Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek a feminizmus...

Mi a véleményetek a feminizmusról, lehet ez vallás?

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 12:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Nem lehet, a vallásnak kell hogy legyen valami transzcendenshez köthető eleme.
2010. nov. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%
Vallás nem lehet, ellenben életmód igen.
2010. nov. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
79%

Nem hiszem, hogy lehetne vallás.

A véleményem pedig az róla, hogy amit el kellett érnie, azt el is érte. A nők jogilag egyenlők, bármilyen állást elvállalhatnak, karriert építhetnek, azt csinálnak, amit akarnak. Ha tovább erőltetik, károssá válik a társadalom számára.

2010. nov. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem már most is károssá vált,bocs.A szerepek teljes összezavarodását hozta.
2010. nov. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
20%

"A szerepek teljes összezavarodását hozta."


Na és? Új kihívás. A világ változik és folyotn változott régen is. Ahogy az őskorban elnyomták a matriarkális törzseket, úgy azok is megtanulták kezelni a szituációt. az ember nem hülye, nagyonis rugalmas és ezt is meg fogja tanulni kezeni

am. szerintem te összekevered a sok kis tízenéves pisissel, akik közül sok fiú lányos, sok lány meg fiús. ha az idősebb korosztályt nézed, a 30-as 40-es népességet, ott nincs semmi összekeveredve. a problémák amik ma népbetegségek, nem ebből fakadnak., hanem az egóból.

2010. nov. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
72%

15:36


Akim ma 30-40 évesek, azok még a múlt rendszerben szocializálódtak, egy teljesen más világban. Akik viszont '90, de még inkább '95 után, azokat meg lehet nézni. Ilyenek lesznek a jövőben a 30-40 évesek.

2010. nov. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 heszter ***** válasza:
82%

Valóban nem lehet vallás.

(lsd. [link]


Szerintem is a szerepek összekavarodását okozta. Bármennyire is mondjuk, hogy ugyanolyanok vagyunk, mi nők mint a férfiak. Ez nem igaz.


Fontosnak tartom, hogy sok esetben egyenlőnek legyen tekintve egy nő és egy férfi, de nem azt kellett volna tenni, hogy minden nő teper, hogy a férfiak világában megállják a helyüket.

Ezáltal ők is elférfiasodnak. Gondolkodásmódban, viselkedésben és még sok egyébben.


Pedig egy nőnek és egy férfinak nagyon is mások a szükségleteik. Nem véletlenül szoktak hozni azt a butyuta, de aranyos példát, hogy a nők a Vénuszról, a férfiak a Marsról jöttek.

Mert igenis mások vagyunk, és mások az igényeink.


A világnak szüksége lenne arra az empátiára, törődésre, ami főleg a nőket jellemzi, de a mai világban ez nincs értékelve, és azok a nők, akik magas pozícióban vannak, és változtathatnának ezen, nem teszik, hiszen ha ők ilyeneket képviselnének, akkor a mai "kemény" világba nem lennének elég belevalók.


Sajnos manapság is a nők végzik a házimunkák zömét, csak ma mellette még dolgozniuk is kell, mert álltalában nem elég egy fizetés a család eltartásához.


Ezenkívül belenevelik a fiatal lányokba, hogy tanuljanak, csináljanak karriert, a család meg még várhat.

És azok, akik feleségek és anyák szeretnének lenni, mint például én, azok ehelyett egyetemre járnak vagy dolgoznak, és a többség általában lenézi azt, aki "csak" anya és feleség szeretne lenni.


Szerintem ez nagyon szomorú. Örülök, hogy ma már lehetősége egy lánynak is a továbbtanulásra és a dolgozásra. De nem örülök, hogy ez kötelező is lett, és a hagyományos női szerepkör eltűnt a süllyesztőben (másodlagos lett sokhelyen).

2010. nov. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
42%

18:59-kor írónak


"a férfiak világában"... mit értesz ez alatt?

Mi a 'férfiak világa'?

a nők világa hol van?

2010. nov. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 heszter ***** válasza:

Azt értem alatta, hogy a mai világ azokon az elveken alapul, amik akkor alakultak ki, amikor még a nők nem vehettek részt a közéletben.


A férfiak alakították ki a mai gazdasági rendszert, a mai társadalmi rendszereket, és éppen ezért ez az "ő világuk".


Igazad van, persze a nőké is. Csak amivel a nők igazi pluszt tudnának hozni, az a fajta érzelmesség, ami általában inkább a nőket jellemzi, ez nem szivárgott át még ezekbe a rendszerekbe. Hanem inkább megpróbáltak a nők is kemények lenni, és jól alkalmazkodni.


Ezért mondtam, hogy a férfiak világa.


Természetesen, ez nem azt jelenti, hogy rossz a világ:):). Csak azt, hogy kicsit rideg. (Legalábbis szerintem. Ebbe természetesen főleg a hogy bánunk a vadidegennel tartozik bele.)

2010. nov. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
74%

18:59

Maximálisan egyetértek.

2010. nov. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!