Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit lehet kezdeni olyan...

Mit lehet kezdeni olyan emberekkel akiknek spirituális élményük volt (elvileg találkozott Jézussal) , és semmi sem győzi meg, hogy a vallásuk kamu? Ezek már menthetetlenek?

Figyelt kérdés
márc. 15. 07:00
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
0%

Szia Luci


Ezt a kérdésedet kivételesen jónak tartom.

Nem feltétlenül menthetetlen, hiszen tapasztalat, megtörtént eset van rá, hogy rádöbbent a tévedésére, és változtatott.

Viszont nem egyszerű, sőt kifejezetten nehéz, még akkor is, ha Isten szavával érvelsz.

Mondjuk meg őszíntén, ha valakinek természetfeletti tapasztalata van, az egy erős meggyőződéssel jár.

Olyan ez mint a médiumoknál, akik jósolnak, jövőbe látnak, előre megmondanak eseményeket, amik bizony meg is valósulnak.

Ezekhez a képességekhez Sátán juttatja az embert, mivel Ő is tud jó ajándékokat adni, ezzel még a választottakat is betudja csapni, ha valaki nem figyelmes, és nem ismeri az írásokat, és Isten szándékát.

(Máté 24:23, 24) . . .»Nézzétek! Itt a Krisztus!«, vagy: »Amott van!«, ne higgyétek el. 24 Mert hamis krisztusok és hamis próféták jönnek, és nagy jeleket meg csodákat tesznek, hogy ha lehet, félrevezessék még a választottakat is.

Azzal érvelnek, hogy mivel valami csoda történik velük, akkor Jézus "ott van", és találkoztak vele, stb. /könnyező Mária szobor, stb/

Azonban ez nincs összhangban az írások teljességével.

Egyébként ép ezért nem egyszerű bevallani, vagy elismerni, mert az ember kényelmetlenül érezné magát, vagy "szégyellné" ha kiderülne, hogy tévedett.

Sátán ahogy olvastuk, még a választottakat is betudja csapni, akkor egy egyszerű embert meg még jobban.

Sátán az angyalok sokaságát is megtévesztette, akkor minket embereket mennyivel inkább félre tud vezetni.

márc. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Szerinte nehezen hihető a Sátán ajándéka ha visszaadta a hitét...

(Magy történelmi felekezetű titok melyik)

márc. 15. 08:15
 3/31 anonim ***** válasza:
0%

"és semmi sem győzi meg, hogy a vallásuk kamu?"



A keresztény vallás nem kamu.


Nekem nem volt semmilyen vallásos, spirituális, Jézusos élményem, mégsem tudtak meggyőzni róla az ateisták, hogy amiben hiszek az kamu.

Pedig lassan egy évtizede járok ide vitázni velük, sok keresztény ateista vitát olvasok, vagy nézek videó formájában a youtubeon.

Számos olyan könyvet is olvastam mint pl: Richard Dawkins Az önző gének c. műve, mind hiába.


Kisujjból fújom már az összes ateista érvet, nem hogy elbizonytalanítottak volna hitemben hanem még jobban megerősítettek abban, hogy amiben hiszek igaz. xD

márc. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Akkor nézd meg a Lódító Hódító című filmet amiben senki sem hazudik ;)
márc. 15. 09:18
 5/31 Szándékos Bendegúz ***** válasza:

Szerintem nagyon rossz úton jársz, ha arra törekszel, hogy másvalaki vallásos hitét leértékeld.

A Földbolygón egy csomó vallás elterjedt.

Nagyon kevés dologban értenek egyet ezek a vallásos tanítások.

Illetve egy dologban igen !

Abban, hogy ők látják jól a világot és a többiek tévednek.

Hagy őket békén, és keress olyan dolgokat, amikben egyet tudtok érteni.


Nagyon jó emberi kapcsolatokat tudsz létrehozni magad körül, ha barátokat akarsz szerezni annak megvan a módja.

Ha a pontos megoldások is érdekelnek, csak üzenj.

Ebben egész jó vagyok.

márc. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
A természettudományt mítosztalanítani kell. A vallások hátráltatták a fejlődést. Google a barátod!
márc. 15. 09:37
 7/31 anonim ***** válasza:

Semmit. A spiritualitás konkrét tapasztalatokon alapul, a kereszténység meg csak belemagyarazázon: pl. megtaláltam a kulcsomat -> Isten segített.


Nagyanyámnak ezzel szemben konkrét látomásai voltak, többször látta, hogy ki fog meghalni legközelebb a családban. A jóslata pedig hamar be is következett.

Ez inkább tűnik természetfelettinek, mint a kereszténység, ami egy mítoszgyűjteményen alapul.

márc. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
*belemagyarázáson
márc. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Honnan tudjam, hogy nem kitaláció, vagy megtippelés az egész?

Valahol éppen erőszak történik a bolygón, de erre mit csinálnak a természetfeletti adminok?

A nagyanyádnak segítenek, és ahelyett hogy ők jönnének le, látomásokat küldenek -.-

márc. 15. 09:48
 10/31 anonim ***** válasza:

#9


Nagyanyámat azért eléggé megviselték ezek a látomások. Konkrétan a falon látta halott állapotban pl. a testvérét is, aki 1-2 hét múlva meg is halt.

Több ilyen jóslata is volt, később már csak bejelentette, hogy XY meg fog halni. Valóban meghalt.


Később már hajlamos voltam arra, hogy fekete humort gyártsak belőle, hogy ha feldúlt állapotban van, akkor odamondjam: "Ki fog legközelebb meghalni?" De inkább nem csináltam.


Amúgy ezek spontán jöttek. Egyáltalán nem biztos, hogy "küldték" ezeket a látomásokat.

márc. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!