Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ember téved, hibázik,...

Az ember téved, hibázik, bűnbe esik, próbára teszik a hitét, gonoszságokra képes. A Mindenható miért nem olyanná teremtette az embert, amilyennek látni szeretné?

Figyelt kérdés
2010. nov. 30. 10:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
Mert akkor az egyes embereknek nem lenne lehetősége a FEJLŐDÉSRE.Nem ez a leghasznosabb az életben?Ebből tanulunk igazán.
2010. nov. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Nostro the overlord ***** válasza:
52%
Isten olyanra teremtette az embert amilyen neki tetszett. Minden ember más és pont ez a lényeg. Ha senki nem esne bűnbe az unalmas lenne. Itt a hangsúly azon van, hogy fel tud-e állni egy hiba után.
2010. nov. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
56%
Szabad akarattal, tudatosan dönthessen a rossz vagy a jó mellett.
2010. nov. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
59%

A Mindeható tökéletesnek teremtette az embert, az ember bűnbe esett és ezzel megindult a devalválódás felé.

Jézusban újabb "esélyt" ad azoknak, akik, fiához hasonlóan tökéletesek szeretnének lenni, rajtad múlik csak, hogy elfogadod-e avagy sem.

2010. nov. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
74%

csatlakozom az előttem szólókhoz:a negatív oldal szükséges ahhoz,hogy elérhessük a pozitív oldalt.azért kell,hogy fejlődjünk,tanuljunk belőle.árnyék nélkül nincs fény.ha csak a pozitív oldal létezne,tökéletes szeretet,béke,akkor nem szólna semmiről az élet.

a bűnt nem egyfajta élből elítélendő rossznak kell tartani,mint ahogy pl.a keresztény vallás teszi,hanem egy szükséges hajtóerőnek,mert ez visz előre,hogy megtapasztalunk bizonyos dolgokat,aztán pedig döntünk,hogy továbbra is helyesnek tartjuk-e megtenni őket,vagy nem.

2010. nov. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
illetve csak az első 3-hoz csatlakozom:)
2010. nov. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem azért nem teremtette olyanra, mert nem teremtette az emberiséget senki :)
2010. nov. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
kedves kérdező. Jézus megmutatta, hogy ádámmal ellentétben igenis lehet bűntelenül élni. ne aggódj, ha te nem ilyen vagy, ez a tökéletlenség átka. ha bűnt követsz el, van aki megbocsássa azokat, ha nem úgy teszel, mint ádám és éva, azaz nem rejtőzöl el, hanem megvallod a vétkeidet. hidd el, jó és igazságos Ő, hogy megbocsássa azokat. nem véletlenül hagyta meghalni egyszülött fiát, pont miattam, az én vétkeim miatt, és pont miattad, a te bűneid miatt, a tökéletlen emberek iránti szeretet miatt tűrt halált Jézus.
2010. nov. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Szia!


Az Isten az embert tökéletesnek teremtette, és az ember szabad akaratából, a döntései nyomán vált ilyenné, amilyennek leírtad. Az Isten ennek ellenére nem hagyta magára az embert, hanem biztosította számára a bűnrendezés lehetőségét, és ezzel együtt a tökéletességhez való visszatérés lehetőségét. Erről szól a Szentírás.


Üdv. Péter

2010. nov. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek hogy állást foglalt.


Azoktól kérdezek, akik a fejlődést emlegetik:

Miért kell fejlődni? Azt akarja Isten, hogy fejlődjünk? Akkor miért nem biztosította a fejlődés töretlenségét mindenkinek?

Azt akarja hogy eljussunk egy szintre? Nem lett volna egyszerűbb a célzott fejlettséggel megteremteni minket?


Ez a fejlődés dolog nekem azt juttatja eszembe, mintha egy nagy játszótér lennénk, hogy Isten teremtett ezt azt, aztán megnézi mi sül ki belőle... Mint egy kísérlet. Pl statisztikát készít egy mennyi ember jut pokolra. Ha azt akarná hogy mindenki szeressen mindenkit, akkor olyanná teremtett volna minket szerintem. Így viszont inkább úgy tűnik, mintha direkt "zajt" vitt volna a rendszerbe, hogy lássa milyen véletlenszerű reakciók mennek le....


Akik azt írják: Isten tökéletesre teremtette az ember, csak megromlott...

Hozzájuk a következőt kérdést intézem: Miért HAGYTA az emberben bent a lehetőséget hogy elkezdjen bűnöket elkövetni? Vissza az eredeti pontomhoz: ha én azt akarnám hogy a teremtményeim ne essenek bűnbe, akkor nem teremtettem volna olyanokat, akik képesek a bűn mellett dönteni....


Kicsit vonatkoztassunk el az emberi tudat szintjétől. Az Isten, ha mindenható, akkor igenis számunkra felmérhetetlen egyszerűséggel képes mindent, az időt a gondolatainkat, a teret befolyásolni. Mégis, úgy tűnik, mintha csak összerakott volna egy gépet, hibákkal tele, aztán néha belenyúl esetleg (mikor küldte Jézust pl) de alapvetően úgy tűnik csak elindított egy folyamatot, amiben sok minden véletlenszerű dolog történhet, és közben bekiabál (biblián át pl, vagy a csodák) hogy mit kéne csinálni az embereknek, de lényegében a hatalmát nem használja hogy tényleg az is történjen.

Ha azt akarná hogy ne legyenek gonosz gondolataink, akkor csettintésre eltűnnének a föld minden lelkéből. Ettől Mindenható. De ezt nem akarja. Hagyja lefolyni az eseményeket. Hagyja hogy "fejlődjünk". Neki semmibe sem kerülne a célba eljuttatni minket, nekünk eddig évezredek munkája, rengeteg véren és halálon átvezető út, hogy fejlődjünk valamicskét.


Összefoglalva:

Ha én teremtenék egy univerzumot, amiben szeretem a teremtményeimet, akkor biztosítanám a boldogságukat (mindenható vagyok, megtehetem). Nem rájuk bíznám hogy totózzák ki a megoldást. Nem nézném ahogy szenvednek. Az idő számomra nem létezne úgy mint a teremtényeimnek, hiszen az időt is én teremtem. Miért ne előzném meg a hibákat és a bűnöket? Miért jó ez nekem, mint teremtőnek?

2010. nov. 30. 13:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!