Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek jézus mit mondana...

Szerintetek jézus mit mondana ha azért nem leszel keresztény, mert szeretni kell ellenségeinket, és nehéz az üzenete?

Figyelt kérdés
ápr. 20. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Jézusnak is nehéz lehetett volna a gyilkosaiért áldozatot hozni, vagy imádkozni értük. De nem volt nehéz, és megtette.

Mit mondana?

A Bibliában benne van:

(Máté 11:29, 30) 29 Vegyétek magatokra az igámat, és tanuljatok tőlem, mert én szelíd és alázatos vagyok, és fel fogtok frissülni. 30 Mert az én igám kellemes, és az én terhem könnyű.”


Egyáltalán nem nehéz szeretni, meglehet tanulni, ellenben Jézus nem mondta volna, hogy lehetséges.

Jézus is utánozza az Atyját, aki minden embert szeret, még a gonoszokat is. Ezért ők is élvezhetik a napsütést, a termő időszakokat, és az életet.

az emberek tetteit kell gyűlölni, nem magát az embert, aki Isten hasonlatosságára lett teremtve.

Ide illik még egy vers:

(1János 4:20) 20 Ha valaki azt állítja: „Szeretem Istent”, és mégis gyűlöli a testvérét, akkor az hazug. Mert aki nem szereti a testvérét, akit lát, nem szeretheti Istent, akit nem lát. . .

ápr. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jézusnak könnyű, mert Ő elvileg tökéletesen jó.
ápr. 20. 19:43
 3/6 anonim ***** válasza:

2

Gyakorlatilag is tökéletes volt.

Nos a tökéletlenségünk miatt, valóban nem könnyű, de nem is lehetetlen.

Csak akarni kell, és kérni imában, a segítséget.

Érdemes olyan Bibliai szereplők példáját olvasgatni, akik elsajátították ezt az Isteni tulajdonságot.

Illetve elgondolkodni, hogy hogyan alkalmazták ezt az életük különböző területein.

Krisztus önfeláldozó szeretetet mutatott ki, a tanítványainak, követőinek is el kell sajátítani ezt a szép példát.

ápr. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De aki pszichikai beteg mint én az nem tud szeretni. Az kéne hogy Isten azt adja hogy vagy haljak meg vagy szulessek újra más testben mentálisan egészségesen.
ápr. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4

Nem egy olyan embert ismerek a gyülekezetünkben, akik mentálisan sérültek a világban zajló események, vagy a múltjuk miatt. Még is tudnak szeretni, sőt, igénylik nem csak hogy kapjanak, de adjanak is másoknak a szeretetből.

ápr. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Annak, hogy keresztény legyél, 1 és csak EGY feltétele van: AKARJ AZ LENNI.

Ez az evangélium lényege! Mindenki tökéletlen. De ha ez az egy ott van benned, akkor majd fejlődsz és alakulsz, ahogy haladsz az úton.

ápr. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!