Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Istennek miért kell az én...

Istennek miért kell az én lelkem, halálom után - és mit csinál vele?

Figyelt kérdés
Temetésen voltam és a pap a végén a halottat így búcsúztatta: "Visszaadta lelkét teremtőjének."
2010. dec. 27. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Valószínűleg az a vallási csoport gondolja így, hogy az ember visszaadja a lelkét az Úrnak halálkor. Ha jól tudom az Atya nem azért adott nekünk létet, hogy utána azt visszakapja, vissza kelljen adjuk. maximum annyi történik halál után, hogy a "lelkünk" megpihen az Úrba, hogy erőt nyerjen, és folytathassa létét, fejlődését, ami végeztével bejutást kaphat a mennybe.

Istennek tehát nem kell a te lelked, csupán megőrzi számodra, amíg regenerálódik, és feldolgozza ez életében megélt eseményeket. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért kerül vissza a lelked a Teremtőhöz, mert Ő rendelkezik róla, hogy a Mennyországba, a Pokolba, vagy a Tisztítótűzbe kerül.
2010. dec. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%

Szia.


A biblia azt is írja, hogy a mely lélek vétkezik az hal meg!

Ezékiel 18:4 /mielőtt belemennénk a fordításokba:kár.,knb minkét fordítás (biztosan még) lélek szóval adja vissza/

Ebben az esetben a lelked sehová nem száll - meghal

2010. dec. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%

Először is válaszolnék a kérdésre: Istennek nincs szüksége a lelkedre, azonban Neked szükséged van Istenre, hiszen igazi, örök boldogság csak Istennel közösségben élhető.


De válaszolnék az utolsó hozzászólásra is, ahol az amerikai (brooklyni) Őrtorony Társulat kiadványait fanatikusan és vakon elhívő ember "érvelt" torz ideológiájuk mellett: Ez 18:4 "amely lélek" hebraizmus, jelentése: "aki".


Amikor a Bibliában arról van szó, hogy a „lélek" meghal (például 4Móz 23,10; 1Kir 19,14), az mindig az egész embert (szélesebb értelem), de sohasem a lelket, mint az ember teremtésbeli elemét (szűkebb értelem) jelenti. Ez különösen az olyan helyekre vonatkozik, mint Ez 18,4, amelyet szívesen vesz elő az Őrtorony Társulat. Ha ott azt mondja a próféta, hogy „annak a léleknek kell meghalnia, amelyik vetkezik", ezen nyilvánvalóan az ember szellemi-testi egységében értendő, mert egy elszigetelt lélek sem vetkezni, sem meghalni nem tudna. A halandóság olyan tulajdonság, amely az Újszövetségben csak a földi testre vonatkozóan használatos (Róm 6,12; 8,11; 1Kor 15,53k; 2Kor 4,11; 5,4). Hiszen a földi test a látható és múlandó szférájába tartozik (2Kor 4,18). Az új test azonban, amelyben a személyes folyamatosságában tovább létező ember az utolsó napi feltámadáskor részesül, halhatatlan (1Kor 15,35-54; 2Kor 5,1-10; Fil 3,21).


Ez 18:4 értelmesen fordítva tehát:


"Nézd, minden élet az enyém: az apa élete éppúgy az enyém, mint a fiú élete. Aki vétkezik, az hal meg!"

Az ilyen kitételek, mint pl. "lelkem az igaznak halálával haljon meg", hebraizmusok, ugyanis a nefes sokszor a magára térő és személyes névmást is helyettesítheti a héberben, így kell érteni az ilyen kifejezéseket: „meghal az én lelem” = „én meghalok”.

Pláne, hogyha figyelembe vesszük, hogy a szövegkörnyezet egyáltalán nem az ember halál utáni reménységéről szól, hanem a személyes felelősségről.


Itt az Úr azt mondja, hogy ő szeret és megitél minden embert, az atyát úgy, mint a fiút, miért büntetné és a fiút atyja vétkeért? Csak a bűnöst bünteti, legyen az atya vagy fiú; vagyis nem atyáitért büntet, hanem tulajdon bűneikért

2010. dec. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Értem!


Tehát minden biblia fordítás amely ellent mond a te hiteddel az rossz és félremagyarázott egy olyan vallás szervezett által amely akkor még nem is létezett amikor ezeket fordították!

Legyen a te hited szerint.


Amúgy nincs egy kicsit üldözési mániád?

2010. dec. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Elmondhatjuk hogy Istennek nincs szüksége az emberekre az égben mert neki van aki szolgáljon, hiszen azt olvassuk a Bibliában hogy a szellem birodalomban több ezer angyal szolgál neki. Valamint Isten nem azért teremtette az embert ide a Földre, hogy azután elvegye, amint írtam mert neki nincs szüksége emberekre az égben. Azonkivül amint az egyik válaszoló is írta a lélek meghalhat viszont az életerö tér vissza Istenhez vagyis csak Isten az aki rendelkezik azzal a képeséggel, hogy valakinek vissza adja az életét vagy elvegye.
2010. dec. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%
az ember maga a lélek. sátán már az édenkertben is ezzel kábította ádámot és évát: bizony nem haltok meg! és ráharaptak. napjainkban is ugyanezt terjeszti sátán az általa létrehozott vallások (több, mint 100 000. szalmakazal, hogy minél nehezebben találd meg a tűt) által, hogy bizony nem halsz meg! valamilyen részed tovább él, és akkor milyen jó lesz neked. ha ez így lenne, Jézus és az apostolok miért támasztottak fel embereket? rosszat akartak nekik, hogy itt szenvedjenenk tovább a földön? vagy sátán tényleg a hazugság atyja, és emberölő volt kezdettől fogva, ahogy azt a biblia írja.
2011. jan. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Mária Hedvig ***** válasza:
Semmi szüksége nincs rá. De ő teremtette/adta. Ezért kerül vissza. Ennyi.
2011. jan. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Innerself ***** válasza:

Ne haragudjatok, de sajnos nem illik rátok más kifejezés, mint a "vallási fanatikus".

Ilyen kinyilatkoztatásokat nem teszünk, hogy az ember csak Istennel, őt követve lehet boldog. A mondat helyesen: "Én csak Istent követve lehetek boldog." Mivel nem látsz más emberek fejébe, nem éled az életüket, nem tudhatod, boldogok-e vagy sem.


Az pedig egyenesen botrányos, hogy minden vallást, ami nem a kereszténység, a sátán művének tituláltok. Sok vallás ősibb a kereszténységnél, emellett sok természeti nép, akiknek halvány fogalmuk sem volt soha a keresztény vallás létezéséről sem, nyilván nem ellenszegülésből hisznek más istenekben.


A vallási fanatizmus azért bosszantó, mert rendkívül korlátolt szemléletmódokkal találkozhatunk - persze érdemes az ilyen választ adók %-os megbízhatóságára is vetni egy pillantást.

2011. jan. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!