Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Miért teszi ezt...

Keresztények! Miért teszi ezt Isten?

Figyelt kérdés

Régebben elég vallásos voltam, és nagyon próbálok mostanában is ragaszkodni ehhez az elvhez. De sajnos ahogy novok fel, egyre több hír jut el hozzám, és mar-mar megkerdojelezem Isten létezését (bár ezt magamnak is nehezen ismerem be). Nagyon szeretnék hinni, de annyi borzasztó dolog történik a világon: éhezés, háború, kínzás, erőszak... Miért történik mindez? Azt már nehezen fogadom el válaszként, hogy mert meg akar minket leckeztetni. Miért öl meg egy csecsemőt? Miért kell meghalnia ennyi embernek rossz életminőség miatt, ha létezik?

Én szeretném a legjobban, ha tudnátok erre valami magyarázatot adni, mert nagyon nehezen viselem a tudatot, hogy nincs. Hogy nincs Mennyország, és ha meghalok, én is a semmibe fogok kerülni. Ennyi volt. És a halott szeretteim sem léteznek többé. Hogy minden logikusan történik, hiába imádkozom, csak magamra vagyok utalva. Bármi történik a világgal, nem fog senki segíteni.

Szóval, ha van időtök, és van jó magyarázatotok, kérlek gyozzetek meg minderről!

Köszönöm!



2019. febr. 26. 18:21
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Mert nem hiszem, hogy azzal megleckéztet egy csecsemőt, ha meghal. Nem is fogja fel. Mondhatnánk az, hogy az anyját leckezteti meg, de ha ő is? Ha az egész nép? Törzs? És senki se tud róla? Az mire jó? Egyszerűen nem értem.
2019. febr. 26. 18:23
 2/33 anonim válasza:
64%
Erre a konrét csecsemős példára azt tudnám mondani hogy jobb nekik a Mennyországba Istennel, mint itt a földi mocsokba.
2019. febr. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Köszi, ez igaz!

De ettől még mindig jobb lenne, ha mindenki ugyanolyan eséllyel indulna a Földön. Nem igazságos, hogy valaki egész életében szenved, míg másnak minden olyan könnyű. És lehet, hogy mindketten a mennyországba kerülnek...

2019. febr. 26. 18:33
 4/33 anonim ***** válasza:
51%

Nagyon szeretnék hinni, de annyi borzasztó dolog történik a világon: éhezés, háború, kínzás, erőszak...


Ezeket mind az emberek csinálják, a szabad akaratukkal.

2019. febr. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Az éhezést nem pont. Rossz helyre születnek. Egyszerűen ez a problémájuk... És a háborúból se tudom, hogy mit profitálnak az emberek. Mármint, hogy mit tanulnak belőle. Mert az egésznek az a célja, hogy tanuljunk belőle, nem?
2019. febr. 26. 18:45
 6/33 anonim ***** válasza:

Ha egy csecsemő meghal,akkor csak a szülők szenvednek a csecsemőnek jó dolga van,még csak nem is kellett szenvednie a világon és máris mennybe jut.

Én sem értem én miért szenvedek más meg boldog.

Erre nincs magyarázat.

2019. febr. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
48%

És szerinted a háborúkért és a kínokért Isten a felelős? Ő öl kisbabákat, és Ő okozza az éhezést és a rossz életkörülményeket? Mert szerintem ezekért az emberek okolhatóak, te nem így gondolod?

Isten életét ad, és reménységet hoz. Nem büntet ártatlanokat, nem okolható az emberek tetteivel.

2019. febr. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek.
2019. febr. 26. 18:59
 9/33 anonim ***** válasza:
43%

"Ezeket mind az emberek csinálják, a szabad akaratukkal."

Járványok, természeti katasztrófák, stb.

Kíváncsi lennék, ezeket hogyan lehet a szabad akaratommal előidézni.

Az emberek szabad akaratáról pedig annyit, hogy az alapvető jellemét senki nem maga dönti el szabad akaratából. A jellem mégis befolyásolja az egyén tetteit. Kérdés tehát hogy Isten eleve miért teremtett olyan jellembéli tulajdonságokat, mint gőg, düh, irigység, stb, amelyek rosszra motiválják az embert?

2019. febr. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Igen, ez egy jó kérdés.

Nektek mi a véleményetek? Miért vannak akkor járványok, természeti katasztrófák?

2019. febr. 26. 22:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!