kívül létezik, ezért lehet hogy tényleg létezhet."

Ez sem érv. Eleve óvodás szintű.


A logikát pedig a tudomány találta ki, nem egy vallás.

márc. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
24%

"És akkor mi van?


Ez nem érv."


Hanem mi? Ha valamiről bebizonyosodik, hogy nem igaz, akkor az szerinted nem érv. Oké......


És még te mondod a későbbiekben: " Eleve óvodás szintű."


Mert az ugye nem óvodás szintű, hogy valamire odavágod, hogy az nem érv. Azt mindenre lehet mondani. Már eddig is megfigyeltem hogy az ateisták évről-évre egyre butábbak, és úgy látszik ez a tendencia idén sem változik meg. :D



Itt abba is hagynám a veled való vitatkozást. Egy 14 éves jobban tud érvelni annál hogy: "Ez nem érv"

márc. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
62%

Ennyire primitív és gyenge "érvelést" még nem hallottam.

Igazából nem is tudom, mit kéne neked mondani, hogy egyáltalán felfogd. Például:

"Ha valamiről bebizonyosodik"

Mi bizonyosodott be? Tettél egy légből kapott állítást, mi szerint: "bebizonyosodott, hogy nem létezhetnek, mert lényegében mind itt a fizikai világban létező"

Mármint azért nem létezhet, mert létezik.

Kristálytiszta logika, nem?


Ha pedig a zagyvaságból kihámozom, hogy mire akartál gondolni: szerinted a mi (fizikai) világunkban nem létezhet isten.

Pontosan miért is?

márc. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
70%

"és ugye nem baj ha én inkább a szakértőknek hiszek? xD"


Nem. Annak hiszel, akinek szeretnél.

Egyébként értelmezheted szimbolikusan a Bibliát a világképével kapcsolatban (az még mindig jobb, mint a szó szerint értelmezgető neoprotestánsok hozzáállása, és van is alapja), de attól ugyanúgy ellentmondásosnak tartom azt a könyvet, és a kereszténységet is.

márc. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
27%
Igen,a biblia tele van ellentmondásokkal,persze,mert emberek írták és több mint 90%át kidobták.Isten létezése azért valószínű,mert egy ilyen hihetetlenül bonyolult szervezet,mint az ember, semmiféle módon nem jöhetett létre külső beavatkozás nélkül.
márc. 15. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
57%
Ja, mert a roppant egyszerű végtelen isten - na, ő aztán simán létrejöhetett!
márc. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
72%

"Isten létezése azért valószínű,mert egy ilyen hihetetlenül bonyolult szervezet,mint az ember, semmiféle módon nem jöhetett létre külső beavatkozás nélkül."


Egyrészről ha jól emlékszem a másik válaszoló sem zárta ki, hogy létezzen egy a vallásoktól független istenség. Mert ha az emberek bonyolultsága és létezése érv lenne egy istenség létezésére az akkor sem indokolná, hogy az pont a Bibliához köthető istenség lenne amivel rengeteg a fent említetteken kívüli probléma van.


A legnagyobb probléma azzal amit feljebb idéztem tőled, hogy ennek az állításnak nem több az alapja a pusztán vágyaidnál.

márc. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
0%

"Mármint azért nem létezhet, mert létezik.


Kristálytiszta logika, nem?



Ha pedig a zagyvaságból kihámozom, hogy mire akartál gondolni: szerinted a mi (fizikai) világunkban nem létezhet isten.


Pontosan miért is?"



Te ehhez hülye vagy.



A biológia és más természeti törvények lehetetlenné teszik, hogy egy olyan entitás mint Zeusz csak úgy a kezéből villámokat dobáljon.


Ugyan ez igaz dettó igaz az összes többi istenségre.



" Nem. Annak hiszel, akinek szeretnél.


Egyébként értelmezheted szimbolikusan a Bibliát a világképével kapcsolatban (az még mindig jobb, mint a szó szerint értelmezgető neoprotestánsok hozzáállása, és van is alapja), de attól ugyanúgy ellentmondásosnak tartom azt a könyvet, és a kereszténységet is."



Mi az ellent mondás benne ha nem szó szerint értelmezzük?



"Ja, mert a roppant egyszerű végtelen isten - na, ő aztán simán létrejöhetett!"



Ő nem jött létre.

márc. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!