Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ebbe bele szokott gondolni...

Ebbe bele szokott gondolni valaki? Az orrunk előtt van a válasz?

Figyelt kérdés
Mivel az univerzum egy szingularitásból alakult ki az ősrobbanás által, ezért a szingularitás az maga "isten", azaz a teremtő, nem? Hogy öntudatától fogva vagy anélkül tette az lényegtelen, de szó szerint megteremtette a világot (saját magából).

ápr. 6. 16:07
1 2 3 4
 1/39 A nagy Levin ***** válasza:
93%

Először definiálni kellene isten fogalmát. A te megfogalmazásodban isten megteremtette az univerzumot, majd magára hagyta. Az istenhívők felfogásában pedig isten folyamatosan felügyeli a világot.


Valamint nem tudjuk, mi volt az ősrobbanás előtt.

ápr. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
93%

Elég sajátos az istenképed, miszerint bármi, ami a nagy bummot okozta, legyen az akár egy tudattal nem rendelkező természeti jellenség is, istennek tekintendő.

Szerintem az emberek, főleg a hívők 99+ %-a számára az isten szó mást jelent.

ápr. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

"Az istenhívők felfogásában pedig isten folyamatosan felügyeli a világot."


Azért ez nem pontos, létezik a deizmus, ami voltaképpen azt jelenti, hogy isten magára hagyta az univerzumot.


Az ősrobbanás előtt az úgynevezett "big bang singularity" volt.


Én őszintén szólva egész életemben ateista voltam, megvetettem mindennemű vallást. De így ebben a formában már tudom "istent" hova tenni, így van értelme számomra (amolyan occam borotvája módon).


- Megteremtette a világot? Igen.

- Mindenható? Bizonyos értelemben igen, ott van mindenhol, mindenkor és mindent egyszerre alkot (hiszen maga a világ).

Látható/megtapasztalható-e vagy sem? Is-is. Belülről látható, hiszen benne vagyunk és mi is részei vagyunk. Kívülről nem látható, hiszen "ő" maga minden ami létezik, így nincs "kívülje".

Cselekszik-e vagy passzív? Minden okkal vehetjük cselekvőnek, hiszen a macskák dorombolnak, és a macskák a világból valók.

Beszélhetünk-e hozzá és az visszaszól-e? A feleségem létezik és ha jó kedve van még beszél is velem :)


Remélem érthető amire gondoltam.

ápr. 6. 17:27
 4/39 anonim ***** válasza:
73%

"Mindenható?"

Ez nem azt jelenti, amire gondolsz.



"visszaszól-e?"

Ez sem. A feleséged csak nagyon kis töredéke a világnak.


Amúgy egy isten mindenképpen tudatos lény. A világ meg nem az.


Ezen kívül az ilyen kérdéseket légy szíves, a vallásban tedd fel.

ápr. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
7%

Isten egy olyan életforma, ami nem fizikai testtel rendelkezik.

Hogy megtudjuk érteni, hogyan néz ki, embereket használt fel arra, hogy írjanak emberi szavakkal róla.

A beszámolókban arról olvashatunk, hogy egy hatalmas fényességet láttak, amit erő, hatalom vett körül.

Ha csak a NAPRA gondolunk, mint a legnagyobb erővel rendelkező égi test, máris kapunk némi képet a Teremtőről, hiszen ezt a hatalmas energia gömböt is Ő hozta létre.

A Biblia írói, azért írtak gyakran emberi testrészeket, mint "kéz, vagy kar, szem, stb, mert ezzel fejezték ki, hogy Isten tevékeny, vagy is mindig van tenni valója, soha nem unatkozik.


A teremtés pedig, abban az értelemben lehetett "robbanás szerű", mert egyszer csak megjelentek olyan dolgok, amik az élethez szükségesek.

Azonban nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy minden egyes sejtnek, legkisebb élőlénynek, törvények szabályozzák a létezését, és ezáltal lettek összeillesztve, hogy egy elhatározásának, szándékának megfeleljen.

Mint egy terv rajz alapján elkészültek a legkisebb elemek, amit összeszerkesztve hozta létre a nagyobbakat, nem bízta a véletlenre azok kialakulását.


Ezért van öntudata, nem öntudat nélküli létforma. Sőt vannak elkézelései, és csodálatos kreativitása is.

ápr. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
89%
Egyáltalán definiálva van egzakt módon ez a szó, hogy isten?
ápr. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:

Kérdező! Én egyetértek veled.

Nagyjából.


Én hiszem, hogy Isten létezik. Hiszek abban, amit te "big bang singularity" névvel írtál le. De én másképp tekintek Istenre. Benne is vagyunk, a részei is vagyunk. Ezt sem vitatom. De az a "big bang singularity" nem Isten. Illetve az is csak része Istennek, mint ahogy te is és én is.


Én az idő értelmezésében látom a kulcsot. Mi egyirányúnak látjuk az idő múlását. Múltból halad a jövő felé. Ezzel mi jelenleg nem is nagyon tudunk semmit sem csinálni. Mi ilyen időérzékelést kaptunk, Isten az evolúció révén ilyennek teremtett meg minket. Szerintem Isten nem rejtőzködik. Ő mindig is ott van, ahol mindig is volt. Mi konkrétan azért nem érzékeljük, mert egy másik dimenzióban létezik. Egy 4. dimenzióban, de inkább pontosabb lenne az 5. dimenzió. Mert a 3 dimenziónak van magassága, mélysége és szélessége. A 4. dimenzióban van idő is. Mi ezt félig meddig meg tudjuk emészteni, mert látjuk, ahogy telik az idő. Mi tulajdonképpen az idő miatt nem 3 hanem 4 dimenzióban létezünk. De Isten dimenziójában más a tér-idő érzékelés. Ő egyszerre van jelen minden időben a tér és az idő minden pontján minden lehetséges szemszögből rálát mindenre. Mi pedig szegény ördögök, olyanok vagyunk, mint a hangyák akik talán nem is veszik észre az embert. Vagy olyanok vagyunk, mint a miniatűr medveállatka, aki nem érzékelheti a tudóst, aki őt vizsgálja egy mikroszkóppal.


Isten, amikor teremtett, egyszerre teremtette meg a múltat, jelent és jövőt a kezdettől a végig. Ő így egyben látja az egészet. itt ott belepiszkál a múltban a dolgok menetébe és egyből látja a változást a távoli jövőben. Jézus képességei és mesterműve is erről árulkodik számomra.


Az én látásmódom abból fejlődött ilyenre, amit te leírtál. Amikor elfogadtam Isten létét, akkor az ősrobbanással azonosítottam. Aztán voltak elég meredek agymenéseim, de végül erre jutottam.


Kérdező! Nem őrültél meg. De ha mégis, akkor legalább nem vagyunk ezzel egyedül! :D

ápr. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
89%

"az univerzum egy szingularitásból alakult ki az ősrobbanás által"

A szingularitás az egy olyan pont, ahol az általunk ismert fizika nem működik, nem alkalmazhatók az általunk ismert törvények. Nem tudjuk mi történt abban a pontban.

A szingularitás nem egy mágikus valami, ami behelyettesíthető lenne egy istennel. A szingularitás nem egy cselekvő valami, csak azt jelzi, hogy ott valami olyan történt, amire spekulációk léteznek, de nem tudjuk mi volt.


"a szingularitás az maga "isten", azaz a teremtő, nem?"

Ahogy korábban írtam, ez értelmetlen. De itt nem ártana definiálnod mit jelent az isten szó. Mert ha a világunkat érted alatta, akkor nem kell új nevet kitalálnod neki, hívhatod továbbra is világnak, univerzumnak, multiverzumnak, aminek tetszik.


"Hogy öntudatától fogva vagy anélkül tette"

Hűha, itt behoztad a képbe, hogy isten tudattal rendelkezik, még magasabbra emelted a lécet. Nem csak hogy nem egy egyszerű fizikai jelenség, hanem egyenesen még tudata is van. Ezt feltétlenül hozzá kell adnod az istendefiníciódhoz.


"szó szerint megteremtette a világot (saját magából)"

Ha a teremtés során ő nem fogyott, hanem pluszban hozta létre a világot, akkor azt a semmiből teremtette?


Az istendefiníción dolgozz és írd meg nekünk mire jutottál. Anélkül nem lehet hiteles választ adni. A keresztény istenkép mindenesetre elmondható, hogy semmilyen módon nem illeszkedik az általad leírt hipotézisbe. Nem akarlak megbántani, őszintén mondom, de amit írtál, amolyan merengésnek tűnik, egy olyan bertől, aki sem teológiában, sem a tudomány világában nem jártas.

ápr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 Lucifer-666 ***** válasza:
50%
Jó-jó feldurrant a semmi, de akkor miért nem puszilhatjuk meg egymást házasság előtt?
ápr. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
23%

Isten, egy kifogyhatatlan energia forrás, sokkal több, mint csupán egy személytelen erő. Vannak érzései, például képes szeretni és gyűlölni.

A Biblia úgy ír róla, mint aki a csillagok milliárdjait létrehozta, és mindegyiknek tudja a nevét.

ápr. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!