Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia tele van tiltással,...

A Biblia tele van tiltással, büntetéssel, bűnhődéssel és borzalmakkal, ez Istennek miért jó?

Figyelt kérdés
2011. jún. 4. 19:19
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
79%

A Biblia valójában figyelmeztetéssel, tanácsokkal van tele, az emberek félreértelmezik, és azt hiszik ezek tiltások, parancsok, és indulat, temperamentum van mögöttük...:)


Azt pedig ne felejtsük el, hogy Isten az ember értelmét, elméjét, szellemét nem pusztítja el soha, mert az egy Istennel és így örök.


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
53%

ó és Istennek ez, amit írtam, azért jó, mert az ember majd tévedéséből elkövetett negatív megnyilvánulásainak visszahatásaiból önmagától fogja választani az igazságot, és tudatban szabaddá válik ezáltal, eggyé Istennel...mivel Isten megosztani akarja hatalmát/tudását/boldogságát velünk, nem pedig csak játszadozik az egyénekkel. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 Tyler913 ***** válasza:
85%

Lasztvan nagyon jol leirta.Istennel kapcsolatba a legnagyobb tevedes,hogy Ot valamifele zsarnoknak kepzelik,aki kenye-kedve szerint szivatja az embereket,es tilalomfat allit,csakhogy annak megszegoit megbuntethesse.

A Bibliat mindig kontextusban kell ertelmezni.Es ha ertoen,imadkozva olvassa az ember,akkor gyakorilatilag minden torveny indokolhatova valik,meghozza nem az isteni,hanem az emberi oldalrol.Ugyanis ahhoz adnak utmutatot,hogy az emberek emberhez melto eletet elhessenek.Nem arrol van szo,hogy Isten buntet meg,ha megszegsz valamit,hanem hogy a negativ eletfolytatas,gondolkodas es cselekves onmagat bunteti meg.Ennyi.

2011. jún. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
82%
A szülő felállít egy rakás szabályt, aminek a gyerek nem látja értelmét. Ha a gyerek megszegi őket, a szülő megbünteti. Csak később, mikor felnő a szülő szintjére jön rá, mit miért kellett csinálnia, ahogy arra is, hogy ezek az ostobának hitt szabályok mind érte voltak.
2011. jún. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
37%

Nem Istennek jó, hanem az embernek, aki viszont nem éri el azt az értelmi szintet, hogy ezt felfogja.

A vallási tiltások, törvények (mindegy, melyik vallás) mindig az emberek javát akarták, az emberekért voltak. És ha egy vallás bundájába bújtatják, az emberek inkább élnek aszerint. (ne a mai emberekre gondolj!)

2011. jún. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
55%

Valójában ezek tényleg a javadat szolgálják, hisz valahol írja is ezt a Biblia hogy javadra válnak. Hidd el, megtanulod a Bibliai tiltásokból hogy hogyan kell emberien viselkedni és mértékletességet, önmegtartóztatást is tanulhatsz.


Viszont a borzalmakhoz amit írtál, ahoz nekem is van egy kérdésem, amit még mindig nem értek. Nézd csak meg, itt fel is tettem a kérdést: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..


Egy válaszoló sem tudta megadni nekem a választ normálisan, mindegyik félremagyarázott eddig és a PONTOS VÁLASZT nem tudta eddig senki megadni nekem.

2011. jún. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
80%
A Bibliát emberek írták embereknek. Az Isten benned van és a borzalmakat magadnak teremted, hogy úton tartsd magad. Isten nem bűntet, ő teremt és szeret.
2011. jún. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
48%

Ha megfigyeled a teremtésnél is Isten mindig a jót hozza elő és nem a rosszat. Az ember az, aki kiváltja, akár Sátán által , akár önmaga.

Ezek a negatívumok ezért vannak, de jön az úgynevezett „Jöjjön el a te országod; legyen meg a te akaratod, mint a mennyben, úgy a földön is.” (Máté 6:10).

Isten maga nem hozza elő a rosszat, azért, hogy tanulj belőle, hanem az ember csinálja „Senki se mondja, mikor kísértetik: Az Istentől kísértetem: mert az Isten gonoszsággal nem kísérthető, ő maga pedig senkit sem kísért. (Jak 1:13 )

"Közeledjetek az Istenhez, és közeledni fog hozzátok. Tisztítsátok meg kezeiteket, ti bűnösök, és szenteljétek meg szíveiteket ti kétszívűek." (Jak 4:8)

2011. jún. 6. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
24%

Első válaszoló!

Akkor nem pusztította el Isten az emberi elmét, mikor özönvizet szabadított a Földre és csak Noét meg minden állatból egy hímet meg egy nőstényt hagyott életben? (Én egyébként nem hiszek Istenben, de azért ennyit tudok hogy a Biblia szerint volt ez a Noé nevű emberke.) Amúgy én se értem, mire jók a tiltások.

2011. jún. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
0%

kedves utolsó.


a fizikai megjelenés van kitéve születésnek és halálnak, az keletkezik, vagy éppen pusztul el.


hogy miért Noé és családja maradt meg? Bizonyára azért, mert ők voltak olyan szellemi érettségben, hogy az önzetlen magatartást tudták példaként mutatni a következőkben megszületendő, tapasztalathoz jutó egyéneknek(elmék), mivel a történetek szerint Noé volt szoros kapcsolatban az Istennel "akkoriban".


az elme nem pusztul el, az elme az van, s léte örök, mivel az emberi elme minőségben azonos az Isteni Elmével(Szellem), hiszen azt adja hozzá a testhez az Úr, amikor azt(emberi fizikumot) megformálja a föld porából, avval vélik élő lélekké.


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!