Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen ítéletben lesz részük...

Milyen ítéletben lesz részük azokról akik nem hallottak Jézusról? Japán, Kína, Afrika, India...

Figyelt kérdés
ápr. 29. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:
33%

"Akik ugyanis Krisztus evangéliumát és az ő Egyházát önhibájukon kívül nem ismerik, de őszinte szívvel keresik Istent, és a kegyelem hatására teljesítik a lelkiismeretük szavában fölismert akaratát, elnyerhetik az örök üdvösséget."

(II. Vatikáni Zsinat: Lumen Gentium dogmatikus konstitúció)

ápr. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jézus azért vezette be a prédikáló és tanítványképző munkát, hogy a Föld legtávolabbi részéig elvégezzék ezt a feladatot.

De ha valaki önhibáján kívül nem hall Isten királyságáról, Isten lehetőséget ad neki.

Japánban 1972-ben 13.000 Jehova Tanúja volt, 2022-ben 213.000 nőtt a Tanuk száma.

Ugyan így Afrika különböző részein is, pl: Madagaszkáron 2600 Tanú van, különböző nyelvi csoportokban. De vannak Nigériában, Etiópi

ban, stb.

Indiában Kb 58.000 Tanú szolgál.

ápr. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos :(
ápr. 29. 11:27
 4/5 hollófernyiges ***** válasza:
De ha valaki úgy is üdvözülhet, hogy soha nem hallott Jézusról, akkor mi értelme van terjeszteni a kereszténységet? A végeredmény ugyanaz, aki jó megy a mennyországba, aki rossz, az a pokolba.
ápr. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3


A kérdésed az volt, hogy mi lesz azokkal akik nem hallottak Jézusról.

Én válaszoltam, hogy nyilván kapnak lehetőséget az életre.

Ugyanakkor megemlítettem, hogy a Tanúk beszélnek Jézusról, és a messiási királyságról.

Vagy is Isten gondoskodik arról, hogy haljanak róla.

Erre azt írod, hogy Sajnos.

Hát, semmi sem jó.....úgy látom.

ápr. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!