Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan tudnak olyan sikeresek...

Hogyan tudnak olyan sikeresek lenni az agymosásban a Jehova tanúi és ehhez hasonló vallások/szekták? Mik a módszereik?

Figyelt kérdés

Elképesztő mennyire nem tudnak kritikusan és objektíven gondolkodni. Mindent kétség nélkül elhiszek, amit az egyszerű halandó ember vezetőik mondanak nekik.

Ha pedig megpróbálsz nekik ésszel érvelni, akkor azt máris támadásnak veszik és azt erősíti bennük hogy ők az igazak azért támadja őket mindenki. Holott csak jót akarna nekik az ember, hogy térjenek észhez.



márc. 28. 14:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
27%
Nem ismered Jehova hatalmát!
márc. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
34%

Javasolnám neked az első századi keresztények módszerét vizsgáld meg.

Ki küldte őket el, és mivel?

Mit mondtak Jézusnak mikor visszajöttek?

És mondja valaki, hogy Jézus Atyjának nem Jehova a neve?

Őt ki küldte a földre?

Vagy saját magától jött le?

Add meg nekem te a válaszokat.

márc. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Legyetek szívesek a kérdésre válaszolni. Köszönöm.
márc. 28. 15:19
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

Azokat az embereket akik valamilyen problémával küzdenek könnyen lehet manipulálni.


Például pont romokban van az élete, összetört mert gyászol vagy akármi más miatt és hasonlók.


Ezenfelül jó préda még a tudatlan ember is. Ugyan ilyenek az ezoterikusok is ilyen módon és ott is nagyon szépen látszik, hogy a tudatlanság mennyire könnyen támadhatóvá teszi a hiszékeny embereket.

márc. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
11%

Nálam, akkor sem stimmeltek, amikor még nem találkoztam Jézussal....ateista voltam.

Gondolom a hiszékeny embereket simán befolyásuk alá tudják vonni.

Isten Igéjét csak az Úr Szelleme által tudnák megérteni, ha megtérnének Hozzá.

Náluk viszont egy hamis szellem van, nem Jézust dicsőítő. Ez a szellem elveszi a Jézusnak járó ímádatot.

Így JW vénei tévútra vezetik Őket. Megtérni sem tudnak igazából...csak az okoskodás, egymás irányítgatása érzékelhető Náluk.

Mindenesetre mostanában változások szelei fújnak, csak ki tudnak szakadni azok, akik az igazságból vannak.

márc. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Meg kint szoktak állni a téren ilyen kis zsebes kocsival és várják a gyanútln járó kelőket.
márc. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
48%
Magányos, buta, tanulatlan embereket könnyü agymosni, örülnek, ha valaki szóba áll velük, ismereteik meg nincsenek, mindent elhisznek.
márc. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%

Szia

#4

Ha a gyülekezetünk csupa ilyen hátterű emberekből állna, ilyen hatalmas munkát elvégezni a világon mindenütt nem is lehetne.

Mutass kérlek olyan embert a földön, akinek ne lenne ilyen-olyan problémája? Ez nem jelenti azt, hogy akkor becsapható is.

Jézus azt mondta, hogy az ilyen személyek lesznek fogékonyabbak az igazságra. A büszke gazdag, egészséges emberek nem érzik, vagy nagyon kevesen vannak akik úgy érzik, hogy szükségük van Istenre.

Akkor Jézust is azzal lehetne vádolni, hogy manipulálja a szegény elesetteket.


Ha pedig az igazságnak akkora sikere lenne, akkor sokkal nagyobb létszáma lenne Isten népének, mint amekkora most van. De mivel Sátán világában élünk, a keresztények nem is lehetnek sokan.

Engem, ahogy mások is biztos vagyok benne, hogy elmondhatják, hogy nem manipulált senki, önként saját elhatározásomból, személyes meggyőződésből hoztam ezt a döntést.

Hogy ki lesz Jézus tanítványa, arról Jézus Atyja dönt, senki más, még Jézus sem dönthet e felől.

márc. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Mutass kérlek olyan embert a földön, akinek ne lenne ilyen-olyan problémája? Ez nem jelenti azt, hogy akkor becsapható is."


Valóbban. Nem minden ember esetén igaz. De sokaknak a problémájukból egyfajta menekülést jelent a vallás, ezotéria és hasonlók. Őket lehet könnyedén behúzni a csőbe.


Én egyébként nem tudnám neked most megmondani, hogy milyen problémám van. Na ez a problémám :D. De persze sok embernek vannak problémái de most nem arra gondoltam, hogy lekéste a buszt vagy fizetni kell a számlákat és hasonlók. Valóbban elég felületesen fogalmaztam meg.


"Jézus azt mondta, hogy az ilyen személyek lesznek fogékonyabbak az igazságra. A büszke gazdag, egészséges emberek nem érzik, vagy nagyon kevesen vannak akik úgy érzik, hogy szükségük van Istenre."


Ahogyan a legtöbb vallás istene a hitet várja el mert akkor a hívők nem reklamálnak, hogy hol van mégis az istenük, miért nem találkoznak vele. De egyébként most az általam írtakat cáfolni vagy igazolni akarod?


A valóság egyébként nem azt mutatja, hogy az igazságra lesznek ilyenkor fogékonyabbak az emberek hanem a kiszolgáltatott helyzetben mindenre amit mondanak nekik. Pont ahogyan a gyerekekre is van hasonló rész a Bibliában. A gyerekekkel azt is könnyen el lehet hitetni, hogy egy öreg piros ruhás csóka egy éjszaka alatt mindenkihez betör a világon és mindenkinek ajándékot visz.

Na ennyit arról, hogy fogékonyak az igazságra.


De ugyan ilyen módon rengeteg hazug szektába és különböző vallásokba is szoktak csatlakozni ilyen kiszolgáltatott helyzetben lévő emberek. Ha Jézusnak igaza lett volna (ha Isten fia lett volna talán nem téved ekkorát) akkor mindegyik szekta és vallás igaz lenne.



"Engem, ahogy mások is biztos vagyok benne, hogy elmondhatják, hogy nem manipulált senki, önként saját elhatározásomból, személyes meggyőződésből hoztam ezt a döntést."

Keressél valakit akit manipuláltak azért, hogy belépjen egy szektába aminek még mindig lelkes tagja és kérdezd meg, hogy manipulálták-e.

Megjósolom, hogy azt fogja mondani, hogy "nem". Na már jövőbe láttok.


"Hogy ki lesz Jézus tanítványa, arról Jézus Atyja dönt, senki más, még Jézus sem dönthet e felől."

Tehát ha nem leszek a tanítványa és emiatt pokolra kerülök az Isten miatt van. Tehát az Istennek nem kellek.

márc. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
53%

9


Én sem arra gondoltam, hogy lekéste a buszt, vagy eltört egy váza a lakásban. Napjainkban sokan küzdenek nem csak egészségügyi, vagy anyagi gondokkal, de személyes, vagy családi problémáik is vannak, illetve ha ártatlanul szenvednek el egy sérelmet. Pl meghal egy családtagjuk, vagy elveszítik a munkahelyüket, stb.

Ugyanazok a problémák vannak napjainkban is, amik Jézus idejében, vagy bármelyik korban voltak. Semmi különbség nincs.


Csak azt szeretném cáfolni, ami arra irányultak, hogy a Tanúkhoz problémák miatt lehet valakit bemanipulálni.


"A valóság egyébként nem azt mutatja, hogy az igazságra lesznek ilyenkor fogékonyabbak az emberek hanem a kiszolgáltatott helyzetben mindenre amit mondanak nekik. "

Ezt nem vitatom, létezhet ilyen. Azonban egy komoly Biblia tanulmányozás alkalmával előbb utóbb kiderül, hogy mennyire értette meg, vagy érdekli, hiszi azt amit tanul Jézustól.


Akik a kiszolgáltatottság okán kezdenek ide tartozni, azoknak változhat a helyzetük. S ekkor kiderül, hogy miért is van itt? Jöhet egy próba, vagy egy változás, és akkor láthatóvá válik, hogy sziklára épitkezett, vagy homokra.

Jézus idejében is voltak ilyen emberek, akik szerették Jézust hallgatni, illetve jól érezték magukat, mert enni adott nekik, meg meggyógyította őket. Aztán egyszer csak eltüntek, mint füst a levegőben.

(János 6:26) . . .: „Ti bizony nem azért kerestek, mert jeleket láttatok, hanem mert ettetek a kenyerekből, és jóllaktatok.


" Ha Jézusnak igaza lett volna (ha Isten fia lett volna talán nem téved ekkorát) akkor mindegyik szekta és vallás igaz lenne."


Ebben nem érthetek veled egyet. Jézus nem tévedett, amint a fent látható szavaiból is kitűnik. Azt sajnos figyelmen kívül hagyod, hogy Sátán is dolgozik, és nem kispályás dolgokat képes megtenni, még hatalmas természet feletti eseményeket is. Jelenleg hatalmat kapott a világ felett, Jézus tanítványainak, követőinek nagyon észnél kell lenni.

(Máté 24:24–26) 24 Mert hamis krisztusok és hamis próféták jönnek, és nagy jeleket meg csodákat tesznek, hogy ha lehet, félrevezessék még a választottakat is.

Jézus előre figyelmeztetett, hogy lesznek ilyen vallások.

Ez pedig azt jelenti, hogy nem lehet mindegyik elfogadható csak azért, mert Jézusra hivatkozik.

(Máté 7:21–23) . . .. 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, hát nem a te nevedben prófétáltunk, űztünk ki démonokat és tettünk sok csodát?« 23 De én akkor ezt mondom nekik: »Semmi közöm hozzátok! Távozzatok tőlem, ti törvényszegők!«


"Keressél valakit akit manipuláltak azért, hogy belépjen egy szektába aminek még mindig lelkes tagja és kérdezd meg, hogy manipulálták-e."


Ó ilyen is van, nem is egy. De ez sem jelenti azt, hogy később komolyan veszi, és megérti azt amit tanul.

Egy példa:

Volt egy fiatalember, aki "hírességnek" számított a világban. Feleséget keresett, mert azok a lányok, akikkel együtt volt, csak a "pénztárcáját" nézték. Sajnos volt egy "kis testi fogyatékossága", nem észrevehetően.

Valaki elmondta neki, hogy Jehova Tanúinál nem úgy gondolnak egy fogyatékra, meg pénztárcára, mint máshol.

Tetszett neki amit hallott ezért elkezdett összejövetelekre járni, és tanulmányozni. De ezt csak azért, hogy feleséget kapjon.

ahogy múlt az idő, és ahogy egyre jobban megismerte Istent a szándékát, és a mélyebb igazságokat, annyira komolyan belemerült, hogy elfelejtette, miért is kezdett el ide járni.

Idővel megkeresztelkedett, és még a felvigyázói tisztségre is méltó lett.


Aztán Isten megadta neki azt, amire régebben vágyott. Nagyon kedves, szorgos, és hűséges feleséget kapott, és két gyönyörű gyermekük is született. azóta is itt él közöttünk, bár már nem fiatal, és nem rég egy rákos betegségből is felgyógyult.

Mind a két gyermeke itt van, és ők is boldog házasságban élnek.

márc. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!