Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten amikor megölte a Jób...

Isten amikor megölte a Jób gyerekeit, és azok a Mennybe kerültek, vajon azok a gyerekek örültek Jób új gyerekeinek aki azért kapott, mert Isten megölte a régi gyerekeit? Jób első gyerekei hogy reagáltak a Mennyben vajon?

Figyelt kérdés
(Mostanra már ugyebár azok a gyerekek is eltávoztak a Mennybe)
ápr. 12. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Pontosan
ápr. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Lucifer-666 ***** válasza:
20%
Ki mondta, hogy a mennyországba mentek? Gyóntak előtte???
ápr. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%

Szia


Isten nem ölte meg Jób gyermekeit.

A gyermekek pedig nem mentek a mennybe, mert Krisztus messiási halála előtt, senki nem támadhatott fel.

Jób gyermekei, a földi örök életre fognak majd feltámadni, Krisztus ezeréves milleniumi ideje alatt, és Jób is.

Ezért nem tudnak arról, hogy Jóbnak újra születtek gyermekei.

ápr. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%

Itt nem a gyerekeken van a lényeg, hanem Jóbon és ő kárpótolva lett.

Kapott gyerekeket is, új feleséget is a hűsége miatt, a régiek meg örüljenek, hogy addig is élhettek, mert Isten dönthetett volna úgy is, hogy meg sem születnek, vagy megölhette volna őket már kisbaba korukban, mint sod-sok milliónyi kisbabát, akiket Isten magához szólított.

ápr. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nem, nagyon mergesek voltak es duhongtek a mennyben

"gyulolt apank miatt haltunk meg gyuloljuk uj gyerekeit is ezert"


vagy mire gondolsz?

ápr. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

Hát nem hiszem, hogy örültek annak, hogy úgy kezelték őket mint lecserélhető tárgyakat. Ez az eljárás szerintem elég embertelen különösen ha figyelembe vesszük, hogy semmibe nem került volna Istennek vissza hozni Jób régi családját.


A 4es válaszolót sem értem. Szerintem amit ő leírt az olyan mintha valami szörnyetegről írna.

ápr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

#6

Persze, ateista vagyok, így hát van irónia bőven a 4. válaszomban, de igen, arra céloztam, hogy a keresztény Istenről szóló elképzelések szörnyeteget mutatnak.

Talán nem szörnyű ez a Jób sztori?

ápr. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az Úr adta, az Úr vette el, áldott legyen az Úr neve!
ápr. 12. 19:53
 9/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#7 szerintem nagyobb borzalom hogy megirta elore Isten mi fog tortenni, ami ellen nem tudunk tenni

egyre tobb szornyuseg lesz a vilagban addig amig veget nem er


mennyire kedves dolog?


valami ezt a gepezetet okozza, es hat nem Isten iranyit?


miert ne iranyithatna a vilag sorsat egyre jobb mederbe?

csak mert ugyis veget kell erjen

bankodna ha addig jo vilag lenne?

akkor is ugyanugy veget erhetne

de o inkabb a szenvedest noveli

ápr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!