Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Bibliában szó szerint...

A Bibliában szó szerint megtalálható a szentháromság?

Figyelt kérdés
Úgy értem maga a kifejezés hogy szentháromság, vagy eseteg felsorolva így: Atya, Fiú, Szentlélek?

2021. máj. 30. 23:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A kifejezés nem található meg. Felsorolva pl. Máté 28-ban, de itt nem fejti ki, hogy mindhárom maga Isten lenne. Róma 8:10-11 - ben lehet pl. megtalálni ezt a tanítást, bár egy kicsit gondolkodni kell rajta, hogy megértse az ember.
2021. máj. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
24%

Nem.

Említést tesz, ahogy az első válaszoló is írta. De valakinek, vagy valaminek a "nevében" nem jelenti, hogy egyenrangú felek a magasabb rendűvel.

Pl: " a törvény nevében" A törvény nem személy. de megszemélyesíti a helyzet.

2021. máj. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
27%
A szentháromság egy pogány hamisítás és egyáltalán nem következik Jézus szavaiból.
2021. máj. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem szerepel a Bibliában a szentháromság kifejezés.


"Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige. Ő kezdetben az Istennél volt." (János 1:1-2)

János apostol szerint Jézus Krisztus az Ige, azaz a termékenyítő gondolat, a "Logos", amely világot, történelmet teremtette. Az isteni Ige testé lett Jézus Krisztusként, és az Ige által személyesen ismerjük Istent. És a Szentlélek is Isten.


A fehér angolszász protestánsok elő álltak olyan kijelentésekkel, hogy "triadic" vagy hogy "triune God", magyarul "hármas Isten" és ezzel kívánták magyarázni a szentháromságot, de ez egy meglehetősen félre érthető, szinte már helytelen magyarázat, ezért nem igazán kedvelem.


A helyes értelmezés a következő: Mivel az isteni Ige és a Szentlélek nem szétválaszthatóak Istentől (mert az az egy Isten meghasítása lenne), így a proto-ortodox keresztények elő álltak a szentháromsággal, egy kifejezéssel arra, amivel Isten természetét magyarázzák.

2021. máj. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az Atya, Fiú, Szentlélek felsorolás természetesen megtalálható, különben nem lett volna semmi értelme kidolgozni ezt tételt. A szó maga nem található meg. A háromsággal kapcsolatosan első körben azt javaslom ezt olvasd el, mert ez rövid és velős: [link]
2021. máj. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az Atya, Fiú, Szentlélek felsorolás így melyik versben található meg?
2021. máj. 31. 11:36
 7/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, kérlek olvasd el amit linkeltem. Ez is benne van. De pl. Máté evangéliumának a legvégén: "Menjetek el tehát, tegyetek tanítvánnyá minden népet, megkeresztelve őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevében, tanítva őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam nektek; és íme, én veletek vagyok minden napon a világ végezetéig.”" Máté 28:19-20
2021. máj. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
29%

"A Bibliában szó szerint megtalálható a szentháromság?"

Ha átírjuk a Bibliát, ahogy a Tanúk, akkor akár szó szerint is benne lehet :)

2021. máj. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
16A tizenegy tanítvány elment Galileába arra a helyre, ahova Jézus rendelte őket. 17Amint meglátták, leborultak előtte, bár néhányan előzőleg kételkedtek. Jézus hozzájuk lépett és így szólt: 18„Én kaptam minden hatalmat mennyben és földön. 19Menjetek tehát, tegyetek tanítványommá minden népet, kereszteljétek meg őket az Atya és Fiú és Szentlélek nevében, 20és tanítsátok őket mindannak megtartására, amit parancsoltam nektek. Íme, én veletek vagyok a világ végéig.”
2021. máj. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ennek a versnek jelentősége abban áll, hogy mindhárommal fel kell vértezni magát a misszionáriusnak, avagy azoknak akik téríteni szeretnének. Tehát nem megy a térítés ha csak az egyiket birtoklom a három közül.


(Az már más kérdés ki mit ért szentléleknek. Én például a jóban való megigazult lelkesedést.)

2021. jún. 1. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!