Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Amikor még a létezés előtt...

Amikor még a létezés előtt még nem volt semmi, csak a Szentháromság, akkor Jézus Krisztus is létezett? Tehát háromasban mit csináltak az Örökkévalóságban?

Figyelt kérdés
ápr. 22. 15:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%

Ez így értelmezhetetlen. Nincs olyan hogy hármasban mit csináltak az örökkévalóságban, mert a három az egy.


Olyan mintha azt mondanád, a gumiszobába zárva mit csinál a beteg hármasban a kezeivel lábaival ás törzsével. Értelmetlen.......

ápr. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Akkor miért osztotta szét magát három felé?

Atya Isten...

Fiú Isten

Szentlélek Isten.


Mint amikor én odavarázsolnám magam 3 bolygóba, és minden látnék 3 stílusban.

ápr. 22. 16:08
 3/19 anonim ***** válasza:
35%

"Akkor miért osztotta szét magát három felé?"



Isten nincs szétosztva háromfelé........



"Mint amikor én odavarázsolnám magam 3 bolygóba, és minden látnék 3 stílusban."


Isten nem varázsol........

ápr. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ha nincs evolúció, akkor varázsolt. Semmiből előhozta az oroszlánt...
ápr. 22. 16:17
 5/19 anonim válasza:

Ez elég nehéz téma...


Isten egy létező dolog, megpróbálom elmagyarázni miért 3 személyben.


Az atyaisten, ő tulajdonképpen maga a mindenség. Ő nem irányítja az időt, ő maga az idő. Ő nem látja a földet, ő maga a föld. Neki nem kell irányítani a jövőtt mert ő tervezett el mindent.


Igen, de ez nekünk embereknek értelmezhetetlen, de mivel különleges lények vagyunk szabad akarattal, szeretné hogy ismerjük őt. Ezért a második személy Jézus, aki megfogható, értelmezhető, hozzánk hasonló formájú személy.


Jézus közvetíti Istent felénk, de nem tud minket segíteni hogy jól éljünk, és jókat cselekedjünk. Ezt teszi a szentlélek. A szentlélek a mi lelkünkel van, és különböző ajándékokat ad nekünk időnként.


Röviden megpróbáltam összefoglalni, de ez egy nagyon nehéz téma, akár könyvet is írhatnának róla, azért remélem tudtam segíteni!

ápr. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

Krisztus= ószövetségben, mikor még emberi testben nem született meg

Jézus Krisztus =újszövetség amikor már emberi testben született meg.


Előbb volt Krisztus, és csak később született-ugyan ő testbe is. Emberi testben is.


És a kedvencem ez a rész, ami ki lett nyilatkoztatva, mivel itt láthatod tökéletesen ahogy az Atya mellett a föld teremtésekor mellette volt:


Példabeszédek 8-

14.

Enyém a tanács és a valóság, én vagyok az eszesség, enyém az erő.

15.

Én általam uralkodnak a királyok, és az uralkodók végeznek igazságot.

16.

Én általam viselnek a fejedelmek fejedelemséget, és a nemesek, a földnek minden birái.

17.

Én az engem szeretőket szeretem, és a kik engem szorgalmasan keresnek, megtalálnak.

18.

Gazdagság és tisztesség van nálam, megmaradandó jó és igazság.

19.

Jobb az én gyümölcsöm a tiszta aranynál és színaranynál, és az én hasznom a válogatott ezüstnél.

20.

Az igazságnak útán járok, és az igazság ösvényének közepén.

21.

Hogy az engem szeretőknek valami valóságost adjak örökségül, és erszényeiket megtöltsem.

22.

Az Úr az ő útának kezdetéül szerzett engem; az ő munkái előtt régen.

23.

Örök időktől fogva felkenettem, kezdettől, a föld kezdetétől fogva.

24.

Még mikor semmi mélységek nem voltak, születtem vala; még mikor semmi források, vízzel teljesek nem voltak.

25.

Minekelőtte a hegyek leülepedtek volna, a halmoknak előtte születtem.

26.

Mikor még nem csinálta vala a földet és a mezőket, és a világ porának kezdetét.

27.

Mikor készíté az eget, ott valék; mikor felveté a mélységek színén a kerekséget;

28.

Mikor megerősíté a felhőket ott fenn, mikor erősekké lőnek a mélységeknek forrásai;

29.

Mikor felveté a tengernek határit, hogy a vizek át ne hágják az ő parancsolatját, mikor megállapítá e földnek fundamentomait:

30.

Mellette valék mint kézmíves, és gyönyörűsége valék mindennap, játszva ő előtte minden időben.

31.

Játszva az ő földének kerekségén, és gyönyörűségemet lelve az emberek fiaiban.

ápr. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
32%
Krisztus szólt Ábrahámhoz, Jákóbhoz, Izsákhoz, Dávidhoz és minden ószövetségi prófétához, csak a világiak, mivel nem ismerik Istent, az Atyának gondolják, később tisztul a kép, és önmaguk jönnek rá, hogy nem más szólt az égő rekettye bokorból tűzben-mint Krisztus.
ápr. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Amikor visszatért a feltámadás után Jézus Krisztus, utána a Szent Lélek jött, segítségül.


Vigasztaló= Szent Lélek


János 16-


7.

De én az igazat mondom néktek: Jobb néktek, hogy én elmenjek: mert ha el nem megyek, nem jő el hozzátok a Vígasztaló: ha pedig elmegyek, elküldöm azt ti hozzátok.

8.

És az, mikor eljő, megfeddi a világot bűn, igazság és ítélet tekintetében:

9.

Bűn tekintetében, hogy nem hisznek én bennem;

10.

És igazság tekintetében, hogy én az én Atyámhoz megyek, és többé nem láttok engem;

11.

Ítélet tekintetében pedig, hogy e világnak fejedelme megítéltetett.

ápr. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szia


Csak egyetlen helyen mutasd meg a bibliában a szent háromság szót vagy csak a háromságot.


Ha nincs meg ,akkor gondolkodj el rajta:ha ilyen fontos dolog volna akkor miért nem íratta Isten bele.


Aztán dönts el,hogy hiszel e benne.

ápr. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
A Szentírásban a "szent háromság" vagy a "háromság" kifejezés nem található meg egyetlen helyen sem. Azonban a Szentháromságra utaló tanítások és fogalmak megtalálhatók különböző részekben, mint például a Máté 28:19-ben, ahol Jézus mondja tanítványainak: "Menjetek tehát, tegyetek tanítvánnyá minden népet, őket megkeresztelve az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében." Ez a hely idézi a Szentháromság egységét és azonosságát.
ápr. 23. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!