Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan viszonyúljak egy olyan...

Hogyan viszonyúljak egy olyan anyához, aki kimondja a gyerekeinek azt, hogy a gyerekvállalással es az apámmal mennyire elszúrta az életét?

Figyelt kérdés

Édesanyám egy nagyon frusztrált, negativ, roszhiszemű személyiség, aki sokszor hangoztatja azt, hogy a házasság és a gyerekvállalás, majd a válás, mennyire tönkre tette az életét. Minden jelenlegi problémájáért a családját okolja. Sosem töltött velünk sok időt, minden velünk kapcsolatos eseményt problémaként élt meg, és ennek megfelelően nem volt benne empátia, se öröm, csak a frusztráció es a szomorúság. Apámat nagyon sokszor szidta nekünk, és néha minket is, ha valamiben hasonlítottunk rá. Egész gyerekkoromban csak takarítani láttam, és a tv-t nézni. Ehiszem hogy nehéz volt egyedülálló anyaként felnevelni több gyereket, és emiatt nem volt magánélete, de szerintem akkor is szemétség a saját hibáit rajtunk levernie. Ha meglát pl. Egy fiatal kismamát, akkor egyből őt is elkezdi lesajnálni, hogy ezzel most tönkre tette az életét. Nem szereti a gyerekeket. Minden családi ünnepségen is rájön a dili, és magában örjöng, azert hogy sütnie kell valamit. Megjegyzem, mi is kivesszük a részünket, de ő minden ünnepséget elront ezzel. El sem tudnám őt képzelni unokázni..Csak is egyetlen vágya van, hogy ujra úgy élhessen mint egy tinédzser. Minden anyai feladatát csak is megfelelési kényszerből csinálja. Más egyedülálló anya is ennyire kifejezi a frusztráltságát a már felnőtt gyerekeinek? És kimondja, hogy az életét teljesen elszúrta, es megbánta a családdal? Én valahol sajnálom, de számomra ez a viselkedés nagyon lehangoló, bűntudatkeltő, kellemetlen és elszomorító..


23N



2021. szept. 25. 12:12
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
66%

Amigy nincs gyereked nem tudod mekkora lemondasokkal jar. En egyreszt megertem anyukad erzeseit de a viselkedese elfogathatatlan!

Sajnallk nagyon nehez lehet igy felnoni. Lehet mindkettotoknek jot tenne ha nem igazan tartanatok a kapcsolatot. Probald magad olyan emberekkel korbe venni akik szeretnek es figyelnek rad. Esetleg egy pszicholgus legkesobb gyerek vallalas elott h helyre tudd ezt tenni magadban.

2021. szept. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
90%

Biztos nagyon nehéz, de legalább őszinte.

Arra nincs ötletem, hogy hogyan viszonyulj hozzá, költözz el, amint tudsz, mindkettőtöknek jobb lesz.

Egyébként pont ezek azok az esetek, amiért én simán el tudom fogadni, ha egy nő nem akar gyereket. Annak mindig oka van. Ezért kellene ezt a társadalmi nyomásgyakorló dolgot leépíteni már. Egy boldogtalan anya csak egy dologra képes: hogy boldogtalanná tegyen egy családot.

Szerintem a maga fura módján téged is ettől a szituációtól próbál megóvni - csak azzal nem számol, hogy más embereknek meg pont ez a boldogság receptje.

2021. szept. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
65%
Ja elszúrta, hogy gyereket vállalt, közben a férjében nem bízott vagy nem jött ki vele... Olyan nincs, hogy majd jön a gyerek és a pasi a nő kedvére változik.... Szóval ha nem száz százalékos a kapcsolat, akkor őrült aki gyereket csinál..... Anyád így járt. De nyugodtan adhatott volna apádnak, hogy ő neveljen.! Ha még ezt sem tette, szégyellje magát, hogy rajtad vezeti le. Tudom amúgy mit érzel....
2021. szept. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
80%
Hát tedd neki lehetővé, hogy újra élhessen. Nagykorú vagy, gondoskodj magadról, költözz el. Neki is könnyebb lesz, neked se kell őt hallgatnod.
2021. szept. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
68%

" El sem tudnám őt képzelni unokázni" hát ne is képzeld, mert bizros nem fog. Ne nyomorítsd már tovább az ingyen bébiszitterkedéssel, ha már titelet is csak kényszerből nevelt, mert apuci lelépett.

Gondolom apuka erőltette hogy legyen gyerek, lelépett, új életet kezdett, ő meg gürizhetett a gyerekekért akiket nem akart és nem szeretett.

Végülis tisztességes vokt tőle hogy apátokhoz hasonlóan nem lépett le, nem adott otthonba titeket.

Szerintem el kéne mennie pszichológushoz, és elkezdenie élbi. Sosem késő. Ha lenne valami boldogság az életében, lehet később hozzátok is jobban viszonyulna. Nem csak az elbaxott életére emlékeztetnétek.

Persze ehhez az is kell hogy ne élősködjetek rajta, élhesse az életét.

2021. szept. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
32%
Azt nem értem, hogy ha ennyire rühelli a gyerekeket, akkor miért nem adott oda apádnak??? Aztán ő meg élje a gyerektelen életét, ahogy akarja :/ Kérdezd meg tőle, miért kínoz titeket, ha ennyire nem szereti a családját.
2021. szept. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
74%

És egyre több ilyen lesz. Semmi jó nem származik abból ha az emberekre gyerekvállalást kényszerít a kormány, a társadalom, akár pénzzel, akár zaklatással, vagy bármilyen más erőltetéssel. Vannak emberek, férfiak és nők egyaránt akiknek egész egyszerűen nem való gyerek, ők később sem fogják egycsapásra megszeretni, sőt! Pontosan ugyanazt fogja átélni a család, amit itt a kérdésben láthatunk. A minőséggel többre mennénk mint a mennyiséggel... ez kinek jó? Kinek jó így felnőni? :(

Hogy hogyan viszonyulj hozzá? Hát. Minimalizáld a kapcsolatotokat. Szerintem ez a legjobb, amit tehetsz.

2021. szept. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
93%
7! Lehet hogy az apa se akarta a gyerekeket! Innentől kezdve az anyában legalább volt egy kis felelősség miután apuci lelépett! A legtöbben még mindig megcsinálják a gyereket, rájönnek, hogy mivel jár, lemondások, felelősség és még mindig elnézőbb az apákkal a társadalom, mintha egy anya hagyja hátra a gyerekeit. Apa maximum fizet gyerektartást, hetente megy láthatásra ami igen hamar megritkul majd. Ha anya lép le? Már forr is mindenki vére hogy megkövezzék.
2021. szept. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
90%

".Csak is egyetlen vágya van, hogy ujra úgy élhessen mint egy tinédzser. Minden anyai feladatát csak is megfelelési kényszerből csinálja."


Milyen anyai feladatai vannak, amit még csinálnia kell, mikor 23 éves felnőtt vagy? Biztos nem tudod elképzelni, hogy egyedül felnevelni gyerekekt minden, csak nem könnyű és fáklyásmenet, rengeteg lemondással jár. Most, hogy felnőttetek, szeretne végre kicsit gondtalanabbul élni és élvezni az életet.

2021. szept. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
94%

"akkor miért nem adott oda apádnak"


Az apák 90%-a inkább világgá szaladna, mintsem beválalljon ekkora kötelezettséget. Hévtvégente örülnek a gyereknek, de minden nap 0-24 nem akarnák.

2021. szept. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!