Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért tartják sokan a katoliku...

Miért tartják sokan a katolikusegyházat maffiaszerü szervezetnek? Kinek mi erröl a véleménye, hiszen tudni nem tanácsos ill. veszélyes?!

Figyelt kérdés
2010. dec. 8. 01:09
 1/9 anonim ***** válasza:
6%

Mert sok a bírka és még mindíg sok a szabadidő, amit egyesek impotencia miatt nem képesek hasznosan kihasználni :D.


Egyébként nem tanácsos erről beszélni, mert jönnek a 80 éves ninja papok elit alakulata és szétütik a fejedet bibliával. :D.

2010. dec. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Mert mind2 korrupt (ilyenkor csak ennyire telik :P)
2010. dec. 8. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%

Az, hogy ez egy kommunista, liberális és szabadkőműves egyházellenes propaganda, régi mese, és hülye aki elhiszi, mert akkor e világ hatalmasainak hivatalos ideológiáját veszi be egy az egybe, hiába hiszi magát vagány, avantgard, "önálló" gondolkodónak. Inkább olvasd el ezt:


[link]

[link]

[link]

2010. dec. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
mert valóban még keményebb mint maga a maffia, csak hát sok naiv ember van tudod ...
2010. dec. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Van egy mondás "A pokolba vezetö ut jószándékkal van kikövezve!"

Sajnos megtanultam nem mindig az az ellenségem,akiröl azt hiszem ellenem van.Hanem kedvesen beszél hozzám szépeket mond és közben kihasznál,eltipor.

Sajnos az egyház ezt csinálja mesterfokon.Pedig nem lenne erre feltétlenül szükség ,az emberek éhesek a jóra ,a szépre és nem olyan rosszak. Az egyházaknak fel kell végre fogniuk a világi hatalomban csak a hiveik tömeg számithat és nem a felhalmozott vagyonuk és kapcsolatrenszerük.

2010. dec. 8. 09:41
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


Szerintem erős túlzás ez a maffia hasonlat, de tény, hogy sokan rossz véleménnyel vannak a katolikus egyházról, amit sajnos táplál az a hozzáállás is, amit a 3. hozzászólásban olvashattunk. Úgy gondolom egy keresztényhez méltatlan stílus a másként gondolkodókat "kommunista, liberális és szabadkőműves" jelzőkkel illetni, nem beszélve a "hülye aki elhiszi" című minősítésről. (Bocsánat, nem bántásként, inkább testvéri figyelmeztetésként szerettem volna ezt megemlíteni).


Üdv. Péter

2010. dec. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sajnos , a türelmetlenség ,a másik megitélése nagyon nagy probléma.

A privát és a közügy összefolyása, összemosódása nagy probléma.


A maffia jelleg sajnos bizonyitott,bizonyos.Csak gondoljunk a pedofil papok fedezése,amit az egyház zártsága persze nehezen felderithetövé tesz. Egyértelmüen kiderült, hogy magas az egyház vezetéséböl is vannak érintett

testvérek.(nyilvános nyomozások perek léteznek)

Ugy gondolom , hogy az egyháznak is jobbat tenne , ha megtisztulna és megoldást engedne az ilyen "kényes" ügyeknek.A világ elment egy irányba , ami igen is igényelne döntöképességet a személy maga.A büntudat nem jó tanácsadó.

2010. dec. 9. 10:51
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

Szia.


Hogy miért tartják....?

Csak röviden a teljesség igénye nélkül:

www.hetek.hu/hit_es.../segito_baratok


index.hu/.../penzmosas_miatt_vizsgalat_indult_a_vatikani_bank_elnoke_ellen/


....stb.


És sajnos nem csak a bankjukról lehet ilyet találni.


És igen, katolikus testvérem engem is földbe tiporhat - pont mint a maffia.

2010. dec. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ugy hallottam egy egész könyv-sorozat létezik valamelyik kiadónál, sajnos nem láttam , elfelejtettem a címét. Igyekszik ez a könyvsorozat a katolikusegyház kétes ügyeit dokumentálni. Szóval nem egyedi esetetecskékröl van szó!?
2010. dec. 10. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!