Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak én látom úgy, hogy a...

Csak én látom úgy, hogy a keresztények csak prédikálni tudnak a szeretetről, mások megsegítéséről, de ténylegesen senkinek sem segítenek?

Figyelt kérdés
Többször előfordult már, az is,hogy kiírtam ide valami szomorú kérdést,aztán rámírtak hogy “az Isten így szeret meg úgy szeret” de amikor visszaírtam,arra már csesztek válaszolni

2018. dec. 1. 18:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/95 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nem pár emberrel kapcsolatos tapasztalataid alapján kell megítélni az egész kereszténységet.
2018. dec. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/95 anonim ***** válasza:
74%
Nem csak a kersztényekre igaz,csomóan megjátszák, hogy milyen jó fej és segítőkész, de amúgy leszarja.
2018. dec. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/95 anonim ***** válasza:
18%
Elvesztél?
2018. dec. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/95 anonim ***** válasza:
34%
Attól tartok, összetéveszted a vallásosakat a keresztényekkel. Egyik a külsőségere, másik a belsőkre vonatkozik.
2018. dec. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/95 anonim ***** válasza:
70%

A világon 2,2 milliárd keresztény él, neked tapasztalatod legfeljebb 10-es nagyságrendben lehet. Remélem látod, hogy miért helytelen a kérdésed. 5*10^-7 %

Hogy miért nem segítettek azok néhányan, akikre írtál, nem tudom. Lehet, hogy egyszerűen nem tudtak segíteni. Lehet nem voltak elég figyelmesek, bármi lehet. Azt azért a többségről nem feltételezem, hogy legalább néhány jó szóval ne segítene.


#4

Láthatóan te vagy elég nagy fogalomzavarba, szóval ne akarj erről másokat oktatni...

2018. dec. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/95 anonim ***** válasza:
67%
Én is ilyen farizeus vagyok amúgy. Mindenkit szeretek, mindenkit megamhoz ölelnék, csak kár, hogy félek és undordom igazából az emberektől. Vagy hát nem is tudom. A másik gondolat meg a kemény lelkem (ha én meg tudom oldani, akkor más is, különben csak kihasználni akarnak).
2018. dec. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/95 anonim ***** válasza:
67%

Ahogy más kérdéseknél is, ebben is általánosítást vélek felfedezni.

Ahogy valaki írta előttem, a látszat keresztény, és a valódi keresztény életet élők között óriási különbség van.

Jézus nem véletlen mondta, hogy akik elismerik Őt, vagy elfogadják, hiszik, mint megváltót, az egy dolog.

Más is benne foglaltatik a keresztény éeltebe. Krsiztus példája által, a keresztény önfeláldozó életet él, ami nem jelenti azt, hogy hagyja magát kihasználni.

2018. dec. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/95 anonim ***** válasza:
69%

Az hogy én keresztény vagyok nem jelentheti azt hogy lelkiguru meg diplomázott pszcihológus volnék.

Nekem is fontos a szeretet, segíteni mást, de mit tehetek? Látok egy szomorú kérdést együttérzek, vagy azt gondolom, hogy nehogymár ez olyan baj legyen, nekem 100x nagyobb gondjaim vannak, de vannak olyan kérdések, amik tényleg megérintenek, és együtt érzek vele. Viszont nem kezdek ömlengeni privátban (egyszer megtettem, azt választ kaptam hogy menj haza és bújd a zsidó mesekönyvedet).

Ha Keresztényektől vársz vígaszt, az tök jó, és bátorítalak menj egy pásztorhoz, paphoz, lelkészhez aki rendes tanácsot tud adni, tudja mit beszél és igazán segít mondanivalójának hozzáadott értékkel, nem úgy mint ez a válasz. :)

2018. dec. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/95 anonim ***** válasza:
29%

"Láthatóan te vagy elég nagy fogalomzavarba, szóval ne akarj erről másokat oktatni..."

Szerintem meg te gondolkozz el, mert igazat írt...

2018. dec. 2. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/95 anonim ***** válasza:
63%

Ex-keresztenyként szeretném hozzászólni a témához:


Szerintem alapvetően igaza van a Kérdezőnek. A keresztények sokszor csak verik a mellüket, hogy ők a Krisztus követői. A Biblia azt írja róla, hogy Jézus "szejjel járt, jót cselekedvén" - na ez a keresztényekre abszolút nem igaz. Azon kívül, hogy rengeteget beszélnek a szeretetről, ugyanúgy viselkednek, mint az átlag ember. A saját megélhetésüket teszik az első helyre, míg Krisztus ezzel szemben másokért élt. Sokszor lehet keresztényektől gúnyolódást is hallani, arról nem is beszélve, hogy nagy részük olyan buta, mint a tök. Az ókorban és a közepkorban még nagy kereszteny egyeniségek voltak: Antiochiai Szent Ignác, Tertullianus, Szent Ágoston, Nicolaus Cusanus. Manapság képmutató sztárprédikátorok és befolyásolható, naiv emberek teszik ki a kereszténység nagy részét. Nagyon kevés kereszténytől tapasztaltam eddig azt, amit Jézusról olvastam a Szentírásban.


Mindazonáltal igazságtalan lenne, ha azt mondanám az összes keresztény ilyen. Ahogyan Illés próféta idejében volt 7000 ember, aki nem hajtott fejet a Baal előtt, úgy ma is vannak olyanok, akik nem sodródak bele a képmutatásba. Számuk azonban igen-igen csekély, szinte észrevétlen.


Tehát: a kereszténység rendszere kifejezetten káros, soha nem csatlakoznék már egyetlen felekezethez sem. De a felekezeteken belül van néhány igaz keresztény.

2018. dec. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!