Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok az egyiptom...

Mit gondoltok az egyiptom hercege című TÖRTÉNELMI rajzfilmről? Szerintem nagyon érdekes, csodálatos. Főleg amikor a zsidók ténylegesen kimenekültek Egyiptomból.

Figyelt kérdés
márc. 31. 14:02
 1/8 hollófernyiges ***** válasza:
35%
Hát ha zsidók kimenekülése van benne, akkor nem történelmi.
márc. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szerintem de. Különben nem lenne ennyi bizonyíték.

Nézz utána.

márc. 31. 14:13
 3/8 hollófernyiges ***** válasza:
44%
Semmi korabeli bizonyíték sincs arra hogy éltek zsidók Egyiptomban, nem hogy a kivonulásukról, meg hogy a fáraó belefulladt volna a Vörös-tengerbe.
márc. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
márc. 31. 16:52
 5/8 anonim ***** válasza:
A régészet szerint a zsidók délről és keletről ( Mezopotámia felől) érkeztek két nagy és több kisebb hullámban Palesztinába.
márc. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kicsit unalmas már az összes kérdésed, ami nem is igazi kérdés, csak sokadik módon írod le, hogy a bibliai események történelmi események, és hülye, aki máshogy gondolja.
ápr. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hollófernyiges ***** válasza:

" [link]


Igen épp ezt mondom én is. Az írásmániás egyiptomiak egy szóval sem említik sem a zsidók ottlétét, sem a kivonulásukat, sem a fáraó tengerbe fulladását. Csak a zsidó hagyományban van szó egyiptomi fogságról.

ápr. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A fáraó a Biblia szerint nem is fulladt a tengerbe.

Csak a katonái akik fogócskáztak a zsidókkal.

ápr. 1. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!