Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért fontos isteníteni...

Miért fontos isteníteni Jézust, mint az egyetlen tökéletes embert, ha ő maga is ezt mondta?

Figyelt kérdés

"Jézus pedig monda néki: miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, csak egy, az Isten. Márk 10,18"


elsősorban keresztényekhez szól a kérdés,persze írhat más is.


2010. nov. 6. 10:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
2010. nov. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
"...mindenki >úgy< tisztelje a Fiút is, >ahogy< az Atyát tiszteli.." (Jn 5:23)
2010. nov. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, én nem Jézus feltámadásáról és csodáiról beszéltem általánosságban, hanem azt említettem meg amikor Tamás leborult és Istennek nevezte, és Jézus egyetlen szóval sem mondta neki,hogy ne tegye. És megemlítettem, hogy rengeteg igehely van még, ahol ilyen történik.


A János evangélium bevezető részét is idéztem, ahol elég egyértelműen leírja, kicsoda Jézus.


Egyébként nem akarlak megbántani, de mindig mosolygok azokon akik szerint mi is képesek vagyunk arra, amit Jézus tett. Ez saját tapasztalat? Te képes vagy rá? Én nem. És nem embert istenítek, hanem Istent imádom. Nescafé módon, három az egyben.


Freya

2010. nov. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat.

Freya értelek,nem bántasz meg,és mosolyoghatsz a Jézushoz hasonló embereken,vagy azokon akik tényleg tesznek is valamit a saját életükért,mint ahogy Jézus is tette,és nemcsak várják a csodát.akik elítélték Jézust,azok is mosolyogtak rajta....nem azt mondom,hogy te elítélsz,nem erről van szó! csak nem válaszolok a kérdésedre,mert szkeptikusoknak nincs értelme magyarázkodni.

2010. nov. 6. 20:12
 15/23 anonim ***** válasza:

„…gyermek születik, fiú adatik nekünk, s az ő vállára kerül az uralom. Így fogják hívni: Csodálatos Tanácsadó, Erős Isten, Örök Atya, Béke Fejedelme.” (Izajás 9:6)

„A maradék megtér! Jákob maradéka az erős Istenhez.” (Izajás 10:21)

„Izrael Szentje lesz a Megváltód, akit az egész föld Istenének hívnak.” (Iz 54:5)

„Íme a szűz fogan és fiat szül, Emmánuel lesz a neve. Ez azt jelenti: Velünk az Isten.” (Mt 1:23)

„Ennek láttán félelem fogta el a népet, és dicsőítette az Istent, hogy az embereknek ekkora hatalmat adott.” (Mt 9:8)

„"Hogy beszélhet ez így? Káromkodik. Ki bocsáthatja meg a bűnt más, mint az Isten?"” (Mk 2:7)

„…és szívem ujjong megváltó Istenemben…” (Lk 1:17)

„Hitük láttán így szólt: "Ember, bűneid bocsánatot nyertek." Erre az írástudók és a farizeusok azt gondolták magukban és mondták: "Ki ez, hogy így mer káromkodni? Ki más bocsáthatja meg a bűnöket, mint az Isten?"” (Lk 5:20-21)

„Mindnyájukat elfogta a félelem, és magasztalták Istent ezekkel a szavakkal: "Nagy prófétánk támadt", és: "Meglátogatta népét az Isten."” (Lk 7:16)

„"Térj vissza otthonodba és beszéld el, milyen nagy jót tett veled az Isten!" Erre az bejárta az egész várost, és elhíresztelte, milyen nagy jót tett vele Jézus.” (Lk 8:39)

Jn 1,1 – „Isten volt az Ige”

„Minden általa lett, nélküle semmi sem lett, ami lett.” (Jn 1:3)

Jn 1,14 – „Láttuk dicsőségét, az Atya Egyszülöttének dicsőségét, akit kegyelem és igazság tölt be.”

„Istent sosem látta senki. Az egyszülött Isten, Aki az Atya keblén nyugszik, Ő nyilatkoztatta ki.” (Jn 1:18)

„…az Istent is Atyjának nevezte, s így egyenlővé tette magát az Istennel.” (Jn 5:18)

Jn 5,23 – „mindenki úgy tisztelje a Fiút is, ahogy az Atyát tiszteli.”

„…de vannak közöttetek, akik nem hisznek." Jézus ugyanis kezdettől fogva tudta, kik nem hisznek, és ki fogja elárulni.” (Jn 6:64)

Jn 8,19 – „Ha engem ismernétek, Atyámat is ismernétek.”

Jn 8,58-59 – „Bizony, bizony, mondom nektek: Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok.”

Jn 10,30 – „én és az Atya egy vagyunk.” (vö. Kiv 3,14; 20,7; Lev 19,12; 24,14-16)

„…hanem a káromlásért, azért hogy ember létedre Istenné teszed magadat."” (Jn 10:33)

Jn 10,38 – „az Atya bennem van s én az Atyában vagyok.”

Jn 12,45 – „aki lát, azt látja, aki küldött.”

Jn 14,8-12 – Aki Jézust látta, az az Atyát látta.

Jn 20,28-29 – Jézus elfogadja Tamás hitvallását: „Én Uram, és Istenem!”

Kol 2,9 – „benne lakik testi formában az istenség egész teljessége”

„Míg kövezték Istvánt, így imádkozott: "Uram, Jézus, vedd magadhoz lelkemet!"” (ApCsel 7:59)

ApCsel 20,28 – „igazgassátok az Isten egyházát, amelyet a tulajdon vére árán szerzett meg magának.”

„...egy az Urunk, Jézus Krisztus, aki által minden van, s mi magunk is általa vagyunk.” (1Kor 8:6)

Ef 1,7-8 – „Őbenne nyertük el a megváltást a vére árán, és bűneink bocsánatát bőséges kegyelme folytán, amelyet végtelen bölcsességében és megértésében gazdagon árasztott ránk.”

1Jn 1,7 – „Fiának, Jézusnak a vére minden bűnt lemos rólunk.”

Róm 9,5 – „Krisztus, aki mindenek fölött való, mindörökké áldott Isten, Amen.”

„Ő Isten formájában volt, és az Istennel való egyenlőséget nem tartotta olyan dolognak, amelyhez föltétlenül ragaszkodnia kell, hanem kiüresítette magát, szolgai alakot öltött, és hasonló lett az emberekhez. Külsejét tekintve olyan lett, mint egy ember. Megalázta magát és engedelmeskedett mindhalálig, mégpedig a kereszthalálig.” (Fil 2:6-8)

„Ő a láthatatlan Isten képmása, az elsőszülött az egész teremtés fölött. Mert benne teremtett mindent a mennyben és a földön: a láthatókat és a láthatatlanokat, a trónusokat, uralmakat, fejedelemségeket és hatalmasságokat. Mindent általa és érte teremtetett. Ő előbb van mindennél, és minden benne áll fenn. Ő a testnek, az Egyháznak a feje. Ő a kezdet, az elsőszülött a halottak közül, hogy övé legyen az elsőség mindenben. Úgy tetszett (az Atyának), hogy benne lakjék az egész teljesség, s hogy általa békítsen ki magával mindent a földön és a mennyben, minthogy Ő a kereszten vérével békességet szerzett.” (Kol 1:15-20)

Zsid 1:8 „A Fiához ellenben e szavakkal fordul: Isten, trónod áll örökre, királyi pálcád igazságosság vesszője.”

„Így dicsőül meg Urunk Jézus neve bennetek, és ti is őbenne, Istenünknek és Urunknak, Jézus Krisztusnak kegyelméből.” (1Tessz 1:12)

„És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, megigazíttatott lélekben” (1Tim 3:16)

Tit 2:13 „…várjuk a mi boldog reménységünket, a mi nagy Istenünk és üdvözítőnk, Jézus Krisztus dicsőséges eljövetelét”

„Jézus Krisztus ugyanaz tegnap, ma és mindörökké.” (Zsid 13:8)

1Jn 5:20 „De tudjuk, hogy eljött az Isten Fia, és képességet adott nekünk arra, hogy felismerjük az Igazat; és ezért vagyunk az Igazban, az ő Fiában, a Jézus Krisztusban. Ő az igaz Isten és az örök élet.”

„Ki a hazug, hacsak az nem, aki tagadja, hogy Jézus a Krisztus? Az az antikrisztus, aki tagadja az Atyát és a Fiút.” (1Jn 2:22)

2Pét 1:1 „Simon Péter, Jézus Krisztus szolgája és apostola, mindazoknak, akik velünk együtt ugyanabban a drága hitben részesültek Istenünk és Üdvözítőnk, Jézus Krisztus igazsága által”

„Mert bizonyos emberek befurakodtak közétek, akiknek az ítéletük már rég megíratott; ezek az istentelenek Istenünk kegyelmét kicsapongásra fordítják, az egyetlen Urat, Urunkat, Jézus Krisztust pedig megtagadják.” (Júd 1:4)

„"Én vagyok az alfa és az ómega (a kezdet és a vég)" - mondja az Úr, az Isten, aki van, aki volt és aki eljő, a Mindenható.” (Jel 1:8)

2010. nov. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Utolsó rendes vagy,hogy bemásoltál egy rakás idézetet,de ez még mindig nem konkrét válasz a kérdésemre.

Jézus sehol nem mondja,hogy őt bálványozni kéne.ezt csak az emberek találták ki.

2010. nov. 7. 07:17
 17/23 anonim ***** válasza:
Bálványozásról csak akkor beszélünk, ha a kultusz helytelen tárgyra irányul. Ha pedig Jézus Isten, és ugyanolyan fokú tisztelet követel, mint az Atyaisten, akkor bizony joosan imádandó. Ha pedig jogosan imádandó, bálványozásról sem beszélhetünk.
2010. nov. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

„…mindenki úgy tisztelje a Fiút is, ahogy az Atyát tiszteli…”

(Jn 5:23)


Máté 2:1, 2 bölcsek érkeztek napkeletről Jeruzsálembe, és ezt kérdezték: Hol van a zsidók királya, aki most született? Mert láttuk az o csillagát, amikor feltűnt, és eljöttünk, hogy imádjuk őt.

Máté 2:8 majd [Heródes] elküldte őket Betlehembe, és ezt mondta: Menjetek el, szerezzetek pontos értesüléseket a gyermekről; mihelyt pedig megtaláljátok, adjátok tudtomra, hogy én is elmenjek, és imádjam őt!

Máté 2:11 Bementek a házba [a bölcsek], meglátták a gyermeket anyjával, Máriával, és leborulva imádták őt.

Máté 14:33 A kik pedig a hajócskában valának, eljövének, és imádák őt, mondván: Bizonyára, Isten Fia vagy!

Máté 28:9 És íme Jézus eléjek jöve, mondván: Üdv nektek! Azok pedig hozzá járulának, és átfogák lábait, és imádák őt.

Máté 28:16, 17 A tizenegy tanítvány pedig Galileába méne ama hegyre, hová Jézus rendelte vala őket. És látván őt, imádák, némelyek pedig kételkedének.

János 9:38 Erre az ember így szólt: “Hiszek, Uram.” És leborulva imádta őt. [Felismerte Jézust, mint az Emberfiát – 35. vers]

Zsidók 1:6 Amikor pedig bevezeti az elsőszülöttet a világba, ismét így szól: “Imádja ót az Isten minden angyala!”

Jelenések 5:8 és amikor átvette a könyvet, a négy élőlény és a huszonnégy vén leborult a Bárány előtt.


Jézust tehát sok esetben imádják az Újszövetségben, és az imádókat soha nem utasították rendre. Kétszer imádtak angyalt az Újszövetségben [Jelenések 19:10; 22:8, 9], és az imádókat mindkét esetben rendre utasították. Pétert egy esetben imádták [Cselekedetek 10:25], és az imádót rendre utasították.

2010. nov. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Jól van,akkor imádjátok csak.:-)
2010. nov. 7. 16:13
 20/23 anonim ***** válasza:

Szia!


Katolikus testvérem nagyon jó gondolatokat hozott fel, és kiváló idézeteket, de talán a mószer, ahogyan ezeket tálalta számodra nem volt túl meggyőző, amt teljesen megértek.


Nos az általad felhozott történetben Jézus válasza a gazdag ifjúnak így hangzott: "miért mondasz engem jónak, senki sem jó csak az Isten", vagyis azzal, hogy engem jónak mondasz, elismered, hogy én Isten vagyok? Jézus Isten volta János evangéliumában válik igazán egyértelművé, ahogy a korábban leírt idézeteken láthattad. Jézus a többi evangéliumban is tudatosan azonosította magát a messiással aki az előbbi hozzászólásokban idézett messiási próféciák alapján egyértelműen isteni személy. Végül miért kellett Jézusnak meghalnia? Mert "egyenlővé tette magát az Istennel", hányszor akarták ezért megkövezni, olvass csak utána. A témával kapcsolatosan ajánlom figyelmedbe a híres természettudós Blaise Pascal gondolatok című művét, melyben részletesen foglalkozik ezzel a témával tudományos igényességgel!


Üdv. Péter

2010. nov. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!