Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kérdések a földönkívüliek és...

Kérdések a földönkívüliek és a vallásról?

Figyelt kérdés

A Mennyországban találkozunk nem emberi lényekkel is? (nem angyalok, Szentháromság)


Isten saját magát csak a Földre küldte?


Az űrlényeknek hogyan hirdessük a Megváltást?


Mi lesz ha idejönnek a földönkívüliek akik azt hirdetik, hogy ők már régebben is itt voltak, de most eljöttek újra segíteni nekünk, hogy a következő korba lépjünk, és ők megtanítanak hogyan csináljunk "csodákat" ?


Az űrlényekkel mit fogtok tenni ha nem keresztények lesznek?


ápr. 19. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Jn 8,23

És monda nékik: Ti innét alól valók vagytok, én onnét felül való vagyok; ti e világból valók vagytok, én nem vagyok e világból való.


Isten, az angyalok, sátán és népizenekara földönkivüli. Magyarul a te szavad járásával "ürlény".


Az "űrlényeknek" nem hirdetsz megváltást, és sosem lesz hirdetve, mert pontosan tudják és ismerik Jézus Krisztust.

ápr. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

És minden hatalom mennyen, földön és föld alattvalókon Jézus Krisztusnak van adva.


Mt 28,18

És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.

ápr. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"De más juhaim is vannak, amelyek nem ebből az akolból valók. Ezeket is ide kell vezetnem. Hallgatni fognak szavamra, s egy nyáj lesz és egy pásztor."

(János 10:16)


Jönni fognak. És igen, Ismerik ugyanazt, akit mi Jézusként, Istenként ismerünk. Sőt, mondok még nagyobbat is: Meg van Noé bárkájának története? Én azt is, amikor olvasom valamiért az elmém egy sci-fit akar összerakni. A bárka egy űrhajó, fedélzetén a legénység, mint egy család szeli át az űrt, mint a hajók a tengert. Nem galambokat, hanem szondákat küld ki a kapitány: Noé. A hajó rakománya pedig genetikai alapanyag, és eszközök egy lakható bolygó benépesítésére.

Szerintem nem csak egy bárka épűlt. Több is épűlt, de Nóé bárkája landolt a Földön. Nóé bárkájának a végefelé miután kikötött a bárka írják, hogy Noé szőlőtermesztésbe kezdett. A szőlőt sok féle képpen lehet szaporítani. Szerintem, mi vagyunk a szőlők.

ápr. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A bigott fanatikus keresztények:


De ilyet nem szabad gondolni, azt kell hinni amit a Biblia ír!

ápr. 19. 21:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze. Igazad van Kérdező.


Csak hiába magyarázod az űrhajók fogalmát és földönkívüliek fogalmát olyanoknak, akik abban nőttek fel, hogy a csillagok az égre vannak ragasztva.


Nézz körbe a világban: tudásunk kitárult, ismereteink gyarapodtak. szemléltetőeszközeink elszaporodtak. Addig Jézus is hiába beszélt volna a farizeusok kovászáról, amíg az embereknek lövésük sem volt a kenyérkészítésről.


Javaslom, ha a Bibliát olvasod vonatkoztass el a jelen kor gondolkodásától és egy ókori ember gondolkodásmódjával tedd ezt. viszont, ha elmélkedsz rajta, akkor keress hasonlatos szemléltetéseket a jelen korból.


Erről még a Biblia is ír:


"Erre így folytatta: „Minden írástudó, aki jártas a mennyek országának tanításában, hasonlít a házigazdához, aki kincseiből újat és régit hoz elő.”" (Máté 13:52)


Máté szerint ezt Jézus mondta.

ápr. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!