Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi szüksége egy ateistának...

Mi szüksége egy ateistának arra, hogy Isten létét vagy valláskritikai céllal érveket készítsen?

Figyelt kérdés

Nem hisz Istenben/istenekben oké. De miért kell a hit hiányát még érvekkel is alátámasztania saját magának? Semmi értelme......


Ahogyan én sem hiszek a lilapudingszörny létezésében és mégsem kezdek el mindenféle kritikákat érveket kidolgozni azért, hogy annak nem létét jobban bizonyítsam magamnak.



márc. 26. 09:07
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Az ezotéria és a keresztény vallás alapvetően különböző világnézeteket képviselnek.



Az ezotéria általában a rejtett, spirituális tudásokra, misztikus ismeretekre és okkult jelenségekre fókuszál. Gyakran hozzákapcsolódik a természetfeletti erejekkel, az aurával, a csillagjegyekkel, a karma fogalmával, valamint különböző spiritualitási irányzatokkal. Az ezotéria gyakran egyéni tapasztalatokra és belső útmutatásra épít, és hangsúlyozza az önismeret fontosságát.



A keresztény vallás viszont a Bibliára és Jézus Krisztus tanításaira épül. A keresztény hit szerint Isten az univerzum teremtője, Jézus Krisztus pedig az üdvözítő és a megváltó. A keresztény tanítások hangsúlyozzák a szeretet, az alázat és az önfeláldozás fontosságát, valamint az erkölcsi értékek és követelmények betartására ösztönöznek.



Teljesen más a kettő.



"De a kérdésedet is megfordíthatjuk. Miért szükséges a hívőknek annyira bizonygatni az istenüket vagy akár behazudni azt, hogy már pedig ők tudják, hogy az istenük létezik? Nem úgy volt, hogy Isten hitet vár el? Akkor miért kell bizonygatni a létezését?"



Mert Isten létét bizonygatni nemes és dicsőséges dolog, ellenben a nemlétét bizonygatni inkább szégyenletes.



Nincs is attól nagyobb és tiszteletreméltóbb ember, aki jó istenérvet tud kidolgozni.



"Mert a keresztények idióta kérdésekkel provokálják őket?"


Nem akarok én ezzel provokálni senkit, habár a valláskritikában alapvetően nyilván van egy minimális provokáció mindkét fél irányába.



Egyébként meg mivel provokálóbbak az ilyen kérdések, mint mikor már ezredjére is megkérdezik, hogy ha Isten létezik és jóságos, akkor miért engedi a szenvedést? Nézőpont kérdése az egész.



Vissza kanyarodva az eredeti témához, hogy hozzak is rá jó példát, ott az all gods are dying YouTube csatorna.


Nagyon sok ateista videó van rajta, de annak se látom sok értelmét mivel amúgyis csak ateisták nézték azt a csatornát. xD

márc. 26. 12:42
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

A tízes nagyon jól megírta. Rég értettem együtt egy hívővel ennyire mint vele. Szinte mondanám hogy ámen (de ezt gondolom sokan félreértenék).


Kedves kérdező, olvasd figyelmesen el válaszát és tanulj belőle. Én sem tudom szebben leírni a különbözetet.


"Nem hiszem, hogy a való életben van még olyan hívő aki rá akarja tukmálni másra a vallását."

Köszönöm, ezen a mondatodon jót nevettem. Ha nem naponta is de hetente legalább egyszer hallom, látom, olvasom keresztények hogy akarják én életemet irányítani.

márc. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

"Mert Isten létét bizonygatni nemes és dicsőséges dolog, ellenben a nemlétét bizonygatni inkább szégyenletes.

Nincs is attól nagyobb és tiszteletreméltóbb ember, aki jó istenérvet tud kidolgozni."


Tehát a csak annyi a válaszod, hogy aki veled egyetért az jóságos, tiszteletre méltó aki nem az pedig szégyellje magát. Gratulálok a szemellenzőhöz.


"Teljesen más a kettő."

Felteszem a többi válaszoló nem arra utalt, hogy ugyan abban hisznek hanem, hogy mindkettő egy nem bizonyított nézetett követ ami próbálja magát eladni igaznak és esetenként bizonyítottnak.


"Egyébként meg mivel provokálóbbak az ilyen kérdések, mint mikor már ezredjére is megkérdezik, hogy ha Isten létezik és jóságos, akkor miért engedi a szenvedést? Nézőpont kérdése az egész."


Senki nem mondta, hogy ateista oldalról nincsenek ilyen kérdések. Ennek az alapját is meglehetne vizsgálni.


"Nagyon sok ateista videó van rajta, de annak se látom sok értelmét mivel amúgyis csak ateisták nézték azt a csatornát. xD"


Ahogyan vannak ugyan ilyen csatornák keresztény verzióban amiket pedig keresztények néznek. Akkor?

márc. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

"Isten létét bizonygatni nemes és dicsőséges dolog"

Ezt pontosan mire alapozod?

Akkor Allah létét bizonygatni is dicsőséges? Vagy Wotanét?

márc. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Elég csak egy hívő aki megkérdezi, hogy miért nem hiszel, és már elindul benned egy gondolatmenet. A legtöbben túlgondolják ezt és nagyon meg akarják indokolni azt, amit természetesnek és magától értetődőnek élnek meg, pedig erre semmi szükség. A legkézenfekvőbb válasz szerintem ez volna:


"Azért nem hiszek, mert nincs okom hinni benne." És kész. Innentől ha a hívő tovább akar erősködni, akkor az ő dolga érvelni.

márc. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Jégszív ***** válasza:

Magamból indulok ki:

Önigazolás, útkeresés...

ápr. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!